Sony rozšiřuje nabídku SDHC karet

Společnost Sony rozšiřuje nabídku svých SD(HC) premium paměťových karet o tři řady. První z nich, série ESSENTIAL je vstupní řadou pro amatéry bez velkých nároků na paměť a rychlost. Na tuto řadu navazuje série EXPERIENCE s navýšenými hodnotami (software a rychlost) a dále s nejvyšší rychlostí až 22MB/s série EXPERT.

Rychle, rychleji i nejrychleji

Série ESSENTIAL (Class 4) nabídne velikosti 2GB, 4GB a 8GB úložné kapacity. Bez možnosti stáhnutí softwaru jako u ostatních dvou novinek. Série EXPERIENCE dovoluje používat paměťovou kartu rychlostí až 15MB/s (Class 4) ve velikostech stejných jako nižší série, doplněnými o kapacity 16GB a 32GB. Poslední nabízenou SDHC sérii EXPERT s rychlostí až 22MB/s (Class 10). Karty této řady bude možno zakoupit ve velikostech 8GB, 16GB a 32GB. Dostupnost novinek je ohlášená na leden roku 2011.

  Sony SDHC Class 10.jpg sony_sdhc.jpg
Sony SDHC 32GB Class 10

Konec ztraceným souborům

Série EXPERIENCE a EXPERT nabídne navíc ke své rychlosti dvě aplikace ke stažení zdarma. Určitě se vám již někdy stalo, že jste si nechtěně smazali fotografie či videa z paměťové karty. A to buď v PC nebo přímo ve fotoaparátu. Díky softwaru File Rescue HD lze z paměťových karet tyto nechtěně smazané soubory obnovit.

Zaujměte audiovizuálně

Druhý software nabízený s výše uvedenými řadami paměťových karet, který si lze zdarma získat je x-Pict Story™ od společnosti Sony. Tento software zkombinuje vaše fotografie a muziku s vizuálními efekty či různými přechody mezi fotografiemi. A to bez speciálních schopností práce se stříhacími softwary. V integraci s Picture Motion Browser můžete své prezentace nahrát přímo na stránky služeb jako jsou třeba YouTube nebo Facebook pomocí páru kliknutí myší.

Technické specifikace:

ModelSF8NX- SF16NX-SF32NX SF2N-SF4N4-SF8N4-SF16N4-SF32N4 SF2B4-SF4B4-SF8B4
Typ médiapaměťová karta SDHCpaměťová karta SD/SDHCpaměťová karta SD/SDHC
TřídaClass 10  (čtení až 22MB/s)Class  4 (čtení až 15MB/s)Class 4
Záruka5 let5 let5 let
Styl baleníEko baleníEko baleníEko balení
SD rozhraní4-bit paralelně4-bit paralelně4-bit paralelně
Operační teplota-25/+85 °C (ne-kondenzační)-25/+85 °C (ne-kondenzační)-25/+85  °C (ne-kondenzační)

 

Určitě si přečtěte

Články odjinud