SanDisk představil nejrychlejší SDHC kartu současnosti

25. června 2009
TWEET SDÍLET

S rostoucím rozlišením snímačů digitálním fotoaparátu se přímou úměrou zvyšují nároky na datová úložiště pro tato zařízení. Funkce jako natáčení videa ve vysokém rozlišení či velmi rychlé sériové snímaní si zase žádají média, na která se bude dát velice rychle zapisovat. Toto si velice dobře uvědomuje současný lídr mezi výrobci paměťových karet, společnost SanDisk, která dnes uvedla na trh nejrychlejší SDHC paměťovou kartu současnosti. Nově uvedená karta disponuje kapacitou 32GB. Díky rychlostem zápisů a čtení až 30 MB/s se jedná v současnosti o nejrychlejší model této kapacity na trhu. Paměťové médium nese označení pouze SanDisk Extreme, žádné další číslování se nekoná.

Karta splňuje také všechny dnešní požadavky pro zaznamenávání FullHD videa. Kapacita a rychlost paměťové karty umožňují uživateli zaznamenat 160 minut videa v rozlišení 1920x1080 bodů při datovém toku 24 MB/s nebo až 2500 snímku ve formátu raw. Díky těmto schopnostem nese karta specifikaci rychlostní třídy 10.

Výrobce rovněž oznámil nahrazení všech předchozích modelů SDHC karet s označením Extreme III novými modely Extreme (bez čísla). K dostání budou dle vyjádření společnosti v průběhu měsíce srpna a to v kapacitách 4, 8, 16 a 32GB. Po vyprodání skladových zásob prodejců, již budou k dispozici pouze nové, rychlé modely.

Cena nových karet prozatím nebyla stanovena. Dle cen současných modelů rychlostí třídy 6 ji lze přibližně odhadnout na 1500Kč u 4GB modelu, 2500Kč u 8GB modelu a 4000Kč u modelu o kapacitě 16GB. Cena karty Extreme o kapacitě 32GB se pravděpodobně bude blížit cenám průměrných objektivů nebo pokročilým kompaktním fotoaparátům.

Klepněte pro větší obrázek 

Témata článku: SanDisk