Samsung NX5: zeštíhlený velký bratr

Samsung Europe oznámil nový fotoaparát ve své sérii NX. Jedná se o menšího a levnějšího bratra fotoaparátu NX10 s označením NX5 a vlastnostmi podobnými dražšímu modelu. Oba mají 14,6 megapixelový CMOS senzor formátu APS-C. Rozdíl mezi těmito verzemi je v LCD displeji a hledáčku. NX5 je osazen hledáčkem s rozlišením 300 x 220 pixelů a 3“ TFT displejem, kdežto NX10 vlastní hledáček s rozlišením 640 x 480 a AMOLED displej se stejným rozlišením.

Nový digitální fotoaparát Samsung NX5 by měl být dostupný za následující doporučené ceny, přičemž zejména zaváděcí cena setu se dvěma objektivy vypadá velmi zajímavě:

  • Samsung NX5 (v setu s 18-55 mm) - 14 990 Kč
  • Samsung NX5 - zavaděci akce v setu se dvěma objektivy (18-55 mm + na vyběr 50-200 mm nebo 30 mm) - 16 990 Kč
  • Samsung NX10 (v setu s 18-55 mm) - 16 990 Kč

 

NX5_F1_B_Global.jpg NX5_FS1_B_Global-488x400.jpg NX5_T1_B_Global.jpg
Samsung NX5

Specifikace modelu NX10 lze nalézt v příslušném článku: http://digiarena.zive.cz/Bleskovky/Samsung-NX10-nova-digitalni-zrcadlovka/sc-4-a-6494/default.aspx

 


Tisková zpráva

Samsung NX5 – další přírůstek do rodiny kompaktů se srdcem zrcadlovky

Samsung představuje mladšího sourozence modelu Samsung NX10
– kompaktu se zrcadlovkovým srdcem

Společnost Samsung Digital Imaging Company Inc. představuje Samsung NX5 – novější model digitálního fotoaparátu nové třídy, který uživatelům nabízí nejvyšší kvalitu obrazu a díky bez-zrcátkovému provedení také elegantní a kompaktní design.

Tento model má téměř stejné vlastnosti, jako vyšší model řady Samsung NX, tedy především rychlé a přesné automatické zaostřování (AF) a 14,6megapixelový snímač CMOS velikosti APS-C, který posouvá tuto kategorii na zcela novou úroveň. Jediný podstatný rozdíl je v displeji přístroje – NX5 je vybavena 3,0" velkým LCD displejem, na rozdíl od AMOLED displeje modelu Samsung NX10.

Také u fotoaparátu Samsung NX5 můžete jednoduše zvolit, zda budete fotit nebo natáčet video. A pokud se rozhodnete natáčet video, výsledný záznam bude pořízen v HD kvalitě. Digitální fotoaparát Samsung NX5 je malý, lehký a ergonomický. Je navržen tak, aby byla zajištěna jeho maximální přenosnost při každodenním používání.

Samsung NX5 má jedno z nejrychlejších automatických zaostřování (AF) ve své třídě, což znamená, že uživatelé nikdy nepropásnou žádný důležitý okamžik. Za to vděčí nejnovější inovaci společnosti Samsung - technologii DRIMe II Pro a pokročilému algoritmu automatického zaostřování (AF), díky kterému nabízí NX10 ultra-rychlé automatické zaostřování (AF) s vyšší přesností kontrastu.

U NX5 stejně jako u NX10 je vlastní srdce DSLR zasazené v kompaktním rámu digitálního fotoaparátu. NX5 úspěšně integruje snímač CMOS velikosti APS-C s bez-zrcátkovým výměnným objektivem, díky kterému je fotoaparát elegantní a lehký, a uživatelé si ho tak mohou snadno vzít kamkoli s sebou.

Nový Samsung NX5 je dalším členem nové generace fotoaparátů. Je produktem vývoje technologií Samsung a spolu s již uvedeným modelem Samsung NX10 nabízí profesionální vybavení, které je dostupné pro všechny, nejen pro profesionální fotografy. Stále více lidí chce zachytit něco kreativního a vyprávět příběhy prostřednictvím svého fotoaparátu. Zároveň však chtějí něco kompaktního, co mohou mít u sebe po celý den. Velký snímač a ultrarychlé automatické zaostřování v jednom unikátním balíčku zajišťuje spotřebitelům požadovanou kvalitu, ale i kompaktnost.

Společnost Samsung vždy rychle zaváděla nejmodernější technologie, zejména pokud jde o kvalitu obrazu. Poprvé v tomto odvětví společnost Samsung úspěšně integrovala snímač velikosti APS-C do kompaktního korpusu díky odstranění zrcátka. To znamená, že uživatelé mohou být tak kreativní, jak jen chtějí být - bez kompromisů.

NX5 také disponuje také řadou inteligentních funkcí, které umožňují amatérům dosahovat profesionální kvality fotografií. Stejně jako předešlý model má precizní manuální ovládání, ale pokud potřebují uživatelé fotit rychle a nemají čas měnit nastavení, funkce Smart Auto automaticky vyhodnotí prostředí a zvolí správný režim. Funkce Smart Range umožňuje uživatelům realisticky zachytit světlé a tmavé zóny na jednom.

Určitě si přečtěte

Články odjinud