Sony nyní kryptograficky ochrání fotky před paděláním

Sony nyní kryptograficky ochrání fotky před paděláním

Vzhledem k častým problémům s neoprávněnými úpravami a zneužitím dat digitálních fotografií vyvinula společnost Sony pro firemní uživatele technologii bránící padělání. Je založená na kryptografii, která chrání snímky před budoucím zneužitím.

2116615430.jpg

Pokud aktivujete režim podepisování (signing mode) ve fotoaparátu Sony, procesor fotoaparátu snímky ihned po pořízení kryptograficky podepíše. Následně bude jakákoli úprava pixelů, manipulace s nimi nebo případné padělání podpisu snímku zrušena, protože manipulaci se snímkem odhalí vlastní certifikační server zákazníka při jeho kontrole.

Tato nová funkce, kterou zatím nabízí jen fotoaparát Alpha 7 IV a jejíž rozšíření na další modely se bude postupně zvažovat, zefektivňuje zdlouhavý proces od odeslání snímku až po jeho ověření, a to vše s dodatečným zabezpečením.

Sony - 4879 - July content creation_ForgeryProof_Header1.jpg

Nový režim podepisování chránící proti padělání je založen na kryptografických metodách a zajišťuje bezpečné vytváření a přenos snímků. Podle Sony je takováto technologie použitelná pro pasy a doklady totožnosti, zároveň je ale uplatnitelná i při řešení manipulace s obrazem v médiích, lékařství a v oblasti vymáhání práva. Pojišťovnictví a stavebnictví tato technologie nabídne bezpečný základ pro kontrolu a evidenci škod.

Posláním společnosti Sony je zlepšovat obchodní řešení pomocí špičkových zobrazovacích technologií a naše digitální podepisování přímo ve fotoaparátu představuje skutečnou změnu v boji proti manipulaci se snímky a jejich padělání v různých odvětvích. Ačkoli je třeba provést příslušná přizpůsobení pro každé odvětví, digitální podpis je mnohojazyčný a lze jej používat mezinárodně, což umožňuje organizacím po celém světě zefektivnit povinné podepisování snímků pomocí technologie Sony,“ uvedl k tomu ředitel pro digitální zobrazovací technologie a evropský produktový marketing společnosti Sony Yasuo Baba.

V současné době je režim podepisování kompatibilní s fotoaparátem Alpha 7 IV a po získání licence od společnosti Sony bude k dispozici pro firemní uživatele, přičemž se plánuje další rozšíření nabídky podporovaných modelů. O ceně služby ani podmínkách využívání společnost Sony zatím neinformovala, obdobně nemluvila ani o případném rozšíření pro běžné uživatele.

Určitě si přečtěte

Články odjinud