Sigma 28 - 105mm f2.8-4 DG

29. září 2005
TWEET SDÍLET

Sigma představila širokoúhlý objektiv 28 - 105mm f2.8-4 DG. Přídomek DG udává, že tento objektiv je vhodný zejmána pro full-frame DSLR. Jeho tělo váží 405 gramů, optika se skládá ze 12 elementů sloučených v 11 skupinách a  má minimální ostřící vzdálenost 50 centimetrů. Maximální zorný úhlel objektivu je 75.4° na wide a 23.3° na tele.  Použitá technologie vícevrstevné úpravy čoček má spolu s novým designem za úkol redukovat odlesky a tvorbu duchů. Součástí konstrukčního řešení je i asférický člen v zadní skupině čoček, který snižuje aberaci a zvyšují optický výkon.

Sigma 28 - 105mm f2.8-4 DG je kompatibilní s objímkami Sigmy, Canonu, Nikonu, Pentaxu a Koniky Minolty AF. V dodávce je tvarovaná sluneční clona s bajonetovým uchycením, průměr příruby pro filtry je 72 mm. Cena na českém trhu se pohybuje okolo 9200 Kč, v zahraničí lze tento objektiv koupit za £189.99 (v přepočtu kolem 8200 Kč).

Určitě si přečtěte

Fotografie týdne: Budu se jen dívat, slečno!

Fotografie týdne: Budu se jen dívat, slečno!

Sociologie se, jako většina společenských věd, nachází v jistém pnutí. Na jedné straně se snaží popsat procesy, jevy, spojení, která ve společnosti můžeme nacházet. Jde vlastně o činnost, která jako by se snažila zjistit si odstup od zkoumané skutečnosti.

Michal Černý

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Aktuální novinka z dílny Nikonu je nástupcem modelu P900 a pyšní se přímo obřím rozsahem optického zoomu. Že bychom stáli opět na pokraji války, jejímž motem bude kdo z nás má větší objektiv?

35 Petr Březina

Fotografie týdne: Poslední ..... světlo

Fotografie týdne: Poslední ..... světlo

Martin Heidegger proces poznávání připodobňuje k prozkoumávání světliny v lese – obcházíme ji ze všech stran, nikdy ji nevidíme celou, každým okamžikem se mění.

Michal Černý