Samsung: další dva fotoaparáty se dvěma LCD displeji

14. ledna 2010
TWEET SDÍLET

Samsung rozšířil řadu digitálních fotoaparátů 2View o dva nové modely – PL150 (s rozlišením 12,4 Mpx) a PL100 (12,2 Mpx). Nové modely jsou vybaveny 1,5“ barevným LCD displejem na přední straně fotoaparátu. Model PL150 nabízí videosekvence v rozlišení 720p HD s rychlostí záznamu 30 snímků za sekundu.

Některé oblíbené funkce byly u modelů PL150 a PL100 zdokonaleny, včetně funkcí Děti a samospoušť. Kromě přehrávání zábavné animace na předním LCD displeji přehrávají modely PL150 a PL100 v režimu Děti také melodii, která pomáhá získat pozornost dětí. Modely 2View PL150 a PL100 jsou vybaveny populární funkcí rozpoznání úsměvu, která automaticky aktivuje spoušť při rozpoznání úsměvu a je nově doplněna o funkci Couple Shot, která uživatelům umožňuje nastavit fotoaparát tak, aby zachytil snímek v okamžiku, kdy osoby v záběru k sobě nakloní hlavy.

Nové modely Samsung 2View PL150 a PL100 jsou opatřeny 12,2 megapixelovým CCD snímačem s barevným filtrem a barevnou hloubkou True Colour. Objektiv má 5x optický zoom a 27mm širokoúhlý objektiv modelu PL150 vám dovolí širší záběr z kratší vzdálenosti. Fotoaparát PL150 je vybaven také duální stabilizací obrazu

Nižší model PL100 je pak vybaven standardním 35mm objektivem s 3x optickým zoomem a digitální stabilizací obrazu. Oba modely – PL150 i PL100 – mají velké zadní LCD displeje s rozlišením 230 tis. pixelů. Fotoaparát PL150 je vybaven větším 3“ zadním LCD displejem, zatímco PL100 má 2,7“ LCD displej.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Specifikace


PL150

PL100
Počet pixelů (efektivní)12,4 megapixelů12,2 megapixelů
Objektiv27mm širokoúhlý objektiv s 5x optickým zoomem35mm objektiv s 3x optickým zoomem
Velikost LCD displejePřední LCD: 1,5”Zadní LCD: 3” široký, 230 000 pixelůPřední LCD: 1,5”Zadní LCD: 2,7” široký, 230 000 pixelů
ObjektivSamsungSamsung
Videosekvence720p HD / 30 fps / formát H.264(volitelný adaptér HDMI)640 x 480 / 30 fps / AVI
Rozměry99,2 mm X 59 mm X 19,9 mm95,7 mm x 56 mm x 20,3 mm
Speciální funkceDva LCD displeje (přední a zadní): foto + videoDuální stabilizace obrazu: optická + digitálníDesign ToC (Touch of Colour) 27mm širokoúhlý objektiv s 5x optickým zoomemvideosekvence 720p HDFunkce Smart Auto (foto + video)Funkce Smart AlbumSmart Filter (pokročilé filtrovací efekty)Pokročilé rozpoznání tváří (až 20 tváří)Systém Perfect Portrait: dokonalé zobrazení tváře (Beauty Shot) / rozpoznání tváře (Face Detection) / autoportrét (Self Portrait) / rozpoznání úsměvu (Smile Shot) / rozpoznání mrknutí (Blink Detection) Volba způsobu fotografování (Photo Style Selector) Smart Filter (efekt objektivu a barvy )Dva LCD displeje (přední a zadní): foto + videoFunkce Smart AutoFunkce Smart AlbumSystém Perfect Portrait: dokonalé zobrazení tváře (Beauty Shot) / rozpoznání tváře (Face Detection) / autoportrét (Self Portrait) / rozpoznání úsměvu (Smile Shot) / rozpoznání mrknutí (Blink Detection) Volba způsobu fotografování (Photo Style Selector)
Dostupnostbřezen 2010březen 2010

 


6 nejlepších programů pro úpravu fotografií zdarma

6 nejlepších programů pro úpravu fotografií zdarma

Helena Vyplelová
Fotografický software
Nejlepší plnoformátové fotoaparáty pro aktivní fotografy. Bezzrcadlovky i se zrcadlem

Nejlepší plnoformátové fotoaparáty pro aktivní fotografy. Bezzrcadlovky i se zrcadlem

Doporučíme nejlepší fotoaparáty s plnoformátovým snímačem, které by mohly potěšit nejen zkušenější fotografy, ale i ty začínající.

Petr BřezinaJan Pánek
Full-frame
František Dostál: Plachý fotografující (rozhovor)

František Dostál: Plachý fotografující (rozhovor)

Není vůbec jednoduché najít hranici mezi jemným obrazovým humorem a přízemním primitivismem.

Petr Vilgus
Kultura
7 legendárních filmových kompaktů, které musíte vyzkoušet

7 legendárních filmových kompaktů, které musíte vyzkoušet

Pokukujete po analogovém přístroji, s nímž byste si mohli vyzkoušet fotografování na film? Nebo si chcete vytvořit malou analogovou sbírku? Snadno ovladatelné kinofilmové kompakty vám mohou otevřít cestu do hlubin analogové fotografie.

Helena Vyplelová
Technika
Jak na fotografování s dlouhým časem v noci a ve dne

Jak na fotografování s dlouhým časem v noci a ve dne

Expoziční čas je jednou ze tří (čas, clona, citlivost) veličin, které jsou pro vznik fotografie nejdůležitější, nemluvě o jejich vzájemné závislosti. Jak správně na dlouhou expozici a k čemu je dobrá?

Petr Březina
Fotoškola
Affinity 2 už má všechny grafické nástroje v jednom balíku. Na rozdíl od Photoshopu je však pořád bez předplatného

Affinity 2 už má všechny grafické nástroje v jednom balíku. Na rozdíl od Photoshopu je však pořád bez předplatného

**Britský Serif vydal druhou generaci nástrojů rodiny Affinity. **Do portfolia přibyl Publisher pro iPad. **Nově si i koupíte všechny nástroje v jedné zvýhodněné licenci.

Petr Urban
Affinity PhotoFotografický software