Sci-Fi s rozšířenou realitou – aplikace naskenuje objekt a přímo jej vloží do Photoshopu

Sci-Fi s rozšířenou realitou – aplikace naskenuje objekt a přímo jej vloží do Photoshopu

Francouzský umělec, designér a programátor Cyril Diagne přišel na to, jak využít rozšířenou realitu i k jiným věcem, než rozmisťování nábytku z různých katalogů po místnostech a hraní her. Jeho aplikace doslova zkopírujte reálný objekt a následně jej vloží do Photoshopu. To navíc v extrémně krátkém čase.

Diagne o svém programátorském umu informoval prostřednictví sociální sítě Twitter, kde i ukázal, jak celý proces funguje. Stačí totiž telefonem namířit na objekt, naskenovat jej, namířit jej na dané místo v dokumentu ve Photoshopu a vložit jej. Až tak je to jednoduché. Samo skenování přitom trvá jen něco málo kolem 2,5 s a jeho vložení do dokumentu asi 4 s.

Protože by si mnozí mohli myslet, že je to až moc fantastické na to, aby to fungovalo, vydal vývojář zdrojový kód své aplikace na GitHubu. Zásadním využitým prvkem je zde technologie BASNet pro detekci objektů a odstraňování pozadí. OpenCV SIFT se pak používá k určení, kam na obrazovce počítače telefon směřuje, aby se naskenovaný objekt přesně vložil.

Celé to navíc funguje tak dobře, že z ukázaného procesu byli nadšeni i ve společnosti Adobe. Přece jen je Photoshop jejich programem a kdyby se tato funkce dostala k širokému použití jeho uživatelů, značně by jim to ušetřilo práci. Zatím se jedná jen o koncept, ze kterého se však, díky zdrojovým kódům a možné podpoře od Adobe, může vyklubat finální produkt.

Určitě si přečtěte

Články odjinud