Samsung fotoaparáty řady NX – špičková výbava, geniální funkce a kompaktní provedení

8. listopadu 2010

Společnost Samsung uvedla v roce 2010 na trh novou řadu produktů, která nabízí skvělé funkce v malém těle. Členy této nové rodiny jsou modely NX100, NX10 a NX5

Přední výrobce spotřební elektroniky, společnost Samsung opět posouvá laťku v oblasti digitální fotografie. Letos společnost představila novou řadu NX, která obsahuje tři produkty. Modely NX jsou hybridními kompakty, ale svým vybavením se téměř neliší od profesionálních fotoaparátů.

Samsung NX10 je malý, lehký, ergonomický kompakt se srdcem zrcadlovky. Je vybaven super velkým snímačem 14,6 Mpix CMOS velikosti APS-C, díky němuž pořizuje čisté snímky s bohatými a přirozenými barvami. Zároveň je vybaven 3.0“ velkým AMOLED displejem a samozřejmě nechybí ani nahrávání videa v HD kvalitě s pomocí kodeku H.264. Má schopnost rychlého ostření, které umožní pořizování akčních snímků. V prodeji je v základním setu s objektivem F2 (18-55mm OIS) za 14 990,- Kč.NX 10 je možné pořídit i s klasickým objektivem pancake 30mm a dvouohniskovým objektivem (50-22mm).

Samsung NX5 je mladším sourozencem modelu NX10. Kromě nižší ceny se od NX 10 liší v technologii použitého displeje - AMOLED displej je u tohoto modelu zaměněn za třípalcový QVGA TFT displej s vylepšeným kontrastem. Dále má oproti NX10 nižší rozlišení elektronického hledáčku a nedisponuje ultrazvukovým čištěním snímače. Má však naprosto shodnou obrazovou kvalitu, jako NX10. V setu se prodává s různými objektivy, které jsou stejné jako u fotoaparátu Samsung NX10. Tento model pořídíte již za 11 990,- Kč, což je skutečně neodolatelná cena.

Samsung NX100 je průkopnická novinka. Kromě špičkové výbavy má také unikátní design – jeho tělo je inspirováno tvarem kapky rosy tvořící se na listu. Je štíhlé, hladké a stylové. Samsung NX100 disponuje intuitivním objektivem s i-Function, který vůbec poprvé umožňuje uživatelům ovládat fotoaparát prostřednictvím objektivu. Tímto se nepatrně liší od předchozích dvou a nabízí nové možnosti – začátečníkům i profesionálním fotografům poskytuje neomezené možnosti ovládání a kreativity při tvorbě fotografií. Je doplněn rozsáhlou řadou vlastních objektivů a příslušenství. Samsung NX100 se také může pochlubit jedním z nejrychlejších automatických zaostřování na současném trhu, což uživatelům zaručí, že nikdy nezmeškají okamžik vhodný k focení. Také citlivost ISO byla za účelem focení momentek zvýšena na maximální hodnotu 6400. 3palcový displej AMOLED pak umožňuje snadné a zřetelné prohlížení snímků. Cena novinky Samsung NX100 je sympatických 13 490,- Kč.

Fotoaparáty řada NX nabízejí více než obyčejné focení. Jedná se o modely, které vám umožní tvořit a zachycovat ty nejlepší a nejakčnější momenty, ať už jste kdekoli.

Témata článku: Tiskové zprávy


Nové záběry ze závodů Gran Turismo 7 vás vezmou na klasický okruh Daytona

Nové záběry ze závodů Gran Turismo 7 vás vezmou na klasický okruh Daytona

Nové závody od Polyphony Digital ukazují další z okruhů, po kterých si zajezdíte.

Michal Maliarov
Gran Turismo 7Video
Ohnisková vzdálenost v 8 otázkách

Ohnisková vzdálenost v 8 otázkách

Různé objektivy nám ukazují svět v různé podobě, některé z něj zachytí větší část, některé zase menší část. Fotografové většinou pracují s konkrétním ohniskem, protože zobrazuje svět trošku jinak.

Petr Březina
Technika
Nový americký dělostřelecký systém zlomil rekord nejrychleji vystřeleným projektilem

Nový americký dělostřelecký systém zlomil rekord nejrychleji vystřeleným projektilem

** Nový dělostřelecký systém U.S. Army před časem zlomil rekord v rychlosti výstřelu ** Umožnila to speciální hnací náplň munice ** Za účelem jejího vývoje byl postavený pozoruhodný balistický simulátor (BSIM)

Stanislav Mihulka
RekordyZbraněArmáda
Je to hvězda? Je to asteroid? Ne, je to JWST. Astronomové pozorují světelné křivky slavného teleskopu

Je to hvězda? Je to asteroid? Ne, je to JWST. Astronomové pozorují světelné křivky slavného teleskopu

** Astronomové ze Země pozorují Vesmírný dalekohled Jamese Webba ** Jeho jasnost se v průběhu času mění ** A to doslova rychle a zběsile

Petr Kubala
Teleskop Jamese WebbaAstronomie
Nejlepší aplikace pro tento týden: Pětiminutové life hacky, kaligrafie a sken kosmetiky

Nejlepší aplikace pro tento týden: Pětiminutové life hacky, kaligrafie a sken kosmetiky

**V marketech najdete množství titulů, ale jak objevit ty kvalitní? **Každý týden je vybírá Apple, ale řada z nich má i verzi pro Android. **Výsledkem jsou kolekce těch nejlepších aplikací svého druhu.

Adam Kos
Nejlepší aplikace