Sony T30 pokračuje v inovaci (první pohled)

11. dubna 2006
TWEET SDÍLET
Sony T30 pokračuje v inovaci (první pohled)
Poté co společnost Sony představila nové modely digitálních fotoaparátů řady W, přichází ke slovu i novinka ve stylové řadě T. Nový přístroj nese označení Cyber-shot T30 a je nástupcem modelu T9, oproti němuž doznal několik změn.

O uvedení novinky Sony T30 mezi stylové digitální fotoapapráty jsme již psali. Nyní vám o tomto kompaktním krasavci přinášíme další informace.

Klepněte pro větší obrázek
Fotoaparát se bude vyrábět ve stříbrné a tmavě modré barvě, která je téměř černá

Fotoaparát je podobně jako T9 vyroben v tenkém provedení s větším podílem kovových částí. Tvarově jsou si oba fotoaparáty velmi podobné, T30 se však vyrábí i v tmavě modré barvě.

Prakticky celou zadní stěnu zabírá velký třípalcový LCD displej s poměrně slušným rozlišením 230 tisíc obrazových bodů. Vedle něj je čtyřsměrový volič, čtyři tlačítka přímého přístupu a ovládání zoomu. V horní části přístroje nalezneme přepínač záznamu/prohlížení snímků, a spoušť společně s tlačítkem zapnutí/vypnutí a ovladač optického stabilizátoru.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Klasické uspořádání ovladačů vedle „televizní obrazovky“ na zadní straně přístroje

Nejpodstatnějším rozdílem oproti „tédevítce“ je rozlišení snímače, které ze zvýšilo z 6 Mpx na 7,2 Mpx. Snímač je shodného typu a velikosti jako u předchozího modelu - Super HAD CCD o velikosti 1/2,5 palce. Dalším podstatným rozdílem je pak navýšení citlivosti snímače o dva další stupně – ISO 800 a ISO 1000. U T9 byla maximální citlivost ISO 640.

Právě kombinace vysoké citlivosti snímače a optického stabilizátoru by měla umožnit pořizování snímků při nízké hladině osvětlení. Optický stabilizátor obrazu Super SteadyShot by měl automaticky vyrovnat drobné vibrace a chvění při stisku spouště. Technologie redukce šumu Clear RAW NR, by měla podle výrobce znatelně snížit míru šumu při vyšších citlivostech, jak tomu je ve skutečnosti však ukáže až praxe.

Zabudovaný objektiv Carl Zeiss Vario-Tessar disponuje trojnásobným optickým zomem s rozsahem 6,3-19,0 mm (ekvivalent 38-114 mm u kinofilmu) a světelností F3,5-4,3. K dispozici je také šestinásobný digitální zoom a čtrnáctinásobný VGA digitální zoom.

Stejně jako u podobných stylových modelů od jiných výrobců, ani u T30 nenajdeme hledáček, kompozici obrazu je tedy možné provádět pouze prostřednictvím LCD displeje. Komfort při práci s displejem by měla dodat nová možnost přímé volby nastavení jeho jasu.

Klepněte pro větší obrázek 
Společná dvířka pro baterii a paměťovou kartu mohou někomu vadit

Jelikož je fotoaparát koncipován zejména jako stylový funkční šperk, pracuje pouze jako expoziční automat. K dispozici je devět scénických režimů. Práce s barvou je pak možná ve třech režimech – standardní, černobílý a sépiový. Měření expozice je možné bodově, se zvýhodněným středem nebo plošné. K praktickým doplňkům jistě patří zobrazení histogramu, kontinuální snímání nebo záznam ve formátu 16:9.

Klepněte pro větší obrázek 
Design odpovídá předpokládané cílové skupině

Jako úložiště slouží paměťová karta Memory Stick Duo nebo Memory Stick PRO Duo. Fotoaparát je také vybaven vnitřní pamětí s kapacitou 58 MB. Komunikaci s okolím zajišťuje USB rozhraní a protokol PictBridge pro přímý tisk fotografií. Přístroj je dodáván s programem pro základní editaci snímků. Plusem je také komunikace v češtině. Fotoaparát Sony Cyber-shot T30 by měl být dostupný během května 2006, předpokládaná cena je 14 tisíc korun.

Základní technické parametry:

  • efektivní rozlišení 7,2 Mpx
  • 3× optický zoom 6,3-19,0 mm (ekvivalent 38-114 mm) F3,5-4,3
  • 3“ LCD displej, s rozlišením 230 000 obrazových bodů
  • citlivost ISO: auto, 80, 100, 200, 400, 640, 800, 1000
  • optický stabilizátor obrazu
  • vnitřní paměť 58 MB
  • PictBridge a USB 2.0
  • české menu
  • rozměry 95 × 57 × 19 mm
  • hmotnost 132 gramů

Témata článku: Technika, Sony, První pohled


Další State of Play nás čeká ve středu. Co se tentokrát představí na prezentaci Sony?

Další State of Play nás čeká ve středu. Co se tentokrát představí na prezentaci Sony?

PlayStation si pro nás na příští týden přichystal další prezentaci dlouhou 20 minut. Během ní by mělo dojít hlavně na novinky ohledně již oznámených titulů.

Martin Nahodil
OznámeníPlayStation
Podívejte se na úvodní misi z připravovaného rebootu gangsterky Saints Row

Podívejte se na úvodní misi z připravovaného rebootu gangsterky Saints Row

Šílené gangy se vrací v pěkně oldschool novém dílu.

Michal Maliarov
Saints RowVideo
Happy Game od studia Amanita Design vyjde už příští týden. Dostanete se z noční můry?

Happy Game od studia Amanita Design vyjde už příští týden. Dostanete se z noční můry?

Po logické plošinovce Creaks se Amanita vrací k jejich tradičnímu žánru. Netradiční je ale tentokrát atmosféra, která není tak veselá, jak jsme zvyklí.

Martin Nahodil
Happy GameDatum vydání
Virtuální server s Linuxem a úplně zadarmo. Dešifruje nám výplatní pásku v PDF

Virtuální server s Linuxem a úplně zadarmo. Dešifruje nám výplatní pásku v PDF

** Minule jsme k dešifrování použili službu ConvertAPI ** Tentokrát si spustíme vastní virtuální počítač s Linuxem ** Díky principu free tier to bude u Oracle Cloud úplně zadarmo

Jakub Čížek
Hackujeme Google v Apps ScriptuCloudProgramování