S přenosnou temnou komorou a startovacím setem od Ilfordu vyvoláte film i v garsonce

S přenosnou temnou komorou a startovacím setem od Ilfordu vyvoláte film i v garsonce

Společnost Ilford Photo představila trojici nových produktů určených pro analogovou fotografii. Přenosnou temnou komoru doplňuje startovací balíček s výbavou pro vyvolání filmu a „dárkový kalendář“ s výběrem 35mm černobílých filmů.

Nafukovací temná komora 

Jestliže nemáte v domácnosti dostatek prostoru pro zřízení temné komory, jistě vás zaujme Ilford Pop-Up Darkroom. Jak název napovídá, jedná se o snadno složitelný a kompaktní zatemněný prostor, v němž můžete pracovat s filmovým materiálem.

ilford-pop-up-darkroom.jpeg

Přenosná temná komora sestává z kovového rámu o výšce 2,2 metry, které pro rozložení nabídne pracovní prostor o šířce 1,3 × 1,3 metry. Ke konstrukci je připevněna odolná látka černé barvy a vytváří tak kopulovitý stan; součástí je i těsně přiléhající podlážka zabraňující poškození podlahy a pronikání parazitního světla.

Celá stavba je dokonale utěsněná, v základně jsou proto zabudované ventily, jimiž lze komoru „nafouknout“ do požadované velikosti. Malý ventil na vrcholu konstrukce slouží k instalaci odsávacích trubic, které však nejsou součástí výrobku. Do obroučky na stropě komory lze upevnit červené světlo.

ilford-pop-up-darkroom-case.jpeg

Ke skladování temné komory je určena přepravní taška – ve složeném stavu můžete celou konstrukci o váze 8 kg zasunout třeba pod postel, měří totiž pouze 68 × 25 × 25 cm. Výrobek se začne prodávat v říjnu. Cena zatím nebyla zveřejněna, podle webu Digital Camera World by se však měla pohybovat kolem 265 USD.

Chemie v jednom balení a kalendář s překvapením

Druhým představeným produktem je startovací balíček ILFORD & Paterson Darkroom Starter Kit. Ilford do sady přispěl balením 8×10" papíru ILFORD MULTIGRADE RC DELUXE (25 listů) a třemi 500ml lahvemi: vývojkou ILFORD MULTIGRADE, přerušovačem ILFORD ILFOSTOP a ustalovačem ILFORD RAPID FIXER.

Patterson přidal dva odměrné válce (150 a 1200 ml), míchadlo, malý teploměr, tři misky pro zpracování fotografického papíru, trojici plastových klíštěk a lupu pod zvětšovák PATERSON Micro Focus Finder. Zvětšovák a červené světlo si samozřejmě musíte pořídit zvlášť. Na obchodních pultech by se měl set podobně jako přenosná temná komora objevit též nyní v říjnu, s cenovkou kolem 150 USD.

ilford-35mm-gift-calendar.jpeg

Zajímavým dárkem s překvapením jak pro darujícího, tak pro obdarovaného by mohl být „dárkový kalendář“ Ilford Gift Calendar, který je postaven na principu kalendáře adventního. V papírovém balení se za očíslovanými dvířky skrývá výběr černobílých 35mm (36 políček) filmů od Ilfordu a Kentmere a „několik dalších zábavných drobností“. Cena tohoto fotografického kindervajíčka zatím není známa, datum začátku prodeje ano: 11. října.

Určitě si přečtěte

Články odjinud