Samsung HS100: nový „Wi-Fi“ fotoaparát

4. ledna 2011
TWEET SDÍLET

S nadcházejícím každoročním veletrhem spotřební elektroniky v Las Vegas, CES 2011, ještě před oficiálním zahájením, Samsung spustil vlnu novinek. Další novinkou z korejské „stáje“ je digitální fotoaparát SH100, který má vestavěné bezdrátové Wi-Fi rozhraní. Díky tomu lze připojit fotoparát bezdrátově k PC a přenést fotografie, případně nahrané video rovnou přehrát v televizoru. Další možností pro využití Wi-Fi představuje možnost připojení smartphonu. Lze jej využít lze jako dálkový ovladač, případně pro prohlížení snímků.

Samsung SH100 bude vybaven CCD snímačem s rozlišením 14,2 Mpx a objektivem s rozsahem ekvivalentním 26 mm až 130 mm, stabilizace obrazu je řešena digitálně. 3“ LCD displej nabízí ovládaní dotekem. Cena v USA je ohlášena na 199 USD. Vzhledem k ceně a vybavení se asi zalíbí fotoaparát nejen těm, kteří se chtějí okamžitě podělit s ostatními o výsledky svého úsilí, ale také fanouškům sociálních sítí.

Klepněte pro větší obrázek

Určitě si přečtěte

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Aktuální novinka z dílny Nikonu je nástupcem modelu P900 a pyšní se přímo obřím rozsahem optického zoomu. Že bychom stáli opět na pokraji války, jejímž motem bude kdo z nás má větší objektiv?

34 Petr Březina

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

Na internetu najdeme řadu tzv. free fotoeditačních programů, které se mohou stát alternativou k placeným aplikacím. Řada z nich nabízí opravdu široké možnosti úprav fotografií. Které patří mezi ty nejlepší?

33 Helena Vyplelová