Samsung Galaxy Note10+ vystřídal Huawei v žebříčku nejlepších fotomobilů dle DxOMark

Samsung Galaxy Note10+ vystřídal Huawei v žebříčku nejlepších fotomobilů dle DxOMark

Na první příčce uznávaného žebříčku kvalit fotomobilů DxOMark se nově umístila žhavá novinka Samsungu. Jedná se o model Galaxy Note10+, který byl představen 7. října a zatím je dostupný jen v předprodejích.

Dosavadním králem hlavního sestavení kamery mobilních telefonů byl Huawei P30 Pro se 112 body. Samsung Galaxy Note10+ jej přeskočil o jeden bod, takže se 113 body zaujímá vedení. Co se čelní kamery týče, byl s 98 body lídrem Asus ZenFone 6. I zde nově tabletofon Samsungu kraluje, protože i jeho přeskočil o jeden bod. Aktuálně tak, co se fotografických dovedností týče, nenajdete na trhu lepší fotomobil.

Výsledná známka dovedností Samsungu Galaxy Note10+ se skládá ze 118 bodů za fotografii a 101 bodů za video, což je nejvíce, co zatím některý mobilní telefon obdržel. Redaktorům se líbilo zejména rychlé a přesné automatické ostření, široký dynamický rozsah expozice, a to jak venku, tak v interiéru, bokeh s dobrým gradientem rozostření, živé barvy ve většině podmínek i detaily při fotografování teleobjektivem. Někdy hapruje jen automatické vyvážení bílé a občas se také objeví šum ve stinných místech fotografie.

Obrázek 1.png
Ve fotografii je Note10+ o jeden bod za Huawei P30 Pro, co se týče videa a selfie kamery, jsou ale jeho známky nejvyšší.

Samsung Galaxy Note10+ nabízí 6,8palcovým WQHD+ Dynamic AMOLED displej a je osazen trojitým hlavním fotoaparátem s dodatečným DepthVision senzorem (ToF). Jedná se o 16Mpx ultraširokoúhlý fotoaparát s úhlem záběru 123 stupňů a světelností F2,2, 12Mpx širokoúhlý fotoaparát (77 stupňů) s variabilní clonou F1,5 a F2,4 a 12Mpx fotoaparát s dvojnásobným optickým přiblížením s clonou F2,1 (45 stupňů). Selfie kamera je 10Mpx a je obsažena jen v minimalistickém průstřelu displeje. Její citlivost je F2,2 a úhel záběru 80 stupňů.

Telefon má díky 7nm osmijádrovému procesoru Exynos 9825 skutečně obrovský výkon, kterému dále sekunduje 12GB paměť RAM, 256 či 512GB integrovaná paměť, zajištěna je i podpora pro microSD karty až do kapacity 1 TB. Baterie má kapacitu 4 300mAh a specialitou řady Note je pak integrované pero S Pen. To je navíc nové generace, takže obsahuje i tlačítko, přičemž s ním můžete rozhraní telefonu ovládat jen gesty.

Obrázek 2.png
Takto vypadá pořadí prvních deseti nejlepších fotomobilů. Apple iPhone Xs Max je až desátý, Samsung zde má tři zástupce, stejně tak Huawei.

V předprodeji si telefon můžete již objednat, ostrý start prodeje začne 23. srpna. Menší 256GB varianta stojí 28 999 Kč, 512GB pak 30 999 Kč. I když se tedy aktuálně jedná o nejlepší fotomobil, je otázkou, jak dlouho se Note10+ bude prvenstvím opájet.

Už v září má totiž Apple představit nové iPhony, hned na to v říjnu má přispěchat Google s jeho Pixely 4. Od obou společností se samozřejmě očekává, že žebříčkem patřičně zamávají. Kompletní test Samsungu Galaxy Note10+ si můžete přečíst na stránkách DxOMark.

Určitě si přečtěte

Články odjinud