Sony FE 35 mm F1,4 GM – další rozšíření špičkové řady G Master

Sony FE 35 mm F1,4 GM – další rozšíření špičkové řady G Master

Dalšího zástupce prémiové řady objektivů s označením G Master představila společnost Sony, objektiv má ohnisko 35 mm a světelnost F1,4, osazení bajonetem FE dává tušit určení pro plnoformátové bezzrcadlovky řady Alpha.

Ohnisko objektivu patří mezi nejuniverzálnější a spolu s dobrou světelností zde nebude problém pracovat s hloubkou ostrosti. Sony již podobný objektiv v nabídce má – FE Zeiss  35 mm F1,4 – novinka by však měla být na vyšší kvalitativní úrovni, i když má nižší hmotnost. Oba dva objektivy proto zůstanou na trhu společně.

Optická konstrukce FE 35 mm F1,4 GM zahrnuje celkem 14 čoček uspořádaných v 10 skupinách, použity jsou dva asférické členy a jedna čočka s nízkým rozptylem světla, čočky jsou pak ošetřeny vrstvami Nano AR Coating II. Nejkratší zaostřitelná vzdálenost je 27 cm, zvětšení tak dosahuje hodnoty 0,23×.

SEL35F14GM_A.jpeg

Autofokus pohání dva lineární motory, v případě přepnutí na manuální ostření je toto realizováno pomocí elektrického posunu ostřící soustavy. Otočný ostřicí prstenec pouze detekuje pohyb, nezávisle na rychlosti jeho otáčení by měla být rychlost ostření v manuálním režimu stále stejná, což ocení zejména videografové.

SEL35F14GM_H.jpeg

Clonový prstenec má přepínatelný chod s klikáním nebo bez. Délka objektivu je 96 mm, průměr tubusu pak 76 mm, filtrový závit má průměr 67 mm a hmotnost objektivu je 524 g. Na trhu bude objektiv přibližně v polovině února za cenu 1700 EUR (cca 45 000 Kč)

Určitě si přečtěte

Články odjinud