Sedm dní DigiAreny - První fotografie Nikonu D80

Sedm dní DigiAreny - První fotografie Nikonu D80

Další horký týden tohoto léta je za námi. V tomto týdnu jsme naservírovali mnoho článků z nejrůznějších kategorií pokrývajících svět digitální fotografie. Světlo světa spatřila nová paměťová karta od Sony, Nikon vypustil první fotografie připravovaného modelu Nikon D80, připravili jsme vám několik návodů pro katalogizaci a úpravy vašich snímků a nezapomněli jsme ani na fotografii týdne.

Organizujte svoje fotografie snadno a rychle
Přijeli jste z dovolené a potřebujete rychle zálohovat nafocené snímky, protože jedete příští týden zase pryč a není čas na detailní úpravy a archivaci snímků? V tomto případě se hodí funkce hromadné přejmenování snímků, která usnadní pozdější orientaci ve fotografiích. Návod, jak rychle a jednoduše organizovat své fotky nám přinesl Prokop Baron.

Nové HDD videokamery od Sony
Sony uvedlo na trh novou řadu videokamer se záznamem na pevný disk. Prvními modely této řady jsou kamery s označením DCR-SR30E, DCR-SR50E a DCR-SR70E. Zatímco DCR-SR70E dostala u výrobce do vínku 60GB harddisk, další dva modely disponují kapacitou jen poloviční.

Nikon Coolpix L4 - první foto
Pokud nevěříte, že i s velmi levným fotoaparátem můžete pořídit kvalitní snímky, Lenka Lindnerová vás ve svém prvním fotu přesvědčí o opaku - Nikon Coolpix L4 to rozhodně dokáže.

Nová paměťová karta od Sony
Nová karta s označením "Memory Stick PRO Duo" disponuje kapacitou 4GB a podle údajů výrobce by měla být velmi odolná a funkční bez problémů ve velmi širokém spektru teplot. Přenosová rychlost této karty je kolem 15MB/s. Navíc je ke všem kartám Memory Stick Duo i Memory Stick PRO Duo přibalen adaptér, který umožní tyto karty používat v přístrojích kompatibiních se standardem Memory stick.

Úpravy fotografií podruhé - cesta za lepšími barvami
Předchozí článek Michala Škrabálka – Jak dělat lepší fotografie? – vyvolal mnoho kladných reakcí a neméně žádostí o pokračování či podrobnější vysvětlení některých bodů. Nyní se tedy s některými seznámíme blíže, včetně toho, jak dosáhnout požadovaného barevného výsledku.

Nikon Photo Contest International 2006/2007
Nikon vyhlásil další ročník své fotografické soutěže. Navíc, letos se společnost Nikon rozhodla podporovat mezinárodní dětskou organizaci "Right to play", která se snaží děti přivést ke sportovním a herním aktivitám. Za každou fotografii přihlášenou do NPCI soutěže, společnost Nikon převede 2 eura do fondu Nikon Right to play.

Udělejte ze svého PC set-top box a HDD DVD rekordér v jednom
Německý TechniSat uvedl na český i slovenský trh dvě novinková příslušenství pro počítačové sestavy pod názvem DVB-T Airstar 2 USB a Airstar 2 PCI. Jde o řešení, které umožní příjem terestrického digitálního televizního signálu prostřednictvím vašeho počítače. Signál však můžete z počítače přenést přes grafickou kartu přímo do vašeho televizoru. Z počítače se tak stane set-top box a HDD DVD rekordér v jednom.

Fotografie týdne
Fotografie týdne má velké oči a nejen to. Také dlouhé nehty a oděv, suplovaný kusem síťoviny. Vykukující bradavka ovšem zaujme až napodruhé. I když lze polemizovat o možnostech využití otvorů v halence, hlavní roli tu hraje uhrančivý pohled. A co Fotce týdne chybí? Barvy. Tu jedinou, kterou najdete, musíte autorovi odpustit.

`Aideen
Aideen - "..."

Aktualizace editačního SW Olympus
Olympus vydal aktualizaci pro firemní editor Olympus Studio a Olympus Viewer. Aktualizace je dostupná jak pro uživatele Windows tak pro uživatele Macintosh a přináší zlepšení stability při použití funkce aktualizace firmwaru, nově pak podporuje formát RAW používaný v modelu SP-320.

Samsung pro začátečníky
Nedlouho poté, co Samsung představil novou sérii fotoaparátů s označením NV, přichází na trh dva nové modely řady S. Kompaktní digitály s rozlišením 7 Mpx a 10 Mpx jsou údajně typickým zástupci fotoaparátů pro každodenní použití.

Ricoh GR Digital má nový firmware
Ricoh oznámil další aktualizaci FW pro fotoaparát GR Digital. Díky této aktualizaci může uživatel přiřadit individuální funkci ke kolečku ADJ.

První snímky nového Nikonu D80 jsou tu!
Po mnoha spekulacích o označení se na internetu obejvily první snímky nového modelu digitální zrcadlovky Nikon D80. Oficiální představení nového modelu je plánováno na 9.srpna.

Jak vybrat digitál
Stojíte právě před rozhodnutím koupit či nekoupit digitální fotoaparát, nebo už jste se dokonce rozhodli pro koupi, ale nevíte, který vybrat. Ať už kupujete svůj první digitál, nebo přecházíte ze staršího modelu, Prokop Baron se vám pokusil předat pár užitečných postřehů.

Letadlo na tužkové baterie
Společnost Panasonic se počátkem roku zapojila do projektu Tokijského technologického institutu, jehož cílem bylo uskutečnění prvního letu letadlem s pohonem na tužkové baterie. Let se nakonec uskutečnil 16. července na letišti blízko Tokia a byl uznán jako oficiální rekord. Stroj překonal vzdálenost 391,4 m ve výšce 5,2 m, celková hmotnost včetně pilota byla 107 kg. Letadlo bylo poháněno tužkovými bateriemi Panasonic Oxyride, které byly vyvinuty pro energeticky náročné přístroje, jako třeba digitální fotoaparáty.

Jak měřit velikost pomocí fotoaparátu
Společnost Emerge Industries uvedla na trh zajímavý produkt v podobě metru a programu, s jehož pomocí můžete získat rozměry fotografovaných objektů. V principu jednoduché řešení spočívá v tom, že na fotografovaný objekt umístíte dodané měřítko. Dodávaný program pak bez problémů určí rozměry snímaného objektu.

Kodak EasyShare V610 - recenze
Posledním článkem tohoto týdne je recenze druhého dvoučočkového fotoaparátu EasyShare V610. Byť rozsah ohnickových vzdáleností je udáván jako 38-380mm nejedná se o ultrazoom v pravém slova smyslu, protože tento rozsah je rozdělen mezi dva objektivy.

Určitě si přečtěte

Články odjinud