Sirui 50 mm T2,9 1,6× umožní anamorfický záznam u plnoformátových bezzrcadlovek

26. října 2021
TWEET SDÍLET

Anamorfický záznam je v posledních letech stále oblíbenější a do jist míry to souvisí i se stoupající oblibou záznamu videa, kde nacházejí takové objektivy nebo předsádky využití.

Sirui již vyrábí anamorfický objektiv pro APS-C snímače s kompresí 1,33×, nyní přidává sklo, které je určeno pro plnoformátové snímače a kompresní poměr je zde 1,66× což v praxi znamená horizontální úhel záběru odpovídající ohnisku 31 mm. Zachována je i specifická barevná kresba objektivu s namodralými odlesky.

Klepněte pro větší obrázek

Použitý kompresní poměr při záznamu ve formátu 3:2 umožní vyplnit obrazem pole o poměru 2,4:1 a pokud zvolíte záznam v 16:9, dostanete se na finální poměr stran obrazu 2,8×1, což je velice blízko formátu IMAX.

Tubus objektivu je z hliníkové slitiny v černém barevném provedení, clonový i ostřící prstenec mají jemný chod a standardní vroubkování, které je kompatibilní s většinou follow focus zařízení. Konstrukce zahrnuje celkem 16 čoček ve 13 skupinách.

Dostupný bude objektiv na konci listopadu s bajonety Canon RF, Sony E, L-mount, Nikon Z. Cena pro český trh je 36 990 Kč.

Témata článku: Objektivy, Technika, Anamorfické objektivy, Sirui, Objektivy na Heureka.cz