Sony Alfa A200: Mírný upgrade?

8. ledna 2008
TWEET SDÍLET

Sony představila novou digitální zrcadlovku s označení A200, ačkoliv by se mohlo podle názvu zdát, že se jedná o zbrusu nový fotoaparát, pravda je trošku jinde. Již při pohledu na technické parametry je jasné, že A100 a A200 jsou téměř identické fotoaparáty s několika malými rozdíly.

Klepněte pro větší obrázek

Novinka A200 je osazena stejným CCD snímačem, jako předchozí A100. U obou je velikost snímače shodná (26,3 × 15,8 mm) s rozlišením 10 Mpx (maximální velikost snímku je tedy 3 872 × 2 592 obrazových bodů). Zvláštní je rozhodnutí výrobce použít opět CCD snímač, ačkoliv v posledním modelu Sony A700 byl použit snímač CMOS. 

Klepněte pro větší obrázek

Krom několika rozdílů v konstrukci fotoaparátu – otočný volič režimů se přesunul vlevo a druhý zmizel úplně (jeho funkci nahrazuje několik tlačítek přímého přístupu), tlačítko Fn. se přesunulo na zadní stranu, displej narostl na 2,7", autofokus by měl být o něco rychlejší a nejvyšší citlivost dosahuje hodnoty ISO 3 200 – jsou oba modely identické.

Klepněte pro větší obrázek

Nejzajímavějším parametrem na nové zrcadlovce je však oficiální zaváděcí cena, která by se v případě setu s objektivem 18–70 mm měla pohybovat kolem 700 USD, v setu s dvěma objektivy (18–70 mm a 75–300 mm) pak kolem 900 USD. Plánované uvedení na trh je v průběhu února tohoto roku.

Klepněte pro větší obrázek

Ačkoliv ceny v českých obchodech nebudou shodné jako při pouhém převodu dolarů na koruny, je vcelku reálné, že by se Sony Alfa A200 s objektivem mohla prodávat za cenu nižší než 15 000 korun. Nechme se překvapit.

Oživeno: Oficiální doporučená cena samotného těla byla dnes oznámena českým zastoupením Sony a její výše je 16 000.

Určitě si přečtěte

11 fotoaparátů s výměnnou optikou, které se dnes nejvíc vyplatí koupit

11 fotoaparátů s výměnnou optikou, které se dnes nejvíc vyplatí koupit

Doporučíme nejlepší fotoaparáty s vyměnitelným objektivem, které by mohly potěšit nejen zkušenější fotografy, ale i ty začínající.

92 Helena Vyplelová

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

Desetitisíce fotek na disku ve stovkách složek, jejichž obsah je takřka nemožné ručně roztřídit – noční můra nejednoho zapáleného (a trochu líného) fotografa. Nejeden správce fotek přitom pomůže tohle peklo vyřešit.

15 časopis Computer

Akt v těhotenství – ženy, které se nestydí za holé bříško

Akt v těhotenství – ženy, které se nestydí za holé bříško

Gravidita je příznačná silou pocitů, které dokáže hra světel a stínů zachytit lépe, než cokoliv jiného. Následující výběr aktů ukazuje, že tento žánr není cizí ani našim čtenářům.

DIGIarena.cz