Soutěžte o digitální zrcadlovku Lumix

Soutěžte o digitální zrcadlovku Lumix

Ve spolupráci s časopisem DIGIfoto a společností Panasonic jsme pro váds připravili velkou fotografickou soutěž.

Společnými silami jsme pro vás připravili dlouhodobou fotografickou soutěž o ceny v hodnotě více než 100 000 korun. Snažili jsme se vyjít vstříc autorům s různorodým zaměřením, a proto je soutěž rozdělena na tři samostatná, tematicky odlišná, kola.

Celkem v soutěži rozdáme na třicet výher, navíc každý, kdo se zúčastní získá po ukončení soutěže možnost 10% slevy na roční předplatné nebo jeho prodlužení. Hlavní výhrou je digitální zrcadlovka Panasonic Lumix L10 se základním setovým zoomem, druhý oceněný fotograf dostane špičkový kompakt Panasonic Lumix LX2 případně jeho nástupce a na třetího v pořadí čeká ultrazoom Panasonic Lumix FZ18 nebo jeho nástupce.

Čtvrtá až desátá pozice bude odměněna roční předplatným časopisu DIGIfoto, soutěžící na jedenáctém až dvacátém místě obdrží knihu o fotografování a zbývajících deset pak speciální přílohu DIGIfota FOTOškola. Vítěz soutěže bude vyhlášen 8. dubna 2008 v DIGIfotu 4/2008 a samozřejmě i zde na DIGIareně. Podmínkou pro účast je prezentace fotografií v každém dílčím kole.

V jednotlivých tematických kolech budou navíc vybráni vítězové, kteří taktéž obdrží kompakt Panasonic Lumix LX2.

ceny.jpg

Co fotografovat?

Jak již bylo řečeno, každé soutěžní kolo má jiné téma, pojďme si je tedy představit.

Tématem prvního soutěžního kola jsou Podoby podzimu – Zachyťte na svých snímcích podzimní náladu nebo typickou podzimní událost. Neomezujte se však na „klasiku“ – buďte tvůrčí a hlavně sví! Pracujete-li rádi formou asociací, zde je několik slov, která jsou pro téma klíčová: plískanice, škola, listí, mlhy, grog, melancholie, oranžová.

Uzávěrka prvního kola je 7. prosince 2007 a výsledky najdete v DIGIfotu 2/2008 a na DIGIareně 12. února 2008.

Druhé kolo soutěže je zaměřeno na Zimní sporty – Dokažte nám, že máte dostatečný postřeh a také zásobu kreativity k tomu, abyste originálně ztvárnili druhé téma soutěže! Opět nabízíme několik klíčových pojmů: koulování, lyže, otužilci, sáně, brusle, rybník, sněhulák, sauna.

Uzávěrka druhého kola je 20. ledna 2008 a výsledky opět najdete 12. února na našem webu i v časopise DIGIfoto.

Ve třetím kole je vašim úkolem zaměřit se na oblíbená osobní místa, téma zní Moje místa – Všichni máme svá oblíbená místa. Tak, jako jsou lidé různí, jsou rozličná i jejich místa k žití. Zachyťte je spolu s jejich neopakovatelnou atmosférou! Také zde se můžete ispirovat klíčovými slovy: domov, hospůdka, chalupa, nábřeží, pohovka, hory, vana, nádraží.

Uzávěrka třetího kola je 9. března 2008 a vahlášení výsledků společně s vyhlášením výsledků celé soutěže bude 8.dubna 2008 v DIGIfotu 4/2008 a na DIGIareně.

Jak se zúčastnit?

Zúčastnit se soutěže můžete hned několika způsoby. Pro vyznavače papírovépodoby fotografií je připravena naše poštovní schránka, která čeká na snímky o rozměrech větších jak 15 × 20 cm a maximálně pak 20 × 30 cm. Na obálku s fotografiemi napište čitelně FOTOSOUTĚŽ LUMIX. Pokud chcete můžete samozřejmě poslat i CD či DVD s fotografiemi.

Fotografie v elektronické podobě musí mít minimální velikost delší strany 1 200 px a maximální datovolu velikost 3 MB. Snímky zaslané emailem, nebudeme do soutěže zařazovat. Pokud chcete zaslat fotografie nebo datové medium s fotgrafiemi, použijte adresu Computer Press, redakce DIGIfoto, Spielberk Office Centre, Holandská 8, 639 00 Brno.

Nechcete-li svěšovat osud svých snímků do rukou České pošty či jiného kurýra, pak máte možnost vložit fotografie do naší galerie, kde jsme vytvořili speciální soutěžní kategorii. Vkládání snímků je velice snadné. Po přihlášení do galerie klepnete na odkaz Nahrát fotografie a v seznamu kategorií vyberete jedno ze tří kol soutěže.

kategorie.png

Jakmile snímek nahrajete, zobrazí se v galerii zvoleného soutěžního kola a je součástí soutěže. Svoji fotografii saozřejmě můžete kdykoliv smazat a nahradit ji jiným snímkem, pouze však do okamžiku uzávěrky daného kola, kdy bude galerie uzamčena.

Do soutěžní galerie se dostanete kliknutím na tento odkaz.

Nemáte-li v naší galerii účet, nezoufejte, registrace a vytvoření účtu je velice jednoduché. Na registrační stránku se dostanete přes odkaz registrovat na titulní straně galerie, pak již stačí vyplnit přezdívku, kterou budete používat, email a heslo. Poté vám budou emailem zaslány informace o přístupovém heslu pro přihlášení.

01.png

Přihlašovací údaje samozřejmě můžete použít i kdykoliv v budoucnu a vkládat fotografie nejen do soutěžních galerií. Ještě před vložením soutěžních snímků bychom vás rádi poprosili o vyplnění krátké ankety, která nám pomůže při tvorbě časopisu.

Nyní již máte všechny informace pro účast v soutěži, takže hurá do toho. Na případné dotazy vám rádi odpovíme v diskuzi pod článkem.

Určitě si přečtěte

Články odjinud