Samsung představuje nové paměťové karty s unikátními vlastnostmi i designem

Nové SD a microSD karty značky Samsung bezpečně zachytí vzácné okamžiky ze života. Nabídka je rozdělená do kategorií PRO, EVO a Standard podle výkonu
a způsobu použití karet.

Samsung Electronics, jednička na trhu v oblasti vyspělých paměťových technologií a inovátor v oblasti spotřební elektroniky, uvádí na trh novou řadu pokročilých SD
a microSD karet
, které jsou ideální pro digitální a mobilní zařízení. Produkty jsou k dispozici v kategoriích PRO, EVO a Standard, takže umožňují různé způsoby použití a úrovně výkonnosti pro běžné spotřebitele i profesionály.

Nové paměťové karty jsou určeny pro mnoho různých zařízení spotřební elektroniky. Zatímco SD karty jsou nejčastěji v digitálních fotoaparátech, DSLR fotoaparátech a videokamerách, microSD karty se používají především v mobilních zařízeních, jako jsou chytré telefony a tablety, ale i v některých fotoaparátech a videokamerách vybavených sloty pro microSD karty.

microSD_001_Front-EVO-64GB_Orange.jpg 

Rozšířená nabídka uspokojí rostoucí poptávku uživatelů po vysokém výkonu, kapacitě a úrovni spolehlivosti. Jsou k dispozici v širokém rozsahu kapacity od 4 GB do 64 GB. Například na 64GB paměťovou kartou Samsung PRO v kompaktním digitálním fotoaparátu mohou uživatelé nahrát přibližně 670 minut Full HD videa (30 snímků za sekundu) bez nutnosti kartu měnit. Typy PRO  a EVO navíc podporují výkon Ultra High Speed prvního stupně ​​(UHS-I), takže nabízejí rychlé čtení: 90MB/s (PRO) a 48MB/s (EVO).

Aby Samsung zajistil také vysokou spolehlivost nových paměťových karet, vyvinul je z materiálu odolávajícímu vodě, extrémním teplotám, rentgenovému záření a působení magnetu. Díky tomu přečkají všechny modely i ty nejtvrdší podmínky a vydrží například až 24 hodin v mořské vodě, snáší provozní teploty - 25 °C až 85 °C (neprovozní teploty - 40 °C až 85 °C) a odolávají magnetu o síle až 15 000 gaussů. Kromě toho mohou SD karty odolat váze 1,9tunového vozidla.

microSD_001_Front-PRO-64GB_Gray.jpg 

Nové paměťové karty Samsung mají kromě vylepšených vlastností také inovovaný vzhled, který se vyznačuje různým barevným provedením pro každou kategorii: profesionální stříbrná v případě PRO, romantická oranžová pro EVO a smaragdově modrá pro Standard. Každá je také nově výrazně potištěné bílými číslicemi, které udávají její kapacitu.

„Samsung plánuje převzít vedoucí úlohu ve vývoji vysokokapacitních paměťových karet díky zvýšenému výkonu, kvality, rozšíření možností kapacity a propracovanému designu. Naším cílem jsou paměťové karty příští generace, které budou mít ještě vyšší rychlost a větší kapacitu paměti. Zvýšíme tak spokojenost spotřebitelů a upevníme své vedoucí postavení na trhu paměťových zařízení,“ řekl Unsoo Kim, senior viceprezident marketingového týmu značkových produktů v Samsung Electronics.

Samsung vede od roku 2002 globální trh s paměťovými zařízeními NAND Flash. Navíc v loňském roce, tedy jen dva roky od vstupu na trh, získal také největší podíl na trhu SSD disků.

MICROSD-ADAPTER_002_Dynamic-PRO-64GB_Gray.jpg 

Prodej nových paměťových karet byl zahájen na začátku dubna. Ceny modelové řady microSD Standard začínají na 139 Kč s DPH (4 GB). Karty EVO lze pořídit již za za 199 Kč s DPH (8 GB), 32GB verze pak přijde na 549 Kč s DPH. Nejvyšší řada PRO nabízí například 16GB variantu za 599 Kč s DPH.

Určitě si přečtěte

Články odjinud