Setkání fotografů – festival Fotojatka 2009

Fotojatka 2009 jsou třetím ročníkem originálního „masového“ fotografického festivalu, který představuje špičky české a světové tvůrčí fotografie. Festival nabízí divákům společný zážitek z několika stovek fotografií půldruhé desítky autorů za jediný večer. V potemnělém kinosále, bez rušivých komentářů a s hudebním či zvukovým doprovodem, který navodí vhodnou atmosféru k promítaným záběrům, dostávají fotografie zcela nový rozměr. Na festivalové večery navíc přijedou mnozí z autorů, se kterými mohou diváci diskutovat.

Fotojatka.jpg

Festival se letos může pochlubit účastí významných světových i tuzemských autorů. Své práce představí Jean Revillard (Švýcarsko – World Press Photo 2008), Michael Ackerman (USA – Nadar Award, Infinity Award), Zoltán Vancsó (Maďarsko – Henkel Art.Award, KODAK Professional Prize), Bohdan Holomíček, Tomáš Pospěch, Barbora Kuklíková, Miro Švolík, Michal Macků či Jan Zatorsky.

Fotojatka se v kině Aero v Praze uskuteční již tento pátek 3. 4. 2009 od 18:30 do 23:00 hodin. Sobota (4. 4.) patří všem majitelům fotoaparátů, kteří si chtějí vyzkoušet vlastní invenci. Netradiční fotografická dílna pro každého Impulzzz začne v 10:00 v prostorách kina Aero, kde bude v 16:00 zakončena prezentací výsledků.

Fotojatka proniknou na jaře a v létě i do center měst, kde se fotografie objeví na plátnech přímo pod širým nebem.

Ozvěny Fotojatek se navíc začlení do programů filmových festivalů – Letní filmové školy v Uherském Hradišti a Fresh Film Festu v Karlových Varech. Pořadatelé jednají také o rozšíření festivalu do dalších měst i za hranice České republiky.

Veškeré informace o festivalu najdete na fotojatka.cz

Zdroj: TZ festivalu Fotojatka 2009

Určitě si přečtěte

Články odjinud