Sigma 35 mm F1,4 DG DN Art pro Sony E a L-mount jde na trh s upravenou konstrukcí

3. května 2021
TWEET SDÍLET

Objektiv Sigma 35mm F1,4 DG HSM Art, který společnost představila v roce 2012, se stal prvním zástupcem z řady nových skel, rozdělených do tří skupin – Art, Sport, Contemporary.

Devět let na trhu prověřilo silné i slabé stránky objektivu, a tak nyní Sigma přichází s druhou generací, která je určena především pro bezzrcadlovky. To se odráží i v přesném označení 35 mm F1,4 DG DN Art.

Klepněte pro větší obrázek

Objektiv je lehčí a menší než první verze a má většinu moderních prvků, jako je rychlé ostření, clonový prstenec se zámkem a možností přepnutí na tichý nebo cvakací režim a také uživatelsky programovatelné tlačítko AFL.

Optická konstrukce zahrnuje 15 čoček v 11 skupinách a integrovány jsou 2 SLD členy, 1 ELD člen, 1 FLD čen, 2 asférické členy. Clona složená z 11 lamel pracuje v rozsahu F1,4 – F16 a slibuje jemný bokeh. Minimální ostřicí vzdálenost je 30 cm, filtrový závit má průměr 76 mm.

Objektiv má při délce 111,5 mm průměr tubusu 75,5 mm a váží 645 gramů. Součástí balení je i sluneční clona, objektiv samotný je pak utěsněn proti prachu a vlhkosti. Varianty s bajonetem Sony E a L-mount se minimálně liší v rozměrech a hmotnosti. Cena je stanovena na 24 290 Kč.

Témata článku: Objektivy, Technika, Sigma, L-mount, Objektivy na Heureka.cz