Samyang a Astrodesign se přidávájí k L-mount alianci

Samyang a Astrodesign se přidávájí k L-mount alianci

L-mount aliance původně vznikla jako spojení tří firem Leica, Sigma a Panasonic v roce 2018, tedy v době nástupu bezzrcadlovek. Chtěli lépe konkurovat více zavedeným značkám jako Sony, Nikon a Canon. V té době ani tak nešlo přímo o podíl na trhu, ale o možnosti vývoje a budování bezzrcadlovkového portfolia. V procesu budování byly i firmy Nikon a Canon a jen Sony mělo již solidní portfolio těl i objektivů.

Svou velkou roli sehrála Sigma, která i částečně s Tamronem tvořila velkou část prodejů objektivů třetích stran pro Sony. Sigma tedy mohla velmi snadno uzpůsobit mnoho objektivů pro nový bajonet. Zároveň objektivy od Sigmy byly cenově dostupné a Sigma také měla nejspíše již tehdy na mysli výrobu vlastního těla s Foveon snímačem.

Od té doby do aliance přibyly další značky jako Leitz Cine a DJI, konkrétně se tak stalo v loňském roce. Nyní se počet firem zvyšuje na sedm se Samyangem a Astrodesign. Tyto kroky naznačují dva trendy – L-mount se chce diverzifikovat a pokrýt i specifičtější segmenty trhu a z velké části se bude soustředit na videografii.

L-Mount.png

Sigma, Samyang a Panasonic se produkty pro nahráváním videa zabírají již roky a nyní mají rozumně rozvžený trh s objektivy. Panasonic pokryje ty prémiové, Sigma střední třídu s dobrým poměrem cena/výkon a Samyang bude představovat mírně levnější, ale stále velmi dobrou volbu.

Astrodesign je však firma, kterou je asi potřeba představit trošku podrobněji. Založena byla v roce 1977 v Japonsku a nepřekvapivě se zabývá videem. Konkrétně vyrábí řešení pro zpracování obrazu a jejím bodem zájmu v poslední době byly 8K kamery. Aliance je tedy na dobré cestě stát se ještě výraznějším hráčem na poli full frame bezzrcadlovek.

Zdroj: Petapixel

Určitě si přečtěte

Články odjinud