Samsung usiluje o vedoucí postavení v oboru s průkopnickou novinkou NX100

Nový hybridní kompaktní fotoaparát disponuje jedinečným novým objektivem s i-Function, se kterým se jak začátečníkům, tak profesionálním fotografům dostává neomezených možností ovládání a kreativity

Praha, 14. září 2010 – Společnost Samsung Electronics dnes uvádí na trh jedinečný fotoaparát Samsung NX100 – inovativní bezzrcadlový fotoaparát vybavený celosvětově prvním objektivem s i-Function, který umožňuje všem fotografům pouhým stiskem prstu dosáhnout dokonalých snímků díky zcela novému způsobu ovládání na objektivu fotoaparátu.

NX100 je na nejlepší cestě ovládnout novou kategorii hybridních kompaktních fotoaparátů. Tento nový inovativní výrobek těží ze zkušeností společnosti Samsung z mnoha technických oborů, což znamená, že hlavní komponenty fotoaparátu jsou ze 100 % vyráběny interně. Tento jedinečný proces jde ruku v ruce s detailním a obsáhlým programem průzkumu mezi spotřebiteli společnosti Samsung, který poskytl hodnotné podněty, jimž designéři a inženýři naší společnosti v modelu NX100 vycházejí vstříc. V neposlední řadě je tento bezkonkurenční výrobek doplněn rozsáhlou řadou objektivů a příslušenství, které fotografům poskytují kompletní výbavu potřebnou k objevování jejich tvořivosti.

Uvedení NX100 na trh následuje po úspěchu NX10, prvního hybridního kompaktního fotoaparátu společnosti Samsung a také celosvětově prvního fotoaparátu vybaveného snímačem formátu APS-C, který už stačil změnit způsob, jakým miliony fotografů na celém světě pořizují své snímky, a zvýšil laťku pro celý obor. NX100 sdílí s NX10 špičkové technologie, mezi něž patří např. snímač formátu APS-C zaručující vysokou kvalitu snímků nebo 3palcový displej AMOLED umožňující snadné a zřetelné prohlížení snímků. S NX100 však Samsung přivádí bezzrcadlový fotoaparát na vyšší úroveň; fotoaparát totiž v sobě obsahuje inovace uvedené na trh modelem NX10 a zároveň přináší další zlepšení v oblasti výkonu a designu. Tělo fotoaparátu je štíhlé, hladké a stylové a NX100 také disponuje intuitivním objektivem s i-Function, který poprvé umožňuje uživatelům ovládat fotoaparát prostřednictvím objektivu. NX100 se také může pochlubit jedním z nejrychlejších automatických zaostřování na současném trhu, což uživatelům zaručí, že nikdy nezmeškají okamžik vhodný k focení, jakož i citlivostí ISO, která byla za účelem focení momentek zvýšena na maximální hodnotu 6400.

Design NX100 je inspirován jednoduchým tvarem kapky rosy tvořící se na listu, což je patrné na tlačítku závěrky a zaobleném těle fotoaparátu, které bude v České republice k dispozici v černé barvě. Odlehčený, kompaktní a moderní design činí tento fotoaparát velmi přenosným a umožňuje uživatelům s tvůrčím nadáním nosit NX100 všude a při každé příležitosti s sebou. NX100 je více než jen fotoaparát – je to jak tvořivý nástroj, tak umělecký objekt, který je smělým vyjádřením stylu svého uživatele, ať už je kdekoli.

SangJin Park, prezident divize Samsung Digital Imaging společnosti Samsung Electronics, to okomentoval následovně: „Naším cílem je stát se hlavním hráčem na trhu s hybridními kompakty stejně, jako se nám to podařilo v kategorii kompaktních fotoaparátů DualView, a nový NX100 je ztělesněním tohoto našeho cíle. Nikdo jiný nenabídl spojení obrazové technologie špičkové kvality s intuitivním pochopením potřeb spotřebitelů, které vychází z našeho hloubkového spotřebitelského průzkumu, a proto jsme přesvědčeni, že NX100 se připojí k již dříve uvedenému modelu NX10 a společně vydláždí cestu k našemu přednímu postavení na tomto rostoucím segmentu trhu. Naše jedinečné a průkopnické objektivy s i-Function vynikají ve srovnání s konkurencí jako příklad neustálých inovací, se kterými naše společnost přichází, a zaujmou každého fotografa.“

Zatímco konvenční typy objektivů se z hlediska nastavení fotoaparátu chovaly pasivně, jedinečné objektivy s i-Function dokáží aktivně komunikovat s tělem fotoaparátu. Nabízejí tak naprostou kontrolu nad obrazem, možnost rychlého manuálního nastavení pro snadné a rychlé pořízení fotografií a také nabízejí možnost úpravy nastavení fotoaparátu, tak aby bylo optimální pro právě používaný objektiv. Objektivy jsou vybaveny prakticky umístěným tlačítkem i-Function, které uživatelům umožňuje listovat možnostmi manuálního nastavení, a zaostřovacím kroužkem, s jehož pomocí lze snadno měnit hodnoty jednotlivých parametrů. Tento jedinečný způsob ovládání přístroje je chytrý, intuitivní a rychlý, takže každý má nyní dokonalý obraz doslova na dosah ruky.

Vzhledem k tomu, že typický uživatel má při fotografování většinou tendenci uchopit fotoaparát jednou rukou za objektiv, umožňuje nový systém ovládání fotografům přirozeně prostřednictvím tlačítka i-Function měnit nastavení přístroje levou rukou bez nutnosti spouštět fotografovaný objekt z hledáčku přístroje. Uživatelé mohou použitím tlačítka i-Function společně se zaostřovacím kroužkem rychle a jednoduše přecházet mezi nastavením rychlosti závěrky, clony, EV, vyvážením bílé a nastavením citlivosti ISO, a snadněji a rychleji tak upravovat nastavení přístroje při fotografování.

NX100 také nabízí režim priority objektivu, díky němuž je nyní výměna objektivu a pořízení dokonalého snímku snadnější než kdykoli dříve. Každý objektiv je za prvé přehledně označen ikonou ilustrující typické použití objektivu, takže i začátečníci rychle pochopí, jaký objektiv by pro určitou konkrétní scénu měli zvolit. Režim priority objektivu nabízí možnosti nastavení scény optimalizované pro právě používaný objektiv – například pokud k fotoaparátu připojíte širokoúhlý „krajinářský“ objektiv, přístroj se okamžitě přepne do režimu pro fotografování krajiny. Pokud uživatel nasadí jiný specializovaný objektiv, fotoaparát rozpozná typ objektivu a automaticky zvolí nastavení nejlépe odpovídající připojenému objektivu. Tato poslední zmiňovaná funkce bude v budoucnu fungovat ve spojení se speciálními objektivy značky Samsung.

Inovace nabízené NX100 se neomezují jenom na objektiv – také fotoaparát samotný nabízí velmi kreativní funkci uváděnou pod názvem „Smart Filter“ (chytrý filtr). V režimu prohlížení fotografií mohou uživatelé aplikovat sedm různých filtrů včetně vinětace, změkčení, rybího oka nebo miniatury. „Smart Filter“ nabízí nejen obraz vysoké kvality, ale také funkce, které poslouží zábavě.

U možnosti zobrazení fotografií ale zábava nekončí – NX100 podporuje videozáznam ve vysokém rozlišení HD 720p, takže vaše vzpomínky zůstanou zachovány do nejmenšího detailu a jako živé. NX100 nabízí také režim „Sound Picture“ (obraz se zvukem), který umožňuje k pořizovanému snímku zaznamenat i zvukový doprovod a nabídnout tak ještě bohatší zážitek. NX100 je také vybaven funkcí ultrazvukového čištění, která dokáže z objektivu před fotografováním odstranit veškeré prachové částečky a je zárukou, že zachycený obraz bude vždy dokonalý i při časté výměně objektivů.

NX100 bude vybaven celou řadou inovativních objektivů a příslušenství, které ještě dále umocní uživatelský zážitek. Při uvedení fotoaparátu na trh bude k dispozici kompaktní objektiv se zoomem s rozpětím ohniskových vzdáleností 20-50 mm, který nabídne jak vysokou kvalitu obrazu, tak i výhody snadné přenositelnosti. Brzy poté bude na trh uveden malý a lehký širokoúhlý plochý objektiv (Pancake) s ohniskovou vzdáleností 20 mm. V první polovině roku 2011 budou k dispozici dva další speciální objektivy – objektiv Macro s ohniskovou vzdáleností 60 mm a Super Zoom s rozsahem 18-200 mm. V druhé polovině roku bude tento sortiment rozšířen ještě o další tři objektivy s ohniskovými vzdálenostmi 16 mm, 85 mm a 16-80 mm. K systému NX bude dodáváno také další příslušenství včetně elektronického hledáčku, blesku a GPS modulu umožňujícího zaznamenat vaši přesnou geografickou polohu.

V České republice je k dispozici od září 2010 za doporučenou MOC 13.490,- Kč včetně DPH (v setu se základním objektivem 20-50 mm).

Určitě si přečtěte

Články odjinud