Sedm dní s Photokinou

1. října 2006
TWEET SDÍLET
Jako obvykle vám i dnes přinášíme přehled toho, co se událo na DigiAreně během uplynulého týdne. Jak jistě všichni víte, začátkem týdne zašal veletrh Photokina, o novinkách jsme informovali dvakrát. A pokud máte chuť s námi spolupracovat, tak neváhejte a napište nám.

Fotografie týdne - motýlci ve vodě
Fotky týdne nám v poslední době poněkud zabředly do klidných vod. Nepřetržité horko tomu spíše pomáhalo, takže snímek Martina Kozáka působí jako vítané osvěžení. Jmenuje se Motýlek a je laděn do svěží modré.

Klepněte pro větší obrázek
Martin Kozák - Motýlek

Aktualizace od Adobe
Společnost Adobe oznámila novou verzi pluginu Adobe Camera RAW. Více o tomto i některých dalších updatech se můžete dozvědět v naší zprávičce. Další novinkou, kterou nabídnulo Adobe svým zákazníkům je program na konverzi RAW formátu fotografií - Adobe Photoshop Lightroom beta 4.0, který přináší oproti předchozí verzi mnohá vylepšení.

Veletrh Photokina je tu
V úterý ráno byl v německém Kolíně oficiálně zahájen veletrh fotografické techniky Photokina. I přestože jsme vás již o některých novinkách informovali, přinášíme stručný přehled nových modelů, kterými se výrobci mohou na svých stáncích pochlubit.

Fotofestival dokumentární fotografie
Ještě dnes se můžete v Blatné zúčastnit fotofestivalu, který u příležitosti 50. výročí svého založení pořádá Blatenský fotoklub KAMFO ve spolupráci s městským muzeem v Blatné.

Zvířátka na DigiAreně
V naší cestě skrze celou fotogalerii jsme v tomto týdnu zavítali do oddělění zvířátek. Ani tady není o kvalitní snímky nouze, ale z těch nejlepších jsem pro vás vybrali jen první desítku. Na místě prvním se usadil autor s přezdívkou zahorec se snímkem "Co to máš?".

Klepněte pro větší obrázek
Zahorec - Co to máš?

Nová datová úložiště od Canonu
Canon představil dvě nová přenosná datová úložiště pro fotografy, kteří si chtějí být jisti, že je na cestách nezaskočí problém plné paměťové karty. Oba modely jsou vybaveny TFT displejem o úhlopříčce 3,7", zvládají zobrazit snímky ve formátu JPEG, TIFF, Canon RAW, mimoto umožňují i přehrávání videa a zvukových stopm, a to vše v 262 144 barvách. Jeden z nových modelů je vybaven 30GB harddiskem, druhý pak 80GB, což je zároveň jediný rozdíle mezi oběma modely.

Canon bez přestávky
U příležitosti zahájení veletrhu Photokina oznámila společnost Canon, že i s novinkami, které budou představeny na tomto veletrhu uvedl Canon na trh v letošním roce již 89 nových spotřebních produktů.

Přehled cen
I přestože čtvrtek tento týden připadnul na státní svátek, přinesla vám Hanka Sokoltová svůj pravidelný přehled cen digitálních fotoaparátů. Prodejci do svých sortimentů zařadili opět několik novinek a s výjimkou fotoaparátů značky Hewlett Packard se ceník opět převážně zelenal slevami.

Fotoškola - Správně zaostři a potom stiskni spoušť
Páteční článek patřil Karlu Horkému a jeho fotoškole - probíralo se téma jehož zvládnutí je nutné pro každého fotografa - teorie ostření, jak správně ostřit a co to je hloubka ostrosti.

DigiArena hledá spolupracovníky
Redakce DigiAreny hledá externí spolupracovníky - cítíte-li se býti zkušenými v oblasti fotografování, digitální techniky a zároveň k vašim koníčkům patří i psaní, ozvěte se nám.

Naplánujte si výlet do galerie
Naše kulturní hlídka pro vás opět připravila pozvání na výstavy v českých galeriích. Nabídneme vám ochutnávku z výstavy ve znovuotevřeném Pražském domu fotografie a komponovanou akci, kde naleznete nejen fotografie.

Konec Photokiny je za dveřmi
Fotografický veletrh Photokina zítra končí, a proto vám přinášíme další část novinek, které byly prezentovány. Jelikož většina výrobců představila své novinky již v průběhu prázdnin, žádné velké překvapení nás nečeká. Hlavním smyslem veletrhu bylo „osahat si“ nové digitály.

Stabilizovaný a odolný Olympus mju 750
Poslední modelová řada kompaktů Olympus nepřinesla vpravdě žádná zásadní překvapení, portfolio se rozšířilo o několik „mjuček“ a také o několik digitálů řady FE. Dnes se podíváme na kompakt Olympus mju 750, který má nejen pětinásobný optický zoom, ale také stabilizaci obrazu.