Samsung NX5: zeštíhlený velký bratr

10. června 2010
TWEET SDÍLET

Samsung Europe oznámil nový fotoaparát ve své sérii NX. Jedná se o menšího a levnějšího bratra fotoaparátu NX10 s označením NX5 a vlastnostmi podobnými dražšímu modelu. Oba mají 14,6 megapixelový CMOS senzor formátu APS-C. Rozdíl mezi těmito verzemi je v LCD displeji a hledáčku. NX5 je osazen hledáčkem s rozlišením 300 x 220 pixelů a 3“ TFT displejem, kdežto NX10 vlastní hledáček s rozlišením 640 x 480 a AMOLED displej se stejným rozlišením.

Nový digitální fotoaparát Samsung NX5 by měl být dostupný za následující doporučené ceny, přičemž zejména zaváděcí cena setu se dvěma objektivy vypadá velmi zajímavě:

  • Samsung NX5 (v setu s 18-55 mm) - 14 990 Kč
  • Samsung NX5 - zavaděci akce v setu se dvěma objektivy (18-55 mm + na vyběr 50-200 mm nebo 30 mm) - 16 990 Kč
  • Samsung NX10 (v setu s 18-55 mm) - 16 990 Kč

 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Samsung NX5

Specifikace modelu NX10 lze nalézt v příslušném článku: http://digiarena.zive.cz/Bleskovky/Samsung-NX10-nova-digitalni-zrcadlovka/sc-4-a-6494/default.aspx

 


Tisková zpráva

Samsung NX5 – další přírůstek do rodiny kompaktů se srdcem zrcadlovky

Samsung představuje mladšího sourozence modelu Samsung NX10
– kompaktu se zrcadlovkovým srdcem

Společnost Samsung Digital Imaging Company Inc. představuje Samsung NX5 – novější model digitálního fotoaparátu nové třídy, který uživatelům nabízí nejvyšší kvalitu obrazu a díky bez-zrcátkovému provedení také elegantní a kompaktní design.

Tento model má téměř stejné vlastnosti, jako vyšší model řady Samsung NX, tedy především rychlé a přesné automatické zaostřování (AF) a 14,6megapixelový snímač CMOS velikosti APS-C, který posouvá tuto kategorii na zcela novou úroveň. Jediný podstatný rozdíl je v displeji přístroje – NX5 je vybavena 3,0" velkým LCD displejem, na rozdíl od AMOLED displeje modelu Samsung NX10.

Také u fotoaparátu Samsung NX5 můžete jednoduše zvolit, zda budete fotit nebo natáčet video. A pokud se rozhodnete natáčet video, výsledný záznam bude pořízen v HD kvalitě. Digitální fotoaparát Samsung NX5 je malý, lehký a ergonomický. Je navržen tak, aby byla zajištěna jeho maximální přenosnost při každodenním používání.

Samsung NX5 má jedno z nejrychlejších automatických zaostřování (AF) ve své třídě, což znamená, že uživatelé nikdy nepropásnou žádný důležitý okamžik. Za to vděčí nejnovější inovaci společnosti Samsung - technologii DRIMe II Pro a pokročilému algoritmu automatického zaostřování (AF), díky kterému nabízí NX10 ultra-rychlé automatické zaostřování (AF) s vyšší přesností kontrastu.

U NX5 stejně jako u NX10 je vlastní srdce DSLR zasazené v kompaktním rámu digitálního fotoaparátu. NX5 úspěšně integruje snímač CMOS velikosti APS-C s bez-zrcátkovým výměnným objektivem, díky kterému je fotoaparát elegantní a lehký, a uživatelé si ho tak mohou snadno vzít kamkoli s sebou.

Nový Samsung NX5 je dalším členem nové generace fotoaparátů. Je produktem vývoje technologií Samsung a spolu s již uvedeným modelem Samsung NX10 nabízí profesionální vybavení, které je dostupné pro všechny, nejen pro profesionální fotografy. Stále více lidí chce zachytit něco kreativního a vyprávět příběhy prostřednictvím svého fotoaparátu. Zároveň však chtějí něco kompaktního, co mohou mít u sebe po celý den. Velký snímač a ultrarychlé automatické zaostřování v jednom unikátním balíčku zajišťuje spotřebitelům požadovanou kvalitu, ale i kompaktnost.

Společnost Samsung vždy rychle zaváděla nejmodernější technologie, zejména pokud jde o kvalitu obrazu. Poprvé v tomto odvětví společnost Samsung úspěšně integrovala snímač velikosti APS-C do kompaktního korpusu díky odstranění zrcátka. To znamená, že uživatelé mohou být tak kreativní, jak jen chtějí být - bez kompromisů.

NX5 také disponuje také řadou inteligentních funkcí, které umožňují amatérům dosahovat profesionální kvality fotografií. Stejně jako předešlý model má precizní manuální ovládání, ale pokud potřebují uživatelé fotit rychle a nemají čas měnit nastavení, funkce Smart Auto automaticky vyhodnotí prostředí a zvolí správný režim. Funkce Smart Range umožňuje uživatelům realisticky zachytit světlé a tmavé zóny na jednom.

Určitě si přečtěte

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Aktuální novinka z dílny Nikonu je nástupcem modelu P900 a pyšní se přímo obřím rozsahem optického zoomu. Že bychom stáli opět na pokraji války, jejímž motem bude kdo z nás má větší objektiv?

34 Petr Březina

Fotografie týdne: Budu se jen dívat, slečno!

Fotografie týdne: Budu se jen dívat, slečno!

Sociologie se, jako většina společenských věd, nachází v jistém pnutí. Na jedné straně se snaží popsat procesy, jevy, spojení, která ve společnosti můžeme nacházet. Jde vlastně o činnost, která jako by se snažila zjistit si odstup od zkoumané skutečnosti.

Michal Černý

Fotografie týdne: kdyby bylo nebe blízko

Fotografie týdne: kdyby bylo nebe blízko

Biblický příběh vypráví o lidech, kteří se smluvili, že si postaví věž, která povede až do nebe. Nebe pro ně nebylo daleko ani vysoko, bylo něčím, čeho je možné dosáhnout.

Michal Černý

Akt v těhotenství – ženy, které se nestydí za holé bříško

Akt v těhotenství – ženy, které se nestydí za holé bříško

Gravidita je příznačná silou pocitů, které dokáže hra světel a stínů zachytit lépe, než cokoliv jiného. Následující výběr aktů ukazuje, že tento žánr není cizí ani našim čtenářům.

DIGIarena.cz

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Když publikujete selfie snímky na sociální sítě, kolik jim věnujete času na úpravy? A jak moc změníte svou podobu?

2 Adam Kos