Sony uvádí řadu Handycam pro rok 2007

Řada Handycam pro rok 2007 obsahuje mnoho kamer s vysokým rozlišením obrazu a možností volby ze tří záznamových médií - kazety, optické disky a pevné disky (HDD). Společnost Sony navíc své jedinečné zobrazovací technologie doplnila o nový barevný režim a pokročilé možnosti pořizování statických snímků. Pokud si nahrávky prohlížíte na Handycamu s vysokým rozlišením, okamžitě se vám vybaví přesně jako v okamžiku, kdy jste je pořídili.

Kamery řady HD Handycam jsou menší a levnější než kdy dříve a záznam ve vysokém rozlišení je tak snadno dostupný každému, kdo si chce ještě dlouhá léta užívat posezení s rodinou a přáteli.

Nejnovější řada Sony Handycam také nabízí mnoho funkcí zpříjemňujících natáčení ve vysokém i standardním rozlišení. Od delší záznamové doby přes vynikající výdrž akumulátoru 14 hodin až po neuvěřitelný optický zoom 40× ve stylovém a malém přístroji; mimořádné události tak snadno zachytíte tak, že už na ně nikdy nezapomenete.

Cam_2007lineup_ambient002.jpg

Nová norma pro barvy: režim x.v.Colour u všech modelů s vysokým rozlišením

Všechny modely Handycam s vysokým rozlišením (HD) pro rok využívají novou revoluční technologii barev x.v.Colour. Tato technologie vyhovuje nově schválené mezinárodní normě xvYCC (eXtended Video YCC), která prakticky zdvojnásobuje rozsah barev přesně reprodukovaných video zařízeními, s pokrytím téměř 100 procent přirozeného rozsahu barev. Režim x.v.Colour přizpůsobený přirozeným charakteristikám lidského oka reprodukuje přirozenější a živé odstíny červené, zelené a modré bez omezení tradičního barevného prostoru sRGB. Podpora x.v.Colour také znamená přímou slučitelnost s nejnovějšími televizory a dalšími zobrazovači podporujícími normu xvYCC.

Pokročilé zobrazovací možnosti: záznam statického snímku s rozlišením 6,1 megapixelu s optickým stabilizátorem obrazu “Super SteadyShot”

Handycam nyní funguje i jako vysoce kvalitní digitální fotoaparát. Pokročilý snímač ClearVid CMOS osazený v high-endových modelech umožňuje pořízení snímků s rozlišením až 6 megapixelů. Optický stabilizátor obrazu poskytuje čistší výsledky bez rozmazání i pokud využijete zoom nebo pořizujete za slabého osvětlení statické snímky nebo videosekvence.

Delší záznamová doba: nová řada HDD s kapacitou 30 GB/40 GB/60 GB, slučitelnost s DVD+R DL a SD DVD Handycam

Nová řada HDD Handycam nabízí vynikající délku nepřetržitého záznamu až 41 hodin při velmi malých rozměrech. Řada DVD Handycam využívá technologii DVD+R DL (Dual Layer) pro až 110 minut záznamu na jediném disku.

Neuvěřitelná výdrž: přes 5 hodin na jedno nabití u všech modelů

Dlouhá výdrž na jedno nabití byla vždy jednou z nejžádanějších vlastností kamery. Každého, kdo někdy v polovině nezapomenutelné scény narazil na vybitý akumulátor, potěší fakt, že modely Sony Handycam nyní nabízejí nejméně 5 hodin záznamu, s možností prodloužení až na 14 hodin s volitelným akumulátorem.

Cam_2007lineup_ambient006.jpg

Výkonný zoom: nevídaný optický zoom 40× se širokoúhlejším základem

Úvodní modely se standardním rozlišením (SD) nyní díky 40× zoomu umožňují i záznam objektů ‚které ani nevidíte‘. Nové modely se zoomem 40× navíc začínají s kratší minimální ohniskovou vzdáleností oproti modelům se zoomem 20× – tuto výhodu ocení každý zkušený uživatel kamery. Velmi široký rozsah zoomu – od širokoúhlých záběrů po teleobjektiv – otvírá kamerám Handycam s prestižním objektivy Carl Zeiss zcela nové kreativní možnosti.

Vylepšené snímání při slabém osvětlení

Nový režim Auto Slow Shutter značně zlepšuje výkon při slabém osvětlení, což se hodí při snímání v místnostech nebo při nedostatku světla.

Vysoké rozlišení

Novinkou roku 2007 je řada modelů Handycam s vysokým rozlišením (HD) doplňující současný AVCHD HDD model HDR-SR1. Tyto kamery nabízejí nejdokonalejší vlastnosti a podporu formátů AVCHD DVD a HDV v rozšířené modelové řadě, která využívá revoluční technické novinky. Nyní je ještě snazší zachytit obrazy jako žádné jiné.

S novou řadou AVCHD DVD jste na špičce záznamu ve vysokém rozlišení a můžete si vybrat z řady cenově dostupných HD kamer. Záznamy ve vysokém rozlišení jsou neuvěřitelně čisté a prokreslené. Možnosti, jak si své záběry doma přehrát, se rychle rozšiřují díky nabídce přehrávačů slučitelných s AVCHD Blu-ray, včetně nové PLAYSTATION 3. Záběry si také můžete přehrát přímo z kamery na televizoru s přípravou na HD nebo na zobrazovači vybaveném HDMI konektorem.

Nově rozšířená řada HDV Handycam znamená novou podobu záznamu a přehrávání kazet. Nejnovější kamery využívají řadu nových funkcí pro zvýšení rozlišení, barevné hloubky a výkonu. Díky široké nabídce ručních nastavení a střihových řešení jsou kamery Sony HDV Handycam dokonalou volbou pro videonadšence.

Cam_2007lineup_ambient011.jpg

Standardní rozlišení

Společnost Sony rozšířila i svou nabídku nelineárních záznamových zařízení se standardním rozlišením (SD). Širší nabídka modelů se záznamem na HDD a DVD znamená jednodušší, snáze použitelná řešení s nelineárním záznamem a výhodou libovolného přístupu – pro téměř okamžité vyhledání požadovaného záběru bez nutnosti prohledávat celou kazetu.

HDD Handycam se standardním rozlišením nyní nabízí různé kapacity HDD (30 GB / 40 GB / 60 GB) – s neuvěřitelnou dobou nepřetržitého záznamu až 41 hodin bez nutnosti výměny média – je dokonalým řešením, pokud na cestách nechcete měnit kazety a disky.

Nová řada DVD se standardním rozlišením umožňuje záznam přímo na 8 cm DVD média pouhým stiskem tlačítka, což zjednodušuje a zrychluje možnosti sdílení, přehrávání a archivace vzácných vzpomínek. Nová řada DVD kamer nyní nabízí 5.1 kanálový prostorový zvuk zaznamenávaný zabudovaným mikrofonem ve vysoké kvalitě, zvukový doprovod odpovídající vysoké kvalitě videa.

Nejnovější řada velmi malých a cenově výhodných modelů Sony MiniDV nabízí solidní základní funkce na jednoduchém kazetovém formátu. Malé a štíhlé přístroje s dlouhou výdrží akumulátoru a výkonným zoomem jsou šikovné na cesty a snadno ovladatelný dotykový displej předestírá všechny filmařské možnosti jako na dlani.

Určitě si přečtěte

Články odjinud