scanR - digitalizujte a posílejte dokumenty pomocí digitálního foťáku

29. března 2006
TWEET SDÍLET

Společnost scanR spustila první službu, která umožňuje mobilním telefonům s integrovaným fotoaparátem a digitálním fotoaparátům skenovat, kopírovat a faxovat dokumenty. Použití služby scanR je velmi jednoduché, stačí ofotit dokument a odeslat jej e-mailem do scanR. Služba automaticky odstraní pozadí, označí klíčová slova v dokumentu a výsledek doručí jako PDF přílohu v e-mailu nebo jej pošle faxem.

Klíčová slova
ScanR umožňuje snadno skladovat dokumenty a poznámky v elektronické podobě a také v nich jednoduše vyhledávat pomocí nástrojů jako je třeba Google Desktop. Každý dokument, který je odeslán do scanR je totiž opatřen klíčovými slovy, která jsou extrahována z daného textu. To usnadňuje organizaci a vyhledávání v dokumentech.

Faxování na cestách
scanR umožňuje uživateli faxovat nebo odesílat e-mailem elektronické dokumenty a psané poznámky aniž by musel vyhledávat komerční copycentrum. Veškeré potřebné zařízení prostě už máte, ať už je to mobil s fotoaparátem nebo samotný digitál.

Služba najde nejčastěji využití u lidí, kteří hodně cestují a potřebují rychle rozeslat psané poznámky, nápady, diagramy apod. a nemají okamžitý přístup k faxu. Díky scanR máte v rukou možnost okamžitě odesílat poznámky psané na papír digitální cestou.

Cena a dostupnost
scanR zvládne zpracovat snímky pořízené fotoaparátem s minimálním rozlišením 1Mpx. Seznam mobilních telefonů, které s touto službou bez problémů fungují, najdete na stránkách www.checkmycameraphone.com. Je možné, že některé funkce nebudou vzhledem k nižšímu rozlišení fotoaparátu fungovat správně. Každopádně je doporučeno nejprve na stránkách scanR zkontrolovat, zda daný model a váš operátor budou funkce podporovat. scanR je v současnosti volně dostupné jako neomezená zkušební verze zdarma. V budoucnu se za služby bude platit formou premium SMS.

Službu scanR najdete na těchto stránkách.