Sony jde do boje, vstupuje na trh dronů se značkou Airpeak

Sony jde do boje, vstupuje na trh dronů se značkou Airpeak

Sony uveřejnilo krátkou tiskovou zprávu, ve které informuje o nově vzniklé značce Airpeak. Ta se bude soustředit na vývoj dronů a jejich snímacích technologií. Cílem je nejen přispět k dalšímu rozvoji zábavního průmyslu a ke zlepšení efektivity a úspor v různých průmyslových odvětvích, ale samozřejmě i probudit kreativitu každého uživatele.

Sony také uvedlo, že samotný projekt bude zahájen už na jaře roku 2021. Mezitím však bude společnost sdílet novinky z vývoje na nově vzniklém webu značky, a samozřejmě i rozjíždět četná partnerství za účelem testování jejích produktů a získávání zpětné vazby od uživatelů dronů. Tedy od instagramistů, youtuberů a různých redaktorů technologických webů.

Jednoduché to ale Sony mít určitě nebude. O kvalitu snímací optiky asi strach nikdo mít nemusí, otázkou je ale ten zbytek. Jedná se nejen o hardware, ale i software, protože uživatelé dronů už si zvykli na jistý standard v oblasti ovládání a dostupných leteckých režimů. V neposlední řadě bude záležet i na ceně, jakou Sony stanoví. Novinku od DJI v podobě modelu Mavic Mini 2 už totiž seženete za 13 tisíc Kč.

Určitě si přečtěte

Články odjinud