Samsung prý spolupracuje s Olympusem na stabilizovaných snímačích pro mobily

18. dubna 2021
TWEET SDÍLET

Většina velkých výrobců smartphonů postupem času uzavřela spolupráci s některou z významných značek v oboru fotografie. V minulosti jsme tak mohli vidět partnerství Huawei a Leica, Vivo a Zeiss nebo OnePlus a Hasselblad. Jedním z nových partnerství by mohl být Samsung a Olympus.

Internetová šuškanda praví, že právě tyto dvě firmy spolupracují na novém fotomodulu, který je určen pro telefony Samsung Galaxy. Cílem je údajně dostat do malého fotomodulu stabilizaci obrazu, která bude pracovat s plovoucím uložením snímače. Podobnou cestou šel Apple u modelu iPhone 12 Pro Max. Samsung stabilizaci také používá, avšak dosud pouze v její optické podobě, tedy s plovoucím uložením čoček objektivu.

Případné spojení je vcelku logické, jelikož Olympus má v tomto směru dlouholeté zkušenosti. Prakticky všechny vyrobené bezzrcadlovky pod touto značkou mají stabilizované snímače, přičemž účinnost stabilizace se postupem let zvyšovala. Pětiosá stabilizace současných modelů tak nabídne účinnost až 7,5 EV, což je opravdu hodně.

Žádná oficiální informace o popsané spolupráci se zatím neobjevila, nicméně spekulací jsme se dočkali z vícero míst, takže je velmi pravděpodobné, že ke spolupráci opravdu dojde. V souvislosti s restrukturalizací Olympusu a vznikem nové divize OM Digita Solutions lze také předpokládat, že takováto příležitost by byla pro japonskou firmu zajímavá i z hlediska obchodního.

Témata článku: Technika, Fotomobily, Technologie, Olympus, Samsung, Digitální fotoaparáty Olympus na Heureka.cz