Samsung NX10: nová digitální zrcadlovka

4. ledna 2010
TWEET SDÍLET

S nástupem fotících mobilů pomalu upadá trh se samostatnými kompakty, a tak do kategorie zrcadlovek se snaží „protlačit“ i firmy, které tento segment dříve opomíjely.

Samsung NX10 má mít APS-C CMOS snímač s rozlišením 14,6 Mpx, 3“ AMOLED displej s rozlišením 614kpx, vestavěný blesk a elektronický hledáček s rozlišením 921kpx. Nebude chybět ani možnost záznamu HD videa (720p, H.264 kodek). Režimy budou jak automatické, tak manuální.

Objektivy a tělo bude mít vlastní uchycení s označením NX, nicméně bude nabízena i redukce na K bajonet. K tělu bude Samsung nabízet zoom objektivy 18–55 mm OIS, 55–200 mm OIS, doplňovat je bude pevný 30 mm/F2 objektiv.

Nový digitální fotoaparát Samsung NX10 bude na trh uveden na jaře, cena zatím není známa.

Specifikace

Klepněte pro větší obrázek 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Zdroj: dcresource


Kompletní tisková zpráva

Samsung NX10 – kompaktní a lehký fotoaparát se srdcem zrcadlovky

Samsung představuje „zrcadlovku bez zrcátka“ se snímačem 14,6 Mpix CMOS velikosti APS-C, 3,0“ velikým AMOLED displejem a bleskovým automatickým zaostřováním

Las Vegas, Nevada, 5. ledna 2009 – Společnost Samsung Digital Imaging Company Inc. na veletrhu CES (Consumer Electronics Show) v Las Vegas představila Samsung NX10 – nový digitální fotoaparát nové třídy, který uživatelům nabízí nejvyšší kvalitu obrazu a díky bez-zrcátkovému provedení také elegantní a kompaktní design. Rychlé a přesné automatické zaostřování (AF), 14,6megapixelový snímač CMOS velikosti APS-C posouvá tuto kategorii na zcela novou úroveň. NX10 je vybaven 3,0" velikým AMOLED displejem, díky kterému uživatelé zachytí každý okamžik a mohou snadno sledovat to, co právě fotografují, a to i při jasném slunečním světle. Díky fotoaparátu Samsung NX10 můžete jednoduše zvolit, zda budete fotit nebo natáčet video. A pokud se již rozhodnete natáčet video, celá událost bude pořízena v HD kvalitě s využitím kodeku H.264.

Digitální fotoaparát Samsung NX10 je malý, lehký a ergonomický. Je navržen tak, aby byla zajištěna jeho maximální přenosnost při každodenním používání. K dostání bude ve dvou barvách Noble Black a Titan Silver.

Samsung NX10 má jedno z nejrychlejších automatických zaostřování (AF) ve své třídě, což znamená, že uživatelé nikdy nepropásnou žádný důležitý okamžik. Za to vděčí nejnovější inovaci společnosti Samsung - technologii DRIMe II Pro a pokročilému algoritmu automatického zaostřování (AF), díky kterému nabízí NX10 ultra-rychlé automatické zaostřování (AF) s vyšší přesností kontrastu.

U NX10 je vlastní srdce DSLR zasazené v kompaktním rámu digitálního fotoaparátu. NX10 úspěšně integruje snímač CMOS velikosti APS-C s bez-zrcátkovým výměnným objektivem, díky kterému je fotoaparát elegantní a lehký, a uživatelé si ho tak mohou snadno vzít kamkoli s sebou.

Samsung stále více využívá AMOLED displejův mnoha svých výrobcích. Digitální fotoaparát Samsung NX10 je opatřen 3,0" velikým displejem tohoto typu. Díky AMOLED displeji je prohlížení velice snadné a to i při jasném slunečním světle, což znamená, že uživatelé si již nebudou muset zakrývat displej rukou, aby si prohlédli fotografie, které pořídili nebo záběry, které právě komponují. Nejlepší displej ve své kategorii má 10 000krát rychlejší odezvu než obyčejné LCD, má mnohem nižší spotřebu energie a vetší kontrast – 10 000:1 ve srovnání s 500:1.

Nový Samsung NX10 je první vlaštovkou nové generace fotoaparátů. Díky podrobnému výzkumu v posledních několika letech víme, že spotřebitelé chtějí, aby se jejich fotoaparáty vyvíjely, proto jsme jim nabídli NX10. Profesionální vybavení je dostupné pro všechny, nejen pro profesionální fotografy. Stále více lidí chce zachytit něco kreativního a vyprávět příběhy prostřednictvím svého fotoaparátu. Zároveň však chtějí něco kompaktního, co mohou mít u sebe po celý den. Velký snímač a ultrarychlé automatické zaostřování v jednom unikátním balíčku zajišťuje spotřebitelům požadovanou kvalitu, ale i kompaktnost.

Společnost Samsung vždy rychle zaváděla nejmodernější technologie, zejména pokud jde o kvalitu obrazu. Poprvé v tomto odvětví společnost Samsung úspěšně integrovala snímač velikosti APS-C do kompaktního korpusu díky odstranění zrcátka. To znamená, že uživatelé mohou být tak kreativní, jak jen chtějí být - bez kompromisů.

NX10 disponuje také řadou inteligentních funkcí, které umožňují amatérům dosahovat profesionální kvality fotografií. Model NX10 má precizní manuální ovládání, ale pokud potřebují uživatelé fotit rychle a nemají čas měnit nastavení, funkce Smart Auto automaticky vyhodnotí prostředí a zvolí správný režim. Funkce Smart Range umožňuje uživatelům realisticky zachytit světlé a tmavé zóny na jednom snímku a systém Supersonic Dust Reduction chrání obrazový snímač před prachovými částicemi, které často snižují kvalitu obrázku. Fotoaparát dokonce rozpozná, kdy si ho uživatel přibližuje k obličeji, aby se podíval do hledáčku, a tak fotoaparát automaticky přepíná displej AMOLED do pohotovostního režimu, aby šetřil energií.


5 tipů pro snadné a efektivní čištění objektivů

5 tipů pro snadné a efektivní čištění objektivů

Moderní objektivy jsou jemná optická zařízení, kterým je třeba věnovat patřičnou péči. Hromadění nečistot může vést k problémům, které vyřeší pouze odborný servis. Jak takovým situacím předcházet?

Helena Vyplelová
Technika
Nejlepší plnoformátové fotoaparáty pro aktivní fotografy. Bezzrcadlovky i se zrcadlem

Nejlepší plnoformátové fotoaparáty pro aktivní fotografy. Bezzrcadlovky i se zrcadlem

Doporučíme nejlepší fotoaparáty s plnoformátovým snímačem, které by mohly potěšit nejen zkušenější fotografy, ale i ty začínající.

Petr Březina
Full-frame
Jak na fotografování s dlouhým časem v noci a ve dne

Jak na fotografování s dlouhým časem v noci a ve dne

Expoziční čas je jednou ze tří (čas, clona, citlivost) veličin, které jsou pro vznik fotografie nejdůležitější, nemluvě o jejich vzájemné závislosti. Jak správně na dlouhou expozici a k čemu je dobrá?

Petr Březina
Fotoškola
Na dobrodružnou cestu jen s mobilem

Na dobrodružnou cestu jen s mobilem

Tomáš Slavíček
Fotomobily
20 tipů pro lepší fotografování svateb

20 tipů pro lepší fotografování svateb

Ačkoli běžnému životu stále brání nejrůznější omezení související s koronavirovou epidemií, svatby a pohřby tu s námi budou stále.

Jan Pánek
FotografovéFotoškola
Co prohlásili slavní fotografové o svém řemesle

Co prohlásili slavní fotografové o svém řemesle

Podívejte se s námi na citáty slavných fotografů, které vám mohou pomoci nalézt cestu k lepším fotografiím. Většinou v sobě totiž obsahují i skrytá doporučení, jak k fotografování přistupovat.

Lenka Dostálová
Fotografové
Tipy na 14 fotoaparátů s nejlepším poměrem cena/výkon. Kompakty i bezzrcadlovky

Tipy na 14 fotoaparátů s nejlepším poměrem cena/výkon. Kompakty i bezzrcadlovky

​Foťáky v mobilu jsou sice díky využití umělé inteligence čím dál výkonnější, stále však nedokážou nahradit, zejména co do kvality snímku, klasický fotoaparát s velkým obrazovým snímačem.

Helena Vyplelová
Průvodce nákupem