Samsung GALAXY NX se stal partnerským produktem Mezinárodní asociace sportovních novinářů

3. července 2013

V rámci oznámeného partnerství získají mladí a talentovaní reportéři možnost vytvářet profesionální sportovní fotoreportáže s pomocí fotoaparátu Samsung GALAXY NX.

Společnost Samsung Electronics Co., Ltd., přední světová společnost
v oblasti digitálních médií a digitální konvergence, oznámila nové partnerství s Mezinárodní asociací sportovních novinářů (AIPS). V rámci této exkluzivní spolupráce s touto prestižní organizací poskytne Samsung špičkové fotoaparáty GALAXY NX a odborné vedení talentovaným mezinárodním sportovním novinářům, kteří se účastní oceňovaného partnerského programu Samsung GALAXY NX-AIPS Young Reporters.

Program AIPS Young Reporters vznikl v roce 2011 a nabízí mladým novinářům, kteří již pracují pro média zaměřená na sport nebo se věnují sportovní žurnalistice na škole, možnost navštěvovat jedinečné workshopy vedené zkušenými mentory AIPS. Během série přednášek a praktických cvičení vedených uznávanými mezinárodními odborníky v oboru na nich mohou zdokonalit své dovednosti.

V rámci nového partnerství získají účastníci letošního ročníku partnerského programu Samsung GALAXY NX-AIPS Young Reporters, která probíhá od 25. června do 4. července ve švýcarském Lausanne, také odborné poradenství. Mladí reportéři se tak mohou vedle školení na tvorbu sportovních fotoreportáží naučit jak s pomocí fotoaparátu Samsung GALAXY NX pořizovat co nejpůsobivější snímky.

Získané zkušenosti budou moci také využít v praxi při vytváření reportáží z celé řady důležitých sportovních událostí, mimo jiné o tématech souvisejících s mezinárodními sportovními federacemi, která sídlí v Lausanne. Po absolvování kurzu budou účastníci svůj další profesní rozvoj dokumentovat pořizováním reportáží z místních sportovních událostí jakožto oficiální „imageloggeři“ společnosti Samsung. Pořízené snímky budou prostřednictvím profilů Samsung NX a AIPS také pravidelně sdílet na sociálních sítích.

„Tato nová a zajímavá spolupráce s AIPS dává talentovaným lidem, kteří jsou budoucností sportovní fotožurnalistiky, do rukou nejmodernější inovace nabízené fotoaparáty Samsung,“ uvedl JuHyun Ko, viceprezident pro evropský marketing divize Digital Imaging společnosti Samsung Electronics.

„GALAXY NX je ideální zařízení pro rychlé sportovní zpravodajství, které kombinuje vysokou fotografickou kvalitu, flexibilitu fotoaparátu s výměnnými objektivy a okamžité připojení prostřednictvím sítí 3G/4G LTE a Wi-Fi. S GALAXY NX se fotografové nemusejí bát, že propásnou nějaký důležitý snímek nebo že se pořízené snímky nedostanou včas do redakce – všechno potřebné k pořízení, úpravě a zveřejnění fotografií mají totiž přímo v ruce.“

První ročník programu určeného pro mladé reportéry (AIPS Young Reporters) byl uspořádán během letní univerziády, která se konala v roce 2011 v čínském Šen-čenu. Další programy proběhly u příležitosti fotbalového mistrovství světa žen v kategorii do 17 let v ázerbájdžánském Baku v roce 2012 a na právě skončeném fotbalovém mistrovství Evropy mužů v kategorii do 21 let (2013).

„Program AIPS Young Reporters se může pochlubit tím, že perspektivním mladým lidem nabízí nejvyšší standard vedení a učí je dovednostem nezbytným k zahájení úspěšné kariéry v oblasti profesionální sportovní žurnalistiky,“ říká Gianni Merlo, prezident AIPS. „Nové partnerství se společností Samsung je toho dokonalým příkladem. Umožňuje nám poskytovat účastníkům našeho programu prvotřídní vybavení v podobě přístrojů GALAXY NX a dále pak poradenství v oblasti fotografické sportovní reportáže, což jim pomáhá dále rozvíjet jejich novinářské dovednosti, a zvýšit tak vyhlídky na úspěch v jejich budoucí kariéře.“


Kuba během půlhodiny rozbil nový drahý dron a třetina Čechů neumí zkopírovat soubor | Týden Živě

Kuba během půlhodiny rozbil nový drahý dron a třetina Čechů neumí zkopírovat soubor | Týden Živě

** Do redakce nám dorazil Mavic 3 a hned jsme ho rozbili ** Statistický úřad zveřejnil data, jak používáme PC a mobil ** NordPass spočítal, jaká hesla používáme nejčastěji

Jakub ČížekMartin Miksa
Týden ŽivěVideo
Fall Guys představují novou sezónu s cirkusovou tématikou. Odstartuje už příští týden

Fall Guys představují novou sezónu s cirkusovou tématikou. Odstartuje už příští týden

Oblíbený battle royale s fazolkami v nejrůznějších kostýmech se připravuje na novou sezónu. Tentokrát je hlavním tématem cirkus.

Martin Nahodil
Fall Guys: Ultimate KnockdownOznámení
Elon Musk chce, aby na základně SpaceX již příští rok fungovaly dvě „Mechazilly“

Elon Musk chce, aby na základně SpaceX již příští rok fungovaly dvě „Mechazilly“

** SpaceX vybudovala relativně jednoduše stavěnou ocelovou věž o výšce 145 metrů ** Teď bude možné tuto věž postupně vybavit velkými pohyblivými rameny a dalšími prvky ** Ty by z ní měly udělat to, co Elon Musk emotivně nazývá „Mechazilla“

Jiří ČernýStanislav Mihulka
StarshipStavbyElon Musk
Přehled programů. Využijte naplno potenciál formátu PDF

Přehled programů. Využijte naplno potenciál formátu PDF

PDF je nejuniverzálnější dokumentový formát, přitom ne každý s ním umí pracovat. Když do něj úředníci skenují křivě vytisknuté dokumenty, popírají jeho smysl. Vybrali jsme šest aplikací, které vás naučí PDF využívat efektivně.

Stanislav Janů
PDFSoftware
„Mise Armageddon“ úspěšně odstartovala. Bruce Willis se však nezúčastnil

„Mise Armageddon“ úspěšně odstartovala. Bruce Willis se však nezúčastnil

Karel KiliánJiří Černý
AsteroidyNASAVesmírSpaceX
Rockstar se omlouvá za zpackanou GTA Trilogy a aktualizuje. Hra nesplnila očekávání

Rockstar se omlouvá za zpackanou GTA Trilogy a aktualizuje. Hra nesplnila očekávání

Rockstar si je vědom, jak špatně byl remaster kultovní trilogie přijat. A hodlá to napravit.

Michal Maliarov
Rockstar GamesGTA