Samsung představuje novou technologii objektivů pro fotoaparáty řady NX

S generací osmi nových objektivů pokračují inovace fotoaparátů NX10

Praha, 15. března 2010 – Společnost Samsung Digital Imaging, přední výrobce a uznávaný inovátor v oblasti digitálního zpracování obrazu, ohlásila několik nových přírůstků ke své revoluční technologii objektivů pro fotoaparáty řady NX, které budou uvedeny na trh v roce 2010. Řadu původních objektivů, mezi něž patřil plochý objektiv (pancake), objektiv se standardním zoomem a objektiv s teleskopickým zoomem, uvedenou spolu s fotoaparátem Samsung NX10 na veletrhu CES doplní letos dalších pět objektivů. V roce 2010 tak bude možné vybavit fotoaparáty NX celkem osmi objektivy navrženými přímo na míru.

Všechny objektivy jsou navrženy tak, aby uživatelům při fotografování umožnily co možná nejlepší zážitky. Pokročilé inteligentní technologie objektivů systému NX se postarají o technickou stránku akce, uživatel se může soustředit na tvořivou část a fotografování si vždy dokonale užít. Fotoaparát NX10 se pyšní kompaktním, elegantním designem a je zároveň velmi lehký. Nová technologie, která patří mezi nejpokročilejší na trhu, nyní zaručuje, že fotograf nikdy nepromešká kreativní okamžik, i kdyby trval pouze zlomek vteřiny.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Podle spotřebitelského průzkumu provedeného společností Samsung žádají uživatelé pohodlné a snadno použitelné funkce, které díky inovativnímu pojetí zaručí kreativní svobodu a kvalitu odpovídající ceně. Inteligentní objektivy Samsung tyto potřeby uživatelů naplňují, neboť ve spojení s elegantním, odolným a snadno přenosným kompaktním fotoaparátem NX10 v bezzrcátkovém provedení zaručují nejvyšší kvalitu fotografií. Nová technologie objektivů se opírá o silné zázemí společnosti Samsung v oblasti technologií a inovací a je navržena tak, aby splňovala mezi uživateli široce rozšířený požadavek na snadnou ovladatelnost.

Osm objektivů se může pyšnit jedinečnými prvky i designem, což umožňuje jejich jednoduché použití a zároveň profesionální kvalitu fotografií. Objektivy byly vyvinuty tak, aby se vyznačovaly specifickými vlastnostmi. Ty přímo odpovídají nárokům a přáním uživatelů, jež vyplynuly z průzkumu.

Uživatelé si přáli malé a snadno přenosné objektivy, které budou zároveň stylové a vzhledově výjimečné. Společnost Samsung proto vytvořila objektivy s kompaktním zoomem, širokoúhlé objektivy a ploché (pancake) objektivy, které se vyznačují vynikajícími optickými parametry a přitom nejsou tak objemné, jako jiné objektivy dostupné na trhu. Jsou ideální, potřebuje-li uživatel vzít objektiv naprosto kamkoli, a zároveň si jím přeje i stylově doplnit svůj fotoaparát NX10 s kompaktním a elegantním designem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Pokud uživatelé chtějí snímky ozvláštnit specifickými vlastnostmi, jako je určitý stupeň ostrosti nebo hloubka perspektivy, mohou využít objektivy s teleskopickým zoomem, makro objektivy nebo dva typy objektivů se standardním zoomem. Tyto objektivy společnosti Samsung obsahují intuitivní technologie, jsou optimalizované pro profesionální fotografování a poskytují špičkový výkon.

Samsung dále zjistil, že mnoho spotřebitelů očekává kvalitní a odolný univerzální objektiv, který bude bezchybně fungovat při využití k mnoha různým účelům. V takovém případě je skvělou volbou objektiv Super Zoom.

Samsung NX10 je zástupcem zcela nové kategorie digitálních fotoaparátů a nejnovější řada objektivů poskytuje uživatelům podmínky pro plný rozvoj vlastní kreativity. Díky ní mohou začlenit technologie svým vlastním způsobem do každodenního života.

Technické specifikace:

Objektiv Ohniskový rozsah Světelnost
Plochý objektiv (Pancake)
(leden 2010)
30 mm F2
Objektiv se standardním zoomem (Standard Zoom)
(leden 2010)
18 – 55 mm F3.5 – 5.6 OIS
Objektiv s teleskopickým zoomem (Tele Zoom)
(leden 2010)
50 – 200 mm F4 – 5.6 OIS
Objektiv se standardním zoomem (Standard Zoom)
(první polovina 2010)
18 – 55 mm F3.5 – 5.6
Objektiv s kompaktním zoomem (Compact Zoom)
(druhá polovina 2010)
20 – 50 mm F3.5 – 5.6
Širokoúhlý plochý objektiv (Wide Pancake)
(druhá polovina 2010)
20 mm F2.8
Objektiv super zoom (Super Zoom)
(dosud neuvedeno)
18 – 200 mm F3.5 – 6.3 OIS
Makro objektiv (Macro)
(dosud neuvedeno)
60 mm F2.8Zdroj: www.samsung.cz

 

Témata článku: Tiskové zprávy

Určitě si přečtěte

V akci s Canonem RF 15–35 mm F2,8 L IS USM – Boj o ostrost

V akci s Canonem RF 15–35 mm F2,8 L IS USM – Boj o ostrost

Sám Canon jej označuje jako mimořádně ostrý, nejrychlejší širokáč a jeden ze tří základních profi objektivů pro systém EOS RF. Tak jsme se na něj rozhodli podívat podrobněji.

3 Filip Šťastný

Filip Šťastný
ObjektivyCanonTesty
Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Proč s sebou nosit mobil a fotoaparát, když můžete mít vše v jednom, navíc i s velmi slušnou videokamerou. Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty. Po kterých byste měli sáhnout?

17 Petr Březina

Petr Březina
Fotomobily
Nejlepší plnoformátové fotoaparáty pro aktivní fotografy. Bezzrcadlovky i se zrcadlem

Nejlepší plnoformátové fotoaparáty pro aktivní fotografy. Bezzrcadlovky i se zrcadlem

Doporučíme nejlepší fotoaparáty s plnoformátovým snímačem, které by mohly potěšit nejen zkušenější fotografy, ale i ty začínající.

20 Petr Březina

Petr Březina
Full-frame
Vybrali jsme 7 nejlepších levných zrcadlovek, které si teď můžete koupit

Vybrali jsme 7 nejlepších levných zrcadlovek, které si teď můžete koupit

Digitální fotoaparát může být zdrojem radosti, štěstí, ale především i „nakopnutím“ ke kreativnímu ztvárnění reality u mnoha začínajících fotografů. Vánoční svátky se blíží a s nimi také ideální období pro výhodné nákupy.

29 Petr Březina

Petr Březina
Technika
Fujifilm X-S10 – novou bezzrcadlovku doplňuje řada novinek

Fujifilm X-S10 – novou bezzrcadlovku doplňuje řada novinek

26 Petr Březina

Petr Březina
BezzrcadlovkyFujifilm
6 jednoduchých a základních pravidel pro perfektní kompozici

6 jednoduchých a základních pravidel pro perfektní kompozici

Ve fotografii existuje řada kompozičních pravidel, jejichž poznání, či ovládnutí je prvním krokem k tvorbě působivých snímků. Z naší galerie jsme vybrali několik fotek, které s těmito principy pracují a mohou ostatním posloužit jako vodítko či inspirace.

3 Helena Vyplelová

Helena Vyplelová
Fotoškola