Seitz Roundshot VR Drive „s“ – automatizované panoráma

14. března 2010
TWEET SDÍLET

Švýcarská společnost Seitz Phototechnik AG představila novou verzi automatizované stativové hlavy pro pořizování panoramatických snímku. Nová verze dostala oproti předchozí do svého označení přídomek „s“, znamenající „speed“ neboli rychlost. Změna v rychlosti pořízení 360° panoramatického snímku je znatelná. Nový model je schopen zaznamenat podkladové snímky pro takto velké panoráma za osm vteřin. Díky krátkému času pro záznam snímků lze velice efektivně eliminovat problémy s pohybujícími se mraky a jinými objekty na fotografované scéně.

K dispozici je rovněž speciální mód pro snímání HDR panorámat. Při použití tohoto režimu se hlava po exponování snímku neotočí na další záběr, ale zaznamená další dvě fotografie s rozdílnou expozicí (nutno nastavit na fotoaparátu). Díky schopnosti zaznamenat až 800 různě orientovaných snímků pro jedno 360 ° panoráma je hlava Seitz Roundshot VR Drive „s“ ideální prostředkem pro tvorbu gigapixelových snímků.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Panoramatická hlava Seitz Roundshot VR Drive „s“

Hmotnost této automatizované stativové hlavy je 1,65 kg. Majitelé stávající verze VR si mohou zakoupit „s“ upgrade za lidových 333 Euro. Cena kompletní nové hlavy je pak stanovena na 1870 Euro.

Určitě si přečtěte

Akt v těhotenství – ženy, které se nestydí za holé bříško

Akt v těhotenství – ženy, které se nestydí za holé bříško

Gravidita je příznačná silou pocitů, které dokáže hra světel a stínů zachytit lépe, než cokoliv jiného. Následující výběr aktů ukazuje, že tento žánr není cizí ani našim čtenářům.

DIGIarena.cz

8 tipů na nejvýhodnější pokročilé kompaktní fotoaparáty. A proč jsou lepší než fotomobily

8 tipů na nejvýhodnější pokročilé kompaktní fotoaparáty. A proč jsou lepší než fotomobily

Malé kompaktní fotoaparáty jsou vhodné i pro pokročilé fotografy. Nabízejí výbornou obrazovou kvalitu a maximální kontrolu nad procesem fotografování. Současně jsou vždy po ruce.

40 Helena Vyplelová