5
Fotogalerie

Samsung NX10: nová digitální zrcadlovka

S nástupem fotících mobilů pomalu upadá trh se samostatnými kompakty, a tak do kategorie zrcadlovek se snaží „protlačit“ i firmy, které tento segment dříve opomíjely.

Samsung NX10 má mít APS-C CMOS snímač s rozlišením 14,6 Mpx, 3“ AMOLED displej s rozlišením 614kpx, vestavěný blesk a elektronický hledáček s rozlišením 921kpx. Nebude chybět ani možnost záznamu HD videa (720p, H.264 kodek). Režimy budou jak automatické, tak manuální.

Objektivy a tělo bude mít vlastní uchycení s označením NX, nicméně bude nabízena i redukce na K bajonet. K tělu bude Samsung nabízet zoom objektivy 18–55 mm OIS, 55–200 mm OIS, doplňovat je bude pevný 30 mm/F2 objektiv.

Nový digitální fotoaparát Samsung NX10 bude na trh uveden na jaře, cena zatím není známa.

Specifikace

specifikace.jpg 

Samsung_NX10_back.jpg Samsung_NX10_front.jpgNX10_B_B_Global_small.jpg NX10_F1_B_Global_small.jpg

Zdroj: dcresource


Kompletní tisková zpráva

Samsung NX10 – kompaktní a lehký fotoaparát se srdcem zrcadlovky

Samsung představuje „zrcadlovku bez zrcátka“ se snímačem 14,6 Mpix CMOS velikosti APS-C, 3,0“ velikým AMOLED displejem a bleskovým automatickým zaostřováním

Las Vegas, Nevada, 5. ledna 2009 – Společnost Samsung Digital Imaging Company Inc. na veletrhu CES (Consumer Electronics Show) v Las Vegas představila Samsung NX10 – nový digitální fotoaparát nové třídy, který uživatelům nabízí nejvyšší kvalitu obrazu a díky bez-zrcátkovému provedení také elegantní a kompaktní design. Rychlé a přesné automatické zaostřování (AF), 14,6megapixelový snímač CMOS velikosti APS-C posouvá tuto kategorii na zcela novou úroveň. NX10 je vybaven 3,0" velikým AMOLED displejem, díky kterému uživatelé zachytí každý okamžik a mohou snadno sledovat to, co právě fotografují, a to i při jasném slunečním světle. Díky fotoaparátu Samsung NX10 můžete jednoduše zvolit, zda budete fotit nebo natáčet video. A pokud se již rozhodnete natáčet video, celá událost bude pořízena v HD kvalitě s využitím kodeku H.264.

Digitální fotoaparát Samsung NX10 je malý, lehký a ergonomický. Je navržen tak, aby byla zajištěna jeho maximální přenosnost při každodenním používání. K dostání bude ve dvou barvách Noble Black a Titan Silver.

Samsung NX10 má jedno z nejrychlejších automatických zaostřování (AF) ve své třídě, což znamená, že uživatelé nikdy nepropásnou žádný důležitý okamžik. Za to vděčí nejnovější inovaci společnosti Samsung - technologii DRIMe II Pro a pokročilému algoritmu automatického zaostřování (AF), díky kterému nabízí NX10 ultra-rychlé automatické zaostřování (AF) s vyšší přesností kontrastu.

U NX10 je vlastní srdce DSLR zasazené v kompaktním rámu digitálního fotoaparátu. NX10 úspěšně integruje snímač CMOS velikosti APS-C s bez-zrcátkovým výměnným objektivem, díky kterému je fotoaparát elegantní a lehký, a uživatelé si ho tak mohou snadno vzít kamkoli s sebou.

Samsung stále více využívá AMOLED displejův mnoha svých výrobcích. Digitální fotoaparát Samsung NX10 je opatřen 3,0" velikým displejem tohoto typu. Díky AMOLED displeji je prohlížení velice snadné a to i při jasném slunečním světle, což znamená, že uživatelé si již nebudou muset zakrývat displej rukou, aby si prohlédli fotografie, které pořídili nebo záběry, které právě komponují. Nejlepší displej ve své kategorii má 10 000krát rychlejší odezvu než obyčejné LCD, má mnohem nižší spotřebu energie a vetší kontrast – 10 000:1 ve srovnání s 500:1.

Nový Samsung NX10 je první vlaštovkou nové generace fotoaparátů. Díky podrobnému výzkumu v posledních několika letech víme, že spotřebitelé chtějí, aby se jejich fotoaparáty vyvíjely, proto jsme jim nabídli NX10. Profesionální vybavení je dostupné pro všechny, nejen pro profesionální fotografy. Stále více lidí chce zachytit něco kreativního a vyprávět příběhy prostřednictvím svého fotoaparátu. Zároveň však chtějí něco kompaktního, co mohou mít u sebe po celý den. Velký snímač a ultrarychlé automatické zaostřování v jednom unikátním balíčku zajišťuje spotřebitelům požadovanou kvalitu, ale i kompaktnost.

Společnost Samsung vždy rychle zaváděla nejmodernější technologie, zejména pokud jde o kvalitu obrazu. Poprvé v tomto odvětví společnost Samsung úspěšně integrovala snímač velikosti APS-C do kompaktního korpusu díky odstranění zrcátka. To znamená, že uživatelé mohou být tak kreativní, jak jen chtějí být - bez kompromisů.

NX10 disponuje také řadou inteligentních funkcí, které umožňují amatérům dosahovat profesionální kvality fotografií. Model NX10 má precizní manuální ovládání, ale pokud potřebují uživatelé fotit rychle a nemají čas měnit nastavení, funkce Smart Auto automaticky vyhodnotí prostředí a zvolí správný režim. Funkce Smart Range umožňuje uživatelům realisticky zachytit světlé a tmavé zóny na jednom snímku a systém Supersonic Dust Reduction chrání obrazový snímač před prachovými částicemi, které často snižují kvalitu obrázku. Fotoaparát dokonce rozpozná, kdy si ho uživatel přibližuje k obličeji, aby se podíval do hledáčku, a tak fotoaparát automaticky přepíná displej AMOLED do pohotovostního režimu, aby šetřil energií.

Určitě si přečtěte

Články odjinud