Sony dá na boj s pandemií koronaviru 100 milionů dolarů

Sony dá na boj s pandemií koronaviru 100 milionů dolarů

Ve snaze pomoci těm, kteří byli zasaženi aktuální pandemií, zřídila společnost Sony fond globální pomoci ve výši 100 milionů dolarů. Společnost uvedla, že je zaměřen na podporu osob po celém světě postižených virem COVID-19.

Společnost o svém fondu informovala prostřednictvím tiskové zprávy, ve které také zmiňuje tři hlavní skupiny, mezi které bude finance rozdělovat. Jedná se o lékařský personál bojující dnes a denně s nákazou, děti a pedagogy, kteří jsou odkázáni na studia z domova a zábavní průmysl, který se prakticky zastavil.

Kenichiro Yoshida, prezident a generální ředitel společnosti Sony Corporation, k založení fondu uvedl:

„Společnost Sony cítí soustrast s rodinami těch, kteří v důsledku krize COVID-19 zemřeli, ale i s těmi, kterých se jakkoli dotkla. Abychom překonali bezprecedentní výzvy, kterým jako společnost čelíme, uděláme vše, co jako globální společnost můžeme, abychom podpořili jednotlivce v předních liniích boje proti COVID-19, dětem, které jsou naší budoucností, a i těm, kterým bylo zamezeno ve vytváření tvůrčího obsahu."

Kromě samotného fondu Sony také oznámilo, že její zaměstnanci budou moci získat patřičnou podporu prostřednictvím odpovídajícího dárkového programu. Ten je naplánován pro všechny z přibližně 110 000 zaměstnanců společnosti po celém světě.

Určitě si přečtěte

Články odjinud