Skutečný univerzál. MOZA Mini-P je gimbal pro akční kamery, smartphony i DSLR

15. května 2020
TWEET SDÍLET
Skutečný univerzál. MOZA Mini-P je gimbal pro akční kamery, smartphony i DSLR

Společnost Gudsen představila svůj nový MOZA Mini-P gimbal, který pracuje s širokým portfoliem zařízení – od akčních kamer a smartphonů až po kompaktní a malé zrcadlovky. Navíc je velice skladný, primárně cílí na cestovatele.

Prototyp nového gimbalu MOZA Mini-P byl poprvé představen v září loňského roku na Pekingské mezinárodní rozhlasové, televizní a filmové výstavě (BIRTV). Už jako koncept vypadal velice slibně. Díky možnosti složení do opravdu kompaktního zařízení je navržen především pro cestovatele a dobrodružné vloggery, kterým pomůže se stabilizací akčních kamer, chytrých telefonů, kompaktů ale i menších DSLR. Užitečné zatížení je totiž 900 g, váha samotného gimbalu pak 694 g.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Gimbal MOZA Mini-P pojme množství zařízení, se kterými můžete záznam nahrávat i v režimu na výšku.

Zařízení v něm lze uchytit i svisle. Takový výstup je přímo určen pro Příběhy v sociálních sítích. Na jedno nabití vydrží vestavěná 2 000mAh baterie až 20 hodin provozu, přičemž se nabíjí skrze USB-C. Rozsah otáčení je plných 360 °, stoupání/náklon pak 330 °. V provozním režimu je zařízení velké 306 × 166 × 51 mm, když jej pak složíte, má 198 × 166 × 102 mm. Gimbal MOZA Mini-P je nyní už k dispozici v předprodeji za 199 dolarů (cca 5 000 Kč). Kdy se začne odesílat zákazníkům zatím známo není.

Témata článku: Video, Stabilizátory, Stativy

Určitě si přečtěte

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

Na internetu najdeme řadu tzv. free fotoeditačních programů, které se mohou stát alternativou k placeným aplikacím. Řada z nich nabízí opravdu široké možnosti úprav fotografií. Které patří mezi ty nejlepší?

33 Helena Vyplelová