Sony: dva nové fotoaparáty Cyber-shot W180/W190

3. června 2009

Nové fotoaparáty Cyber-shot od Sony nabízejí skvělou obrazovou kvalitu za okouzlující cenu

  • 10,1/12,1 efektivních megapixelů (W180/W190)
  • Snadné používání díky pohodlným fotografickým funkcím
  • Funkce detekce úsměvu automaticky zachytí smějící se tváře
  • Ostré a jasné snímky díky stabilizátoru SteadyShot a vysoké citlivosti ISO 3200
  • Sedm režimů přednastavených scén
  • 3x optický zoom a 17x/18x Smart Zoom (W180/W190)
  • Výběr ze tří barev (stříbrná, černá, červená)

Dva štíhlé a stylové digitální fotoaparáty Cyber-shot od Sony nabízejí vynikající kvalitu a cenu, která osloví každého. Cyber-shot W180 a W190 jsou ideální fotoaparáty pro každého, kdo chce pořizovat momentky z rodinných událostí, dovolených nebo společenských akcí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
max. velikost | max. velikost

Oba modely vypadají dobře díky elegantním štíhlým liniím a povrchové úpravě ve stříbrné, černé nebo červené barvě. Ideálně se hodí pro začínající fotografy, protože se velmi jednoduše ovládají – výběr režimu foto/video/prohlížení se provádí pomocí jednoho posuvného přepínače. Široké kreativní možnosti zajišťuje výběr ze sedmi přednastavených scén, které automaticky upraví nastavení fotoaparátu pro fotografování prakticky jakéhokoli objektu.

Vynikající cena modelů Cyber-shot W180 a W190 ovšem neznamená žádné kompromisy v oblasti kvality a snadno použitelných funkcí.

Vysoké rozlišení 10,1/12,1 efektivních megapixelů (W180/W190) je zárukou ostrých a detailních snímků i při zvětšení na velikost A3 a více. K obrazové kvalitě přispívá také objektiv s 3x optickým zoomem. Digitální Smart Zoom navíc zvyšuje maximální přiblížení na 18násobné u W190 a 17násobné u W180 a umožňuje tak pořízení ještě zajímavějších detailů. K dispozici je také dostatečně velký, 2,7palcový LCD displej Clear Photo pro jasné a ostré zobrazení snímků a rychlou informaci o nastavení funkcí fotoaparátu.

Zlepšená funkce detekce obličeje rozezná v jednom záběru až 8 tváří a vyladí zaostření a expozici tak, abyste dosáhli ještě lepších portrétů. Samé rozesmáté tváře zajistí funkce detekce úsměvu, která automaticky pořídí snímek, když se fotografovaná osoba usměje.

Stabilizátor obrazu SteadyShot pomáhá zlepšit obraz, když se Vám náhodou chvěje ruka při fotografování bez stativu. Další specialitkou je fotografický režim, který zvyšuje citlivost až na hodnotu ISO 3200. Díky téhle funkci můžete fotografovat pohybující se objekty s kratším časem a pořizovat zajímavé záběry interiéru bez blesku.

Součástí balení je nejnovější verze (4.2.01) programu Picture Motion Browser (pro PC), který usnadňuje správu a sdílení vašich digitálních fotografií a videoklipů a umožňuje jejich upload na YouTube, Picasa nebo jiné webové stránky pro sdílení fotografií a videa.

Kompaktní digitální fotoaparáty Cyber-shot W180 a W190 budou k dostání od července 2009.

Vlastnosti

W180

W190

Počet efektivních pixelů

10,1 megapixelů

12,1 megapixelů

Snímač

1 / 2,33 Super HAD CCD

1 / 2,33 Super HAD CCD

Objektiv

Sony

Sony

Zoom

3x optický zoom

3x optický zoom

ISO

3200

3200

Detekce obličeje

Ano

Ano

Detekce úsměvu

Ano

Ano

Displej

Clear Photo LCD, 2,7 palce

Clear Photo LCD, 2,7 palce

Výdrž baterie

145 min

145 min

Stabilizátor obrazu

SteadyShot

SteadyShot

Barvy

stříbrná

černá

červená

stříbrná

černá

červená

Témata článku: Tiskové zprávy