Slyšeli jste už o digitalizaci firem, ale nevíte, o co jde? Přečtěte si, co se pod tímto pojmem ukrývá a k čemu je digitalizace dobrá | Hypo na míru s.r.o.

Hypo na míru s.r.o.

Slyšeli jste už o digitalizaci firem, ale nevíte, o co jde? Přečtěte si, co se pod tímto pojmem ukrývá a k čemu je digitalizace dobrá

Doba se mění a my spoustu věcí zvládáme vyřídit online. Už nemusíme schovávat účtenky, smlouvy a další dokumenty v papírové podobě, můžeme je mít i v té elektronické. Za vše vděčíme digitalizaci firem, která ale, jak všichni víme, může být dobrý sluha, ale zlý pán.

Když se řekne digitalizace

Digitalizací se rozumí proces, při kterém se dokument převádí z analogové podoby do té digitální, čitelné počítačem nebo jiným podobným zařízením. O digitalizaci firem se hodně mluví, pro někoho může být efektivní, pro jiného už tolik ne.

Když přijde na samotný proces digitalizace, tedy převod z analogové podoby do digitální, je třeba předlohu v podobě původního dokumentu naskenovat zařízením, které je určené pro převod obrazu do podoby čitelné počítačem. Když všechny dokumenty naskenujete, získáte digitální knihovnu, která je pro všechny jednoduše dostupná. Kromě zisku digitální knihovny je cílem digitalizace také uložení digitalizovaných materiálů. Digitalizace firmy totiž znamená také optimalizaci sběru dat, které firmu mohou posunout vpřed.

Proč je digitalizace důležitá?

Většina firem shromažďuje velkou spoustu dokumentů a dat, ve kterých je třeba se orientovat a mít k nim neustále a odkudkoli přístup. Díky digitalizaci můžete shromažďovat ta správná data a také je vhodně zařadit. Co dál?

  • Všechna data v elektronické podobě najdete na jednom místě.
  • Digitalizace vám pomůže vytvořit vhodnou strategii zaměřenou na klienta.
  • Podpoříte firemní kulturu.
  • Firma bude moci lépe fungovat a navýšit zisk.
  • Zlepšíte produktivitu a zefektivníte pracovní postupy.
  • Digitalizace umožňuje i rychlejší inovace.

Digitalizace v praxi

Kdybychom si digitalizaci chtěli vysvětlit v praxi, můžeme pro ilustraci použít třeba banky a úřady. Banky si díky BankID mohou ověřit identitu klienta online, na druhou stranu z toho pro ně ale vyplývá tlak na rychlost vyřízení žádosti o úvěr. Jako první ji začala využívat ČSOB, následovaly i další banky. Dnes už se s ní setkáváme poměrně běžně.

BankID má ale mnohem širší využití, na Portálu občana s ní získáte informace a služby jako je třeba výpis bodového hodnocení řidiče, výpis z živnostenského rejstříku, přístup k eReceptu, přehled o důchodovém pojištění, informace z katastru nemovitostí apod.

Získáte také přístup k online službám ePortálu České správy sociálního zabezpečení, fyzické osoby si mohou prohlédnout svůj informativní list důchodového pojištění a mnoho dalšího. Podnikatelé zase mohou tímto způsobem podat elektronicky přehled o příjmech a výdajích, zobrazit si výpis zaplacených plateb na nemocenské pojištění nebo třeba získat potvrzení o bezdlužnosti.

Víte, že bankovní identity není třeba se bát? Je naprosto bezpečná, přístup k ní je chráněný kombinací několika údajů, například hesla, uživatelského jména, SMS kódu nebo klíče zaslaného na mobilní telefon.

Bankovní identita vám ušetří spoustu času

Díky BankID nemusíte řešit úřední hodiny, nemusíte se na úřad dokonce ani objednávat. S úřady, bankami i různými společnostmi můžete komunikovat na dálku, za zřízení služby navíc nic neplatíte. Vše, co potřebujete, zařídíte z domova nebo jiného místa, kde se nacházíte. A to třeba včetně žádosti o hypotéku. I tu si totiž můžete nyní sjednat online, tedy pokud banka umí s BankID pracovat.

V online hypotečním bankovnictví stačí vyplnit všechny potřebné údaje, nahrát sem doklady a další dokumenty potřebné k žádosti o hypotéku. Kontaktovat vás pak bude hypoteční specialista, se kterým dojednáte podmínky a detaily, abyste dosáhli na co nejlepší podmínky, pomůže vám třeba i s hledáním vhodné nemovitosti. A to vše právě díky digitalizaci.

Bankovní identita totiž celý proces sjednání hypotéky maximálně zjednoduší a zrychlí, tedy alespoň z pohledu žadatele jde o pozitivní krok. U bank to může být maličko jinak, jak jsme už zmínili, je na ně totiž vyvíjen vyšší tlak, co se rychlejšího vyřízení týče. Když totiž žadatel nemusí na pobočku, ale využije třeba hypoteční kalkulačku pro výpočet toho, o co může žádat, a výsledek vidí během pár minut, není se čemu divit, že očekává, že žádost bude stejně rychle i posouzena.

Určitě si přečtěte

Články odjinud