Sony uvádí paměťové karty CFexpress Type A společně s kompatibilní čtečkou

Sony uvádí paměťové karty CFexpress Type A společně s kompatibilní čtečkou

​Společnost Sony představila jako vůbec první výrobce paměťovou kartu CFexpress Type A, kterou podporuje nejnovější fotoaparát od Sony, model A7S III. S novým typem karet přichází na trh také kompatibilní čtečka.

Sony_3 - kopie.jpeg

Nová řada karet CFexpress Type A se od – v současné době používané – varianty Type B liší kompaktnějším provedením a nižší teoretickou přenosovou rychlostí: jejím maximem je 1 GB/s (oproti 2 GB/s u Type B). Maximální přenosová rychlost Sony Tough CFexpress Type A je ovšem o něco nižší, při čtení zvládne 800 MB/s, při zápisu 700 MB/s. K dispozici je též software pro obnovu dat File Rescue a diagnostický program Media Scan Utility.

Nové paměťové karty jsou odolné vůči otřesům, rentgenovému i UV záření i vůči extrémním teplotám v rozsahu od -25 do 70 °C. Karty se začnou prodávat v září buď s kapacitou 80 GB za 230 eur, nebo s kapacitou 160 GB za 440 eur.

Sony_2 - kopie.jpeg

Nová řada paměťových karet si žádá zařízení, které dokáže data z karet přenést, proto Sony současně uvádí novu čtečku CFexpress Type A/SD Memory Card Reader. Čtečka je určena jak pro nový typ karet, tak pro klasické karty SD (včetně UHS-II), k počítači se připojuje přes konektor USB-C 3.2 Gen 2 a data dokáže přenášet rychlostí až 10 GB/s. Cena byla stanovena na 140 eur.

Určitě si přečtěte

Články odjinud