Samsung GALAXY NX se stal partnerským produktem Mezinárodní asociace sportovních novinářů

3. července 2013

V rámci oznámeného partnerství získají mladí a talentovaní reportéři možnost vytvářet profesionální sportovní fotoreportáže s pomocí fotoaparátu Samsung GALAXY NX.

Společnost Samsung Electronics Co., Ltd., přední světová společnost
v oblasti digitálních médií a digitální konvergence, oznámila nové partnerství s Mezinárodní asociací sportovních novinářů (AIPS). V rámci této exkluzivní spolupráce s touto prestižní organizací poskytne Samsung špičkové fotoaparáty GALAXY NX a odborné vedení talentovaným mezinárodním sportovním novinářům, kteří se účastní oceňovaného partnerského programu Samsung GALAXY NX-AIPS Young Reporters.

Program AIPS Young Reporters vznikl v roce 2011 a nabízí mladým novinářům, kteří již pracují pro média zaměřená na sport nebo se věnují sportovní žurnalistice na škole, možnost navštěvovat jedinečné workshopy vedené zkušenými mentory AIPS. Během série přednášek a praktických cvičení vedených uznávanými mezinárodními odborníky v oboru na nich mohou zdokonalit své dovednosti.

V rámci nového partnerství získají účastníci letošního ročníku partnerského programu Samsung GALAXY NX-AIPS Young Reporters, která probíhá od 25. června do 4. července ve švýcarském Lausanne, také odborné poradenství. Mladí reportéři se tak mohou vedle školení na tvorbu sportovních fotoreportáží naučit jak s pomocí fotoaparátu Samsung GALAXY NX pořizovat co nejpůsobivější snímky.

Získané zkušenosti budou moci také využít v praxi při vytváření reportáží z celé řady důležitých sportovních událostí, mimo jiné o tématech souvisejících s mezinárodními sportovními federacemi, která sídlí v Lausanne. Po absolvování kurzu budou účastníci svůj další profesní rozvoj dokumentovat pořizováním reportáží z místních sportovních událostí jakožto oficiální „imageloggeři“ společnosti Samsung. Pořízené snímky budou prostřednictvím profilů Samsung NX a AIPS také pravidelně sdílet na sociálních sítích.

„Tato nová a zajímavá spolupráce s AIPS dává talentovaným lidem, kteří jsou budoucností sportovní fotožurnalistiky, do rukou nejmodernější inovace nabízené fotoaparáty Samsung,“ uvedl JuHyun Ko, viceprezident pro evropský marketing divize Digital Imaging společnosti Samsung Electronics.

„GALAXY NX je ideální zařízení pro rychlé sportovní zpravodajství, které kombinuje vysokou fotografickou kvalitu, flexibilitu fotoaparátu s výměnnými objektivy a okamžité připojení prostřednictvím sítí 3G/4G LTE a Wi-Fi. S GALAXY NX se fotografové nemusejí bát, že propásnou nějaký důležitý snímek nebo že se pořízené snímky nedostanou včas do redakce – všechno potřebné k pořízení, úpravě a zveřejnění fotografií mají totiž přímo v ruce.“

První ročník programu určeného pro mladé reportéry (AIPS Young Reporters) byl uspořádán během letní univerziády, která se konala v roce 2011 v čínském Šen-čenu. Další programy proběhly u příležitosti fotbalového mistrovství světa žen v kategorii do 17 let v ázerbájdžánském Baku v roce 2012 a na právě skončeném fotbalovém mistrovství Evropy mužů v kategorii do 21 let (2013).

„Program AIPS Young Reporters se může pochlubit tím, že perspektivním mladým lidem nabízí nejvyšší standard vedení a učí je dovednostem nezbytným k zahájení úspěšné kariéry v oblasti profesionální sportovní žurnalistiky,“ říká Gianni Merlo, prezident AIPS. „Nové partnerství se společností Samsung je toho dokonalým příkladem. Umožňuje nám poskytovat účastníkům našeho programu prvotřídní vybavení v podobě přístrojů GALAXY NX a dále pak poradenství v oblasti fotografické sportovní reportáže, což jim pomáhá dále rozvíjet jejich novinářské dovednosti, a zvýšit tak vyhlídky na úspěch v jejich budoucí kariéře.“


Nejlepší aplikace pro tento týden: Deník emocionální pohody, poznámky psané rukou a hubnutí s iPhonem

Nejlepší aplikace pro tento týden: Deník emocionální pohody, poznámky psané rukou a hubnutí s iPhonem

** V marketech najdete množství titulů, ale jak objevit ty kvalitní? ** Každý týden je vybírá Apple, ale řada z nich má i verzi pro Android. ** Výsledkem jsou kolekce těch nejlepších aplikací svého druhu.

Adam Kos
Nejlepší aplikace
Čínské značky hromadně odsouvají premiéry svých novinek. A to kvůli náhlému úmrtí bývalého prezidenta

Čínské značky hromadně odsouvají premiéry svých novinek. A to kvůli náhlému úmrtí bývalého prezidenta

** Čínské značky odsouvají premiéry svých novinek ** A to kvůli úmrtí bývalého prezidenta ** Druhotně to posouvá i jejich budoucí dostupnost v Evropě

Martin Chroust
ČínaSmartphony
Recenze hry Mario + Rabbids: Sparks of Hope. Na pohled jednoduchá tahovka, která nabízí spoustu možností

Recenze hry Mario + Rabbids: Sparks of Hope. Na pohled jednoduchá tahovka, která nabízí spoustu možností

Ubisoft podruhé dostal do rukou licenci na Maria, kterou opět zkombinoval s šílenými králíky. Jak se vydařilo pokračování jejich tahové strategie? 

Martin Nahodil
Mario + Rabbids: Sparks of HopeNintendo SwitchRecenze
Na muže doléhá globální krize plodnosti

Na muže doléhá globální krize plodnosti

** Za posledních čtyřicet let klesla plodnost mužů v ekonomicky vyspělých zemích o víc než polovinu ** Odborníci namítali, že nejde o globální fenomén, protože v Africe, Asii či Latinské Americe mužům spermie neubývají. ** Nová studie ale dokazuje pravý opak

Jaroslav Petr
Lidé
Recenze systému Audio Pro A48. Příjemné aktivní repro, které dokáže nahradit Hi-Fi sestavu

Recenze systému Audio Pro A48. Příjemné aktivní repro, které dokáže nahradit Hi-Fi sestavu

Tohle aktivní repro víceméně nahradí základní hi-fi sestavy a to s výrazně menším počtem kabelů a starostí, v balení, které je pro běžné domácnosti esteticky přijatelnější, než souprava klasického střihu. Z toho vychází zvukové ladění, měkčí, příjemnější a velmi tolerantní, což zaručuje univerzálnost a hlavně neúnavnost.

Daniel Březina
Reproduktory
Nejlepší sluchátka, myši, klávesnice… Vybíráme osvědčený herní hardware pod stromeček

Nejlepší sluchátka, myši, klávesnice… Vybíráme osvědčený herní hardware pod stromeček

Důležitým parametrem herních sluchátek je pohodlnost a bezdrátová konektivita. U myší vybírejte podle oblíbeného žánru i ergonomie. Klávesnice kupujte ty mechanické a koukejte na jazyk potisku.

Stanislav Janů
Hardware
Vypadá jako iPhone 14 Pro Max, ale zdání klame. Čínská kopie však stojí jen dvacetinu toho, co originál

Vypadá jako iPhone 14 Pro Max, ale zdání klame. Čínská kopie však stojí jen dvacetinu toho, co originál

** Kopii iPhonu 14 Pro Max dnes pořídíte o 90% levněji, než originál ** Krabička je stejná, telefon má samozřejmě jiný hardware i výkon ** I přesto máte pocit, že držíte skutečný iPhone

Martin Chroust
ČínaKopie