Samsung Galaxy S20 Ultra je jedinečný. Nabídne 10× optické přiblížení a má 108 Mpx

13. února 2020
TWEET SDÍLET

V úterý 11. 2. 2020 představila společnost Samsung v americkém San Franciscu nové smartphony, které mají být lídry jejího portfolia. Dostalo se na modely Galaxy S20, S20 Plus, S20 Ultra a „véčkový“ Z Flip. Z fotografického hlediska je však nejlépe vybavený Samsung Galaxy S 20 Ultra, který nabídne 10× optické přiblížení a má 108 Mpx snímač.

Samsung Galaxy S20 (6,2“ displej) a S20 Plus (6,7“ displej) mají identickou konfiguraci fotoaparátů s tím, že model Plus je doplněn o ToF senzor. Na zadní straně obou zařízení tak najdete hlavní širokoúhlý 12Mpx fotoaparát s F1,8, 64Mpx teleobjektiv s F2,9 a 12Mpx ultraširokoúhlý fotoaparát s F2,2. Na přední straně jsou oba telefony osazeny 10Mpx modulem s F2,2.

Samsung Galaxy S20 Ultra (6,9“ displej) se však může pochlubit o poznání působivější sestavou kamer. Ta hlavní má totiž rozlišení 108 Mpx s F1,8 (velikost čipu je 1/1,33“ s pixely o velikosti 0,8 μm), dále je zde periskopový 48Mpx teleobjektiv s F3,5, který disponuje 10× optickým přiblížením a až 100× v kombinaci s tím digitálním a 12Mpx ultraširokoúhlý objektiv s F2,2. Sestavu doplňuje i 0,3Mpx ToF senzor. Přední kamera je 40Mpx s F2,2.

Působivé jsou i funkce modelu Ultra. Pokud fotografujete za šera a to s 108Mpx kamerou, sloučí se 9 sousedících pixelů do jednoho, který má tak velikost 2,4 μm. Jedná se o technologii Nona Binning, která má samozřejmě za cíl zlepšit kvalitu výsledného snímku.

Klepněte pro větší obrázek
ToF senzor neboli DepthVision fotoaparátu slouží zejména k rozeznání hloubky scény.

Noční režim pak po dobu 7,5 sekundy zachytí 30 snímků s různou hodnotou ISO a poskládá je všechny do jednoho výsledku. Stativ přitom nepotřebujete. Pokud jej však máte, telefon to díky akcelometru sám pozná a automaticky prodlouží expoziční časy nočních fotek.

Všechny tři telefony jsou samozřejmě osazeny i přisvětlující LED. Jedná se také o první mobilní telefony, které umí natáčet 8K video při 24 snímcích za sekundu. Co na tom, že 8K televizory má jen hrstka z nás. Samsung nenechal nic náhodě a chtěl prostě představit špičkové smartphony, které jen tak nezastarají. Navíc umožňuje z v této kvalitě pořízeného videa exportovat 33Mpx fotografie.

Klepněte pro větší obrázek
Fotografická výbava modelu Ultra je skutečně impozantní. Dle prvních testů jsou takové i její výsledky. S největší pravděpodobností se tak bude jednat o nejlepší fotomobil současnosti.

Předobjednávky již odstartovaly a budou probíhat do 8. března, do prodeje se všechny novinky dostanou od 13. března. Galaxy S20 startuje na částce 22 990 Kč, S20+ na 25 990 Kč a S20 Ultra na 34 990 Kč.

Témata článku: Fotoaparáty, Fotomobily, Samsung, Digitální fotoaparáty na Heureka.cz


6 nejlepších programů pro úpravu fotografií zdarma

6 nejlepších programů pro úpravu fotografií zdarma

Helena Vyplelová
Fotografický software
10 filmů o fotografii, které byste měli vidět

10 filmů o fotografii, které byste měli vidět

Filmy, ve kterých hraje důležitou roli fotografie či fotograf vznikají už dlouhá desetiletí. Existuje však více filmů, než jen legendární Zvětšenina, kamery natáčí dál a v hlavách filmařů se rodí nové neotřelé příběhy…

Petr Březina
Kultura
Nejlepší plnoformátové fotoaparáty pro aktivní fotografy. Bezzrcadlovky i se zrcadlem

Nejlepší plnoformátové fotoaparáty pro aktivní fotografy. Bezzrcadlovky i se zrcadlem

Doporučíme nejlepší fotoaparáty s plnoformátovým snímačem, které by mohly potěšit nejen zkušenější fotografy, ale i ty začínající.

Petr BřezinaJan Pánek
Full-frame
Jak na fotografování s dlouhým časem v noci a ve dne

Jak na fotografování s dlouhým časem v noci a ve dne

Expoziční čas je jednou ze tří (čas, clona, citlivost) veličin, které jsou pro vznik fotografie nejdůležitější, nemluvě o jejich vzájemné závislosti. Jak správně na dlouhou expozici a k čemu je dobrá?

Petr Březina
Fotoškola
6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

Desetitisíce fotek na disku ve stovkách složek, jejichž obsah je takřka nemožné ručně roztřídit – noční můra nejednoho zapáleného (a trochu líného) fotografa. Nejeden správce fotek přitom pomůže tohle peklo vyřešit.

časopis Computer
Fotografický softwareFotoškola
Tipy na 14 fotoaparátů s nejlepším poměrem cena/výkon. Kompakty i bezzrcadlovky

Tipy na 14 fotoaparátů s nejlepším poměrem cena/výkon. Kompakty i bezzrcadlovky

​Foťáky v mobilu jsou sice díky využití umělé inteligence čím dál výkonnější, stále však nedokážou nahradit, zejména co do kvality snímku, klasický fotoaparát s velkým obrazovým snímačem.

Jan PánekHelena Vyplelová
Průvodce nákupem
20 tipů pro lepší fotografování svateb

20 tipů pro lepší fotografování svateb

Ačkoli běžnému životu stále brání nejrůznější omezení související s koronavirovou epidemií, svatby a pohřby tu s námi budou stále.

Jan Pánek
FotografovéFotoškola