Samsung má šest nových fotoaparátů

Samsung má šest nových fotoaparátů

V neděli skončil veletrh CES. Zanechal za sebou značný rozruch. Už jen tím, že si až do jeho vypuknutí nemalé množství firem udrželo vše pod pokličkou a teprve v Las Vegas výrobci odtajnili své novinky. A že jich je dostatek. Dnes se podívejme na Samsung a jeho řadu Digimax, která se rozrostla o šest digitálních fotoaparátů - z toho jsou dva sedmimegové.

Samsung představil plejádu nových modelů, z řady A, V i U-CA. Nejdříve si představíme modely prezentované jako high-endové. Patří mezi ně sedmimegové Digimaxy V700 a A7.

Technické parametry fotoaparátu Digimax V700 s efektivním rozlišením snímače 7,1 Mpx hovoří o – pro Samsungy typickém – objektivu značky Schneider-Kreuznach, s rozsahem 38–114 mm a světelností F2,8–5,1. Autofokus fotoaparátu ostří od 80 cm, v režimu makro od 4 cm. Digitál disponuje programovou automatikou, prioritou clony i času a plným manuálem, navíc je možné vybrat si z deseti motivových programů.Fotoaparát má rozměry 105 × 56,5 × 29,5 mm a váží 150 gramů


Vybrat si budete moci ze tří barevných variant

Další kompaktní Samsung, Digimax A7, také s efektivním rozlišením snímače 7,1 Mpx, je jako předchozí novinka vybaven funkcemi A, P, S, M, včetně deseti scénických režimů. Jeho objektiv, tentokrát Samsung SHD, disponuje stejným rozsahem jako Digimax V700, tedy také 3× optickým zoomem. Jeho světelnost je však o chloupek lepší: F2,7–4,9. Ostření fotoaparátu je stejné jako u V700.


Digimax A7 měří i váží o kousek více než V700: 109,8 × 56,8 × 34,1 mm, 166 gramů

Oba nové sedmimegové Samsungy jsou vybaveny dvoupalcovým LCD displejem a disponují optickým průhledovým hledáčkem. Můžete s nimi pořizovat ozvučené videosekvence v nejvyšším rozlišení 640 × 480 px, při snímkové frekvenci 30 fps, ve formátu MPEG4, stejně jako tomu bylo u první samsungové sedmimegapixelové vlaštovky, Digimaxu V70. Charakteristické pro Samsungy je také využití média SD/MMC, zde tomu není jinak. K dispozici je u obou novinek interní 32 MB doplňková paměť. Protokol PictBridge je už dnes samozřejmostí, ovšem zdá se, že vysokorychlostní USB 2.0 stále ještě ne. K dispozici jej má pouze model V700, „á sedmička“ bohužel jen USB 1.1. Napájení zajišťují AA nebo speciální Li-Ion akumulátory.

 

Zároveň s těmito novinkami by měly do prodeje vstoupit další fotoaparáty. Jedná se o Samsung Digimax A5 a A6, které jsou pěti- a šestimegovou variantou výše uvedené „á sedmičky“. Technickými specifikacemi se v podstatě neliší, pouze velikostí displeje, kdy A5 a A6 mají oproti A7 úhlopříčku 46 mm. „A5“ má také o polovinu menší integrovanou paměť.


Pětimegový Digimax A5 a šestimegový A6 dosahují stejných rozměrů 110 × 57 × 34 mm a váží 166 gramů

Pátým ohlášeným digitálem je pětimegapixelový U-CA 505, který v podstatě vykazuje stejné technické parametry jako Diximax A5. Rozdíl je v zaznamenávání videosekvencí, které lze sice pořizovat v nejvyšší kvalitě, ale při snímkové frekvenci 24 sn./s.


U-CA 505 má ze všech ohlášených digitálů nejmenší rozměry 97 × 52 × 25 mm

Na veletrhu CES byl uveden také Digimax A400 s 4Mpx rozlišením snímače, který je vybaven 2,8× optickým zoomem, devíti asistenčními programy a pěti scénickými režimy. Využívá 16 MB interní paměť a data ukládá také na SD/MMC karty. Snímky a videosekvence v kvalitě VGA si můžete prohlížet na dvoupalcovém displeji.


Stejně jako U-CA 505, i A400 postrádá optický hledáček. Přístroj měří 108 × 56 × 38 mm

Všechny modely by měly být dostupné během ledna, české ceny však ještě nebyly stanoveny.

 

Určitě si přečtěte

Články odjinud