Sony je nově partnerem britské tiskové agentury Press Association

Sony je nově partnerem britské tiskové agentury Press Association

Jedna z největších tiskových agentur ve Velké Británii a Irsku, PA (Press Association) oznámila uzavření dohody se společností Sony, která bude dodavatelem techniky pro fotografy.

PA byla založen v roce 1868 a patří do skupiny PA Media Group Limited, která je ve vlastnictví 26 podílníků, nejčastěji z řad vydavatelů tisku. Celkem pak agentura zaměstnává přes 90 fotografů a kameramanů v Anglii a Irsku, u nich právě nyní začíná postupná výměna techniky.

Pro fotografy jsou připraveny zejména model A9 II a FX3, které budou doplněny dalšími zástupci řady Alpha. O zasklení se pak postarají mimo jiné objektivy FE 24–70 mm F2,8 GM, FE 70–200 mm F2,8 GM OSS, FE 135 mm F1,8 GM nebo FE 400 mm F2.8 GM OSS.

Podle Sony umožní obměna vybavení využít nejnovějších technologií jednak pro fotografování tam, kde to dříve nebylo možné – například v rámci vysílání díky tiché závěrce – a jednak pro vzdálené snímání a následné okamžité sdílení a odeslání dat do redakce.

Dříve byly dominantní značkou mezi fotoreportéry velkých tiskových agentur výhradně fotoaparáty Nikon a Canon a Sony se nedařilo dlouhou dobu do tohoto segmentu proniknout. V posledních letech se však i tomuto výrobci otevírají dveře a PA je pravděpodobně prvním zářezem z více plánovaných.

Určitě si přečtěte

Články odjinud