Sony připravilo světově první výstavu fotografií v reálném čase. Návštěvníci mohli shlédnout fotografie prakticky v momentě jejich pořízení.
V Londýně uspořádala firma Sony netradiční výstavu. Do galerie bylo umístěno 14 velkých obrazovek a návštěvníci, kteří přišli, měli možnost shlédnout fotografie prakticky ihned v okamžiku jejich pořízení. Tři fotografové se mezitím pohybovali po třech evropských metropolích a tvořili snímky. Jmenovitě to byli Lee Strickland v Londýně, William Daniels v Paříži a Paul Sullivan v Berlíně.
Každý z nich měl k dispozici nejnovější bezzrcadlovku Sony NEX-5R se zabudovanou Wi-Fi. To jim umožnilo odesílat snímky do galerie rovnou po jejich pořízení. Úkolem fotografů bylo „zachytit atmosféru míata“ (capture the light) a osoby žijící v jejich městech. V průběhu večera vyplnilo obrazovky přes 200 fotografií. Návštěvníci tak pozorovali společné rysy jednotlivých měst, ale také kontrasty jak v kultuře, tak ve společnosti.
Například na fotografiích Lee Stricklanda byl krásně vidět rozdíl mezi různými částmi Londýna. Podařilo se mu zachytit všechny možné typy osobností, od řidičů rikši, přes skateboardisty až po pouliční umělce. Paul Sullivan zase cílil na fotografování co možná nejzvláštnějších lidí. Naopak William Daniels zachycoval spíše páry v kouzelném prostředí Paříže a skupiny mladých lidí pařicích v klubech dlouho do rána.
Jedná se o další velmi povedený pokus Sony, přesvědčit mladé amatérské fotografy, že není potřeba investovat do velké zrcadlovky, ale stačí mít po ruce malý kompakt s objektivy a velkým snímačem. Bezdrátové připojení je už jen praktický a trendy bonus,
Výstava probíhala v galerii Loading Bay až dlouho do noci. Snímky ze sálu můžete nalézt na Flickru. A pokud vás zajímá, jak to celé probíhalo, shlédněte následující video: