scanR - digitalizujte a posílejte dokumenty pomocí digitálního foťáku

29. března 2006
TWEET SDÍLET

Společnost scanR spustila první službu, která umožňuje mobilním telefonům s integrovaným fotoaparátem a digitálním fotoaparátům skenovat, kopírovat a faxovat dokumenty. Použití služby scanR je velmi jednoduché, stačí ofotit dokument a odeslat jej e-mailem do scanR. Služba automaticky odstraní pozadí, označí klíčová slova v dokumentu a výsledek doručí jako PDF přílohu v e-mailu nebo jej pošle faxem.

Klíčová slova
ScanR umožňuje snadno skladovat dokumenty a poznámky v elektronické podobě a také v nich jednoduše vyhledávat pomocí nástrojů jako je třeba Google Desktop. Každý dokument, který je odeslán do scanR je totiž opatřen klíčovými slovy, která jsou extrahována z daného textu. To usnadňuje organizaci a vyhledávání v dokumentech.

Faxování na cestách
scanR umožňuje uživateli faxovat nebo odesílat e-mailem elektronické dokumenty a psané poznámky aniž by musel vyhledávat komerční copycentrum. Veškeré potřebné zařízení prostě už máte, ať už je to mobil s fotoaparátem nebo samotný digitál.

Služba najde nejčastěji využití u lidí, kteří hodně cestují a potřebují rychle rozeslat psané poznámky, nápady, diagramy apod. a nemají okamžitý přístup k faxu. Díky scanR máte v rukou možnost okamžitě odesílat poznámky psané na papír digitální cestou.

Cena a dostupnost
scanR zvládne zpracovat snímky pořízené fotoaparátem s minimálním rozlišením 1Mpx. Seznam mobilních telefonů, které s touto službou bez problémů fungují, najdete na stránkách www.checkmycameraphone.com. Je možné, že některé funkce nebudou vzhledem k nižšímu rozlišení fotoaparátu fungovat správně. Každopádně je doporučeno nejprve na stránkách scanR zkontrolovat, zda daný model a váš operátor budou funkce podporovat. scanR je v současnosti volně dostupné jako neomezená zkušební verze zdarma. V budoucnu se za služby bude platit formou premium SMS.

Službu scanR najdete na těchto stránkách.

Určitě si přečtěte

11 fotoaparátů s výměnnou optikou, které se dnes nejvíc vyplatí koupit

11 fotoaparátů s výměnnou optikou, které se dnes nejvíc vyplatí koupit

Doporučíme nejlepší fotoaparáty s vyměnitelným objektivem, které by mohly potěšit nejen zkušenější fotografy, ale i ty začínající.

91 Helena Vyplelová

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Když publikujete selfie snímky na sociální sítě, kolik jim věnujete času na úpravy? A jak moc změníte svou podobu?

Adam Kos

Nikon D780 – zrcadlovka, která občas zapomene na zrcátko

Nikon D780 – zrcadlovka, která občas zapomene na zrcátko

Dlouho očekávaný nástupce oblíbené plnoformátové zrcadlovky Nikonu D750 těží z bezzrcadlovkového systému Z – nabídne detekci fáze na snímači i 4K video. Současně Nikon rozšiřuje nabídku světelných telezoomů.

17 Helena Vyplelová