Špičkový zoom a HD video v kovovém těle - Panasonic FS35 a FS37 s dotykovým ovládáním

20. ledna 2011
TWEET SDÍLET

Neopakovatelné momentky ze společenských akcí všeho druhu, monumentální záběry světové architektury i vtipné akční HD video z dovolené – to vše teď zvládnete pouhým dotekem. Vzácná kombinace krásy a inteligence vám zaručí, že s fotoaparátem Panasonic Lumix FS budete vždy středem pozornosti.

Společnost Panasonic představuje dva nové kompaktní fotoaparáty Lumix s rozlišením 16,1 megapixelů - DMC-FS37 a DMC-FS35. Oba modely na první pohled zaujmou štíhlým elegantním zevnějškem, stylový design navíc doplňuje bohatá funkční výbava a vyspělé fotografické parametry. Jednou z hlavních předností nových modelů je špičková optika. Oba fotoaparáty jsou vybaveny širokoúhlým objektivem LEICA DC s 8x optickým zoomem, jehož rozsah odpovídá 28 – 224 mm u klasického fotoaparátu. Tento rozsah je ideální pro fotografování krajiny i architektonických památek a hodí se všude tam, kde je málo místa a fotograf nemá kam „couvat“. Do nadstandardní výbavy modelu FS37 patří i kvalitní dotykový panel s úhlopříčkou 7,6 cm. Dotykem lze nejen listovat v menu a nastavovat fotografické parametry, ale také automaticky zaostřit, zoomovat a dokonce i ovládat spoušť.

V nových modelech značky Panasonic nemůže chybět ani jedna z nejoblíbenějších součástí výbavy celé řady Lumix – režim inteligentní automatiky iA. Oba fotoaparáty podporují dvě nové funkce tohoto režimu – kontinuální ostření a inteligentní měření expozice. Systém kontinuálního ostření umožňuje automaticky přeostřovat na objekty v pohybu, což opět ocení zejména milovníci akčních a sportovních fotografií. Při inteligentním měření expozice zase fotoaparát automaticky nastavuje optimální expoziční hodnoty pro různé oblasti záběru, aby nedocházelo k přepalům či utopení kresby ve stínech. Výsledkem jsou kvalitní a výborně exponované fotografie s plynulými tonálními přechody. Při fotografování v protisvětle se automaticky aktivuje funkce pro vyrovnání přílišných kontrastů v záběru. Uživatelé se tak mohou těšit na výjimečně kvalitní snímky, aniž by museli jakkoli pronikat do složité fotografické techniky. K dispozici je také 28 tradičních motivových programů pro nejrůznější situace, například pro fotografování malých dětí nebo domácích zvířat. Interní paměť obou modelů narostla na 70 MB.

Milovníci kvalitních videozáznamů ocení možnost natáčení v HD rozlišení 720p. Oba nové modely umožňují kromě fotografování i natáčení videozáznamů ve vysokém rozlišení 1280 x 720 (720p) frekvencí 24 snímků za sekundu. Kromě toho je k dispozici i standardní rozlišení VGA (640 x 480) ve formátu Motion JPEG. Natočený záznam lze bez jakýchkoli úprav jednoduše poslat na server YouTube, případně přehrát na širokoúhlé televizi s vysokým rozlišením. Má-li uživatel k dispozici HD televizor řady Panasonic VIERA, stačí vložit paměťovou kartu SD, SDHC nebo SDXC do příslušného slotu a spustit přehrávání. Stejným způsobem lze pochopitelně promítat i vyfotografované snímky.

Modely DMC-FS37 i FS35 umožňují velmi snadné zasílání fotografií i videozáznamů na oblíbené internetové komunitní servery. K tomu slouží nová funkce LUMIX Image Uploader. Stačí vybrané fotografie či filmy označit a připojit fotoaparát k počítači, k samotnému přenosu pak slouží jednoduchý průvodce. Do počítače není nutné instalovat žádný software. Snímky lze tímto způsobem posílat na Facebook, videozáznamy na YouTube.

Oba nové fotoaparáty jsou vybaveny výkonným vysokorychlostním obrazovým procesorem Venus Engine VI, podporujícím mj. oblíbenou technologii inteligentního rozlišení. Systém inteligentního rozlišení automaticky rozpozná tři charakteristické oblasti záběru – obrysy, oblast s detailní texturou a jemné tonální přechody. Obrysy se automaticky zvýrazní pomocí vyššího kontrastu, v oblastech s texturou dojde ke zvýraznění detailů a tonální přechody se upraví tak, aby vypadaly ještě plynuleji. Výsledkem je kvalitnější obraz při fotografování i natáčení videozáznamů. Kromě kvalitního zpracování obrazu se obrazový procesor Venus Engine VI stará i o rychlé reakce fotoaparátu. Prodleva spouště tak klesá až na hodnoty v řádu tisícin vteřiny, což je u kompaktních modelů skutečně neobvyklé. K celkově rychlým reakcím přístroje přispívá i automatické ostření se systémem Sonic Speed AF. Ocení jej především milovníci momentek a akčních snímků.

Při fotografování ve slabém světle lze nastavit režim vysoké citlivosti, v němž klesne rozlišení, ale hodnota ISO stoupne až na 6400. I bez blesku tak lze fotografovat třeba v potemnělých interiérech.

Model DMC-FS37 je vybaven novým dotykovým panelem s úhlopříčkou 7,6 cm a rozlišením 230 000 bodů, který usnadňuje pohyb v menu i samotné fotografování. Kvalitu obrazu uživatelé ocení i při prohlížení fotografií a sledování videozáznamů. Zaostříme-li dotykem na pohybující se objekt, dovede ho fotoaparát nadále sledovat pomocí funkce kontinuálního ostření a průběžně na něj přeostřovat. Díky technologii inteligentního výběru scény také přístroj automaticky zvolí nejvhodnější motivový program. Pokud se tedy na displeji například dotkneme lidské tváře, automaticky se aktivuje program pro fotografování portrétů, při dotyku blízkého objektu se zase zapne makrorežim. Dotyky na displeji lze nyní ovládat veškeré menu fotoaparátu.

U obou fotoaparátů lze jas displeje nastavit v 11 krocích podle intenzity okolního světla. To zaručuje za všech okolností dobrou viditelnost fotografií i scény na displeji.

Oba nové stylové fotoaparáty v elegantním kovovém provedení s kartáčovaným povrchem jsou k dispozici v černé, stříbrné a červené verzi, model FS35 navíc v modré a fialové variantě. Doporučená prodejní cena modelu s dotykovým panelem DMC-FS37 bude do 6000 Kč a cena fotoaparátu DMC-FS35 nepřesáhne 5000 Kč.

Témata článku: Tiskové zprávy


Pozor při volání na barevné linky. Hovor se může prodražit, i když máte neomezený tarif

Pozor při volání na barevné linky. Hovor se může prodražit, i když máte neomezený tarif

** Při volání na některé typy telefonních čísel bychom měli zpozornět ** Nejdráž nás mohou vyjít hovory na číslo začínající devítkou ** I zde jsou ale výjimky, tento článek udělá v barvách jasněji

Jan Láska
Barevné linkyÚčtováníČTÚ
Utopili jste telefon? Ještě není vše ztraceno. Poradíme, jak ho zachránit

Utopili jste telefon? Ještě není vše ztraceno. Poradíme, jak ho zachránit

** Voděodolnost dnes ještě stále není samozřejmost u všech telefonů ** Polití či utopení tak může telefon nenávratně zničit ** Poradíme, co v takových případech dělat a jak jej zachránit

Martin Miksa
Tipy a trikyVideo
Na některých telefonech s Androidem půjde vypnout 2G sítě. K čemu je to dobré?

Na některých telefonech s Androidem půjde vypnout 2G sítě. K čemu je to dobré?

** 2G sítě jsou s námi již 26 let, za tu dobu se však mnohé změnilo ** Google v USA umožňuje u Androidů vypnout 2G sítě ** V Česku si musíte pomoci samostatnou aplikací

Martin Chroust
2GMobilní sítěAndroid
Forza Street oficiálně končí. Microsoft se rozhodl mobilní spin-off uložit k odpočinku

Forza Street oficiálně končí. Microsoft se rozhodl mobilní spin-off uložit k odpočinku

Forza bude pokračovat hlavně ve svých hlavních sériích.

Michal Maliarov
MicrosoftZávodní
V PS5 obchodě se začínají objevovat PS3 hry. Čeká nás lepší zpětná kompatibilita?

V PS5 obchodě se začínají objevovat PS3 hry. Čeká nás lepší zpětná kompatibilita?

Sony možná chystá příjemné oznámení.

Michal Maliarov
Zpětná kompatibilitaSpekulaceKonzole
Recenze klávesnice Asus ROG Strix Flare II Animate. V doprovodu světýlek

Recenze klávesnice Asus ROG Strix Flare II Animate. V doprovodu světýlek

Od Asusu máme letos první vlaštovku nové generace, kterou je nová herní klávesnice ROG Strix Flare II s malým překvapením.

Michal Maliarov
AsusHerní klávesniceRecenze
Bezdrátová powerbanka CubeNest. Díky MagSafe ji připnete na záda iPhonu a výrazně prodloužíte jeho výdrž

Bezdrátová powerbanka CubeNest. Díky MagSafe ji připnete na záda iPhonu a výrazně prodloužíte jeho výdrž

** Powerbanky už nemusíte připojovat kabelem. Tuto jen připnete na záda iPhonu ** Má kapacitu 5000 mAh, takže výdrž už nemusíte řešit ** Kromě zpracování potěší také velmi atraktivní cenou

Martin Miksa
MagSafePowerbankyiPhone
Hardcore akce Sekiro byla dohrána se zavázanýma očima. Zvládnete to také?

Hardcore akce Sekiro byla dohrána se zavázanýma očima. Zvládnete to také?

Jakoby nestačilo, že na hru celou dobu nekoukal, on ji ještě ke všemu dokázal odehrát za méně jak 2 hodiny!

Radek Wunderlich
Streamování herSekiro: Shadows Die Twice