Sedm dní na DigiAreně - Manuály pro fotoaparáty Hasselblad

Sedm dní na DigiAreně - Manuály pro fotoaparáty Hasselblad

Ani tento týden jsme vám nezůstali dlužni váš pravidelný příděl článů. Tento týden jste si mohli přečíst nejen pravidlený přehled cen fotoaparátů, ale i jednu recenzi, první pohled na fotoaparáty od Fujifilmu a mnohé další.

Přemegapixelováno
Výrobci fotoaparátů se stále snaží o vyšší a vyšší rozlišení snímačů při zachování jejich plochy. Malý snímač je levnější a pro konstrukci přístroje výhodnější, velký počet megapixelů zase přitáhne více zákazníků. Malé technické zamyšlení nad velikostí snímače, počtem pixelů a optickými možnostmi objektivů pro naše čtenáře připravil Karel Horký.

Manuály pro Hasselblad
Jste-li majitelem některého z fotoaparátů honosících se značkou Hasselblad, zajisté pozitivně oceníte, ža výrobce zveřejnil na svých stránkách manuály k většině svých modelů.

Nejlepší z fotografických experimentů podruhé
Stejně jako zhruba před půl rokem, nahlédli jsme do naší fotogalerie a vybrali pro vás deset čtenářsky nejúspěšnějších fotografií za uplynulý půlrok. Nejlepším snímkem je protentokráte Faustova "Duševní hygiena".

Faust - Duševní hygiena
Faust - Duševní hygiena

Nové makro od Sigmy
Společnost Sigma uvedla na trh nový makroobjektiv. Ohnisková vzdálenost objektivu je 70 mm a světelnost F2,8.

Přehled cen digitálních fotoaparátů
S druhým červencovým týdnem přichází nejen tropické letní počasí, ale také zajímavé změny v přehledu cen digitálů. Nově jsme do něj zařadili fotoaparáty značky Samsung, přibyla žhavá novinka od Sony - zrcadlovka Alpha A100 a kompakt FinePix F30 od Fujifilmu.

Nikon Capture NX
Nikon oznámil vydání zkušební verze grafického editoru pro úpravu fotografií. V programu bude možné upravovat obrázky ve formátu JPEG, TIFF a NEFF (Nikon RAW). Výrobce se snažil vyjít vstříc jak začátečníkům tak pokročilým fotografům.

Fotografie týdne na betonu
Zvlněné kopce a lesíky polabské nížiny skrývají neviděné. Zdevastované cvičné objekty, rozpadající se bunkry, zbytky nevybuchlé munice. Přísná betonová horizontála letiště překrajuje vybledlou oblohu, rudé slunce zlatí spáry mezi betonovými dlaždicemi – a čas se asi zastavil…

MirekE - Milovice 2006
MirekE - Milovice 2006

Firmware pro Casio
Casio vydalo aktualizaci firmware pro model Casio Exilim EX-Z6000. Firmware umožňuje fotoaparátu pracovat s vysokokapacitními kartami SDHC a odstraňuje některé stávající chyby.

Cestopis z Černé hory
Klasikou českých „dovolenkářů“ se již stalo notoricky známé Chorvatsko. Ale po pár hodinách jízdy směrem na jih se dostanete do další bývalé republiky Jugoslávie – Černé Hory. V posledních letech se dostává do popředí zájmu nejen cestovních kanceláří, ale i cestovatelů.

Nové fotoaparáty od Fujifilmu umí rozpoznat tvář
Fujifilm představil dva nové digitální fotoaparáty. Menší model nese označení FinePix F20 a podle výrobce patří do řady kompaktů vedle modelu F30, který získal ocenění TIPA. Druhým digitálem je EVF zrcadlovka FinePix S6500fd s funkcí detekce tváře.

Cesty za kulturou
Stejně jako minulý týden i tuto sobotu jsme pro vás připravili novou dávku kultrních tipů. Tentokrát vám přinášíme tipy nejen z Brna a Prahy.

Recenze - Casio Exilim S600
Dvacítku demosnímků ze superštíhlého Casia Exilim EX-S600, velikosti kreditní karty, jste si již na našich stánkách mohli prohlédnout, dnes vám přinášíme slíbenou recenzi tohoto šestimegapixelového digitálu.

Určitě si přečtěte

Články odjinud