Sony má zpoždění s 35mm objektivem a z modelu ZV-1 nově dělá webkameru

Sony má zpoždění s 35mm objektivem a z modelu ZV-1 nově dělá webkameru

Není tomu tak dlouho, co Sony představilo nový objektiv řady G Master – FE 35 mm F1,4 GM, který doplňuje řadu objektivů pro plnoformátové bezzrcadlovky Alpha. 

Nyní však společnost oznámila neplánované zdržená s dodávkami tohoto modelu na trh. Původní informace hovořila o dodávkách v polovině února letošního roku. Nyní jsou však dodávky odloženy na zatím blíže neurčený termín. Neoficiálně se hovoří o 22. únoru, zda jej Sony potvrdí budeme muset vyčkat.

Kompakt ZV-1 je možné nově používat jako webkameru

Jelikož se webové kamery staly v průběhu loňského roku silně nedostatkovým zbožím, připravili prakticky všichni velcí výrobci fototechniky programy pro využití digitálních aparátů jako webkamery.

Jedním z posledních přírůstků do této skupiny digitálů je vlogerský kompakt od Sony ZV-1 Pro toto použití je třeba aktualizovat firmware fotoaparátu na verzi 2.00, která nepřináší žádné jiné změny, pouze umožňuje využít digitál jako webkameru při USB připojení k počítači. Podle vyjádření Sony by měla aktualizace také zlepšit stabilitu a výkon aparátu, nic bližšího však nedodává.

Aktualizace firmwaru je dostupná na webu společnosti Sony, a to jak pro uživatele Windows, tak pro ty kdo pracují na platformě macOS.

Určitě si přečtěte

Články odjinud