Samsung prý spolupracuje s Olympusem na stabilizovaných snímačích pro mobily

18. dubna 2021
TWEET SDÍLET
Samsung prý spolupracuje s Olympusem na stabilizovaných snímačích pro mobily

Většina velkých výrobců smartphonů postupem času uzavřela spolupráci s některou z významných značek v oboru fotografie. V minulosti jsme tak mohli vidět partnerství Huawei a Leica, Vivo a Zeiss nebo OnePlus a Hasselblad. Jedním z nových partnerství by mohl být Samsung a Olympus.

Internetová šuškanda praví, že právě tyto dvě firmy spolupracují na novém fotomodulu, který je určen pro telefony Samsung Galaxy. Cílem je údajně dostat do malého fotomodulu stabilizaci obrazu, která bude pracovat s plovoucím uložením snímače. Podobnou cestou šel Apple u modelu iPhone 12 Pro Max. Samsung stabilizaci také používá, avšak dosud pouze v její optické podobě, tedy s plovoucím uložením čoček objektivu.

Případné spojení je vcelku logické, jelikož Olympus má v tomto směru dlouholeté zkušenosti. Prakticky všechny vyrobené bezzrcadlovky pod touto značkou mají stabilizované snímače, přičemž účinnost stabilizace se postupem let zvyšovala. Pětiosá stabilizace současných modelů tak nabídne účinnost až 7,5 EV, což je opravdu hodně.

Žádná oficiální informace o popsané spolupráci se zatím neobjevila, nicméně spekulací jsme se dočkali z vícero míst, takže je velmi pravděpodobné, že ke spolupráci opravdu dojde. V souvislosti s restrukturalizací Olympusu a vznikem nové divize OM Digita Solutions lze také předpokládat, že takováto příležitost by byla pro japonskou firmu zajímavá i z hlediska obchodního.

Témata článku: Technika, Fotomobily, Technologie, Olympus, Samsung

Určitě si přečtěte

Fotografie měsíce: Předpověď, Na petlici, Život na hraně a další

Fotografie měsíce: Předpověď, Na petlici, Život na hraně a další

Výběr snímků měsíce dubna má společného jmenovatele v chápání hranic. V dynamicky se měnícím světě, chceme a potřebujeme sami pro sebe vnímat pevnost či tekutost, ostrost či tupost, rovnováhu nebo bouřlivý var.

2 Michal Černý

Michal Černý
Kultura
9 filmů o fotografii, které byste měli vidět

9 filmů o fotografii, které byste měli vidět

Klasické filmy s fotografií v hlavní roli, jako je Zvětšenina nebo Okno do dvora, znají nejspíš všichni. Kamery však natáčí dál a v hlavách filmařů se rodí nové neotřelé příběhy…

4 Petr Březina, Helena Vyplelová

Petr BřezinaHelena Vyplelová
Kultura