Skutečný univerzál. MOZA Mini-P je gimbal pro akční kamery, smartphony i DSLR

Skutečný univerzál. MOZA Mini-P je gimbal pro akční kamery, smartphony i DSLR

Společnost Gudsen představila svůj nový MOZA Mini-P gimbal, který pracuje s širokým portfoliem zařízení – od akčních kamer a smartphonů až po kompaktní a malé zrcadlovky. Navíc je velice skladný, primárně cílí na cestovatele.

Prototyp nového gimbalu MOZA Mini-P byl poprvé představen v září loňského roku na Pekingské mezinárodní rozhlasové, televizní a filmové výstavě (BIRTV). Už jako koncept vypadal velice slibně. Díky možnosti složení do opravdu kompaktního zařízení je navržen především pro cestovatele a dobrodružné vloggery, kterým pomůže se stabilizací akčních kamer, chytrých telefonů, kompaktů ale i menších DSLR. Užitečné zatížení je totiž 900 g, váha samotného gimbalu pak 694 g.

moza 1.jpgmoza 2.jpg
Gimbal MOZA Mini-P pojme množství zařízení, se kterými můžete záznam nahrávat i v režimu na výšku.

Zařízení v něm lze uchytit i svisle. Takový výstup je přímo určen pro Příběhy v sociálních sítích. Na jedno nabití vydrží vestavěná 2 000mAh baterie až 20 hodin provozu, přičemž se nabíjí skrze USB-C. Rozsah otáčení je plných 360 °, stoupání/náklon pak 330 °. V provozním režimu je zařízení velké 306 × 166 × 51 mm, když jej pak složíte, má 198 × 166 × 102 mm. Gimbal MOZA Mini-P je nyní už k dispozici v předprodeji za 199 dolarů (cca 5 000 Kč). Kdy se začne odesílat zákazníkům zatím známo není.

Určitě si přečtěte

Články odjinud