Samyang AF 85 mm F1,4 RF – novinka pro fotoaparáty EOS R

2. června 2020
TWEET SDÍLET

Nedlouho po představení druhé generace manuálních objektivů s ohniskem 14 a 85 mm, přichází Samyang s novinkou v podobě světelného portrétního objektivu, který je vybaven autofokusem a bajonetem Canon RF.

Podle výrobce by měl objektiv nabídnout perfektní bokeh a rychlé ostření. Samotná konstrukce je odolná vůči nepříznivým povětrnostním podmínkám a na první pohled je vidět bytelné zpracování.

Klepněte pro větší obrázek

Optická konstrukce je složena z 11 čoček, uspořádaných do 8 skupin a zahrnuje hned 4 HR členy s vysokým indexem lomu světla a také ED čočky s nízkým rozptylem – výsledkem by měla být eliminace optických vad, zejména pak chromatické aberace. Clonu tvoří devět lamel.

Čočky jsou chráněny vrstvami Ultra Multi Coating (UMC) pro odstranění závojů a odlesků. Pohon autofokusu je v režii motoru DLSM (Dual Linear Sonic Motor), který je rychlý a tichý, takže je objektiv vhodný i pro záznam videa. Na těle objektivu je vedle rozměrného ostřícího prstence pouze přepínač mezi ručním a automatickým ostřením.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Na trhu by se měl objektiv objevit v červenci letošního roku, doporučená cena pro český trh je pak 16 990 Kč.

Témata článku: Technika, Objektivy, Samyang, Portrét

Určitě si přečtěte

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

Na internetu najdeme řadu tzv. free fotoeditačních programů, které se mohou stát alternativou k placeným aplikacím. Řada z nich nabízí opravdu široké možnosti úprav fotografií. Které patří mezi ty nejlepší?

33 Helena Vyplelová

Helena Vyplelová
Software
Nejlepší plnoformátové fotoaparáty pro aktivní fotografy. Bezzrcadlovky i se zrcadlem

Nejlepší plnoformátové fotoaparáty pro aktivní fotografy. Bezzrcadlovky i se zrcadlem

Doporučíme nejlepší fotoaparáty s plnoformátovým snímačem, které by mohly potěšit nejen zkušenější fotografy, ale i ty začínající.

20 Petr Březina

Petr Březina
Full-frame