Soutěžte s Zeissem

1. ledna 2008
TWEET SDÍLET

Výrobce optiky Carl Zeiss vyhlásil fotografickou soutěž, jejíž vítězství s sebou nese objketivy zeiss, mobilní telefon, dalekohled či webkameru.

Soutěž je rozdělena do dvou kategorií, a to podle způsobu pořízení fotografie. Do první kategorie mohou být zaslány snímky pořízené webkamerou Logitech, mobilním telefonem Nokia či digitálním kompaktem nebo kamerou Sony. Duhá kategorie je určena pro fotografie pořízené zrcadlovkou, hledáčkovým fotoaparátem či středoformátovou kamerou.

Téma soutěže je Váš nejlepší snímek roku 2007, zaslat můžete jakoukoliv fotografii se zajímavým námětem. Nepovinnou ale ceněnou přílohou by měl být příběh související s fotografií.

Vítěz první kategorie si odnese mobilní telefon Nokia N95 8 GB, vítěz druhé kategorie pak objektiv Carl Zeiss dle vlastního výběru. Cena na druhém a třetím místě je shodná v obou kategoriích – dalekohled Carl Zeiss a webkamera Logitech.

Podrobnosti o soutěži včetně možnosti vložení snímku najdete na webu Carl Zeiss. Uzávěrka soutěže je sedmého ledna, každý soutěžící může zaslat pouze jeden snímek.

Témata článku: Zeiss

Určitě si přečtěte

Fotografie týdne: Poslední ..... světlo

Fotografie týdne: Poslední ..... světlo

Martin Heidegger proces poznávání připodobňuje k prozkoumávání světliny v lese – obcházíme ji ze všech stran, nikdy ji nevidíme celou, každým okamžikem se mění.

Michal Černý

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Když publikujete selfie snímky na sociální sítě, kolik jim věnujete času na úpravy? A jak moc změníte svou podobu?

2 Adam Kos

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

Na internetu najdeme řadu tzv. free fotoeditačních programů, které se mohou stát alternativou k placeným aplikacím. Řada z nich nabízí opravdu široké možnosti úprav fotografií. Které patří mezi ty nejlepší?

33 Helena Vyplelová