Samsung fotoaparáty řady NX – špičková výbava, geniální funkce a kompaktní provedení

Společnost Samsung uvedla v roce 2010 na trh novou řadu produktů, která nabízí skvělé funkce v malém těle. Členy této nové rodiny jsou modely NX100, NX10 a NX5

Přední výrobce spotřební elektroniky, společnost Samsung opět posouvá laťku v oblasti digitální fotografie. Letos společnost představila novou řadu NX, která obsahuje tři produkty. Modely NX jsou hybridními kompakty, ale svým vybavením se téměř neliší od profesionálních fotoaparátů.

Samsung NX10 je malý, lehký, ergonomický kompakt se srdcem zrcadlovky. Je vybaven super velkým snímačem 14,6 Mpix CMOS velikosti APS-C, díky němuž pořizuje čisté snímky s bohatými a přirozenými barvami. Zároveň je vybaven 3.0“ velkým AMOLED displejem a samozřejmě nechybí ani nahrávání videa v HD kvalitě s pomocí kodeku H.264. Má schopnost rychlého ostření, které umožní pořizování akčních snímků. V prodeji je v základním setu s objektivem F2 (18-55mm OIS) za 14 990,- Kč.NX 10 je možné pořídit i s klasickým objektivem pancake 30mm a dvouohniskovým objektivem (50-22mm).

Samsung NX5 je mladším sourozencem modelu NX10. Kromě nižší ceny se od NX 10 liší v technologii použitého displeje - AMOLED displej je u tohoto modelu zaměněn za třípalcový QVGA TFT displej s vylepšeným kontrastem. Dále má oproti NX10 nižší rozlišení elektronického hledáčku a nedisponuje ultrazvukovým čištěním snímače. Má však naprosto shodnou obrazovou kvalitu, jako NX10. V setu se prodává s různými objektivy, které jsou stejné jako u fotoaparátu Samsung NX10. Tento model pořídíte již za 11 990,- Kč, což je skutečně neodolatelná cena.

Samsung NX100 je průkopnická novinka. Kromě špičkové výbavy má také unikátní design – jeho tělo je inspirováno tvarem kapky rosy tvořící se na listu. Je štíhlé, hladké a stylové. Samsung NX100 disponuje intuitivním objektivem s i-Function, který vůbec poprvé umožňuje uživatelům ovládat fotoaparát prostřednictvím objektivu. Tímto se nepatrně liší od předchozích dvou a nabízí nové možnosti – začátečníkům i profesionálním fotografům poskytuje neomezené možnosti ovládání a kreativity při tvorbě fotografií. Je doplněn rozsáhlou řadou vlastních objektivů a příslušenství. Samsung NX100 se také může pochlubit jedním z nejrychlejších automatických zaostřování na současném trhu, což uživatelům zaručí, že nikdy nezmeškají okamžik vhodný k focení. Také citlivost ISO byla za účelem focení momentek zvýšena na maximální hodnotu 6400. 3palcový displej AMOLED pak umožňuje snadné a zřetelné prohlížení snímků. Cena novinky Samsung NX100 je sympatických 13 490,- Kč.

Fotoaparáty řada NX nabízejí více než obyčejné focení. Jedná se o modely, které vám umožní tvořit a zachycovat ty nejlepší a nejakčnější momenty, ať už jste kdekoli.

Určitě si přečtěte

Články odjinud