S filtry pro telefony se roztrhl pytel. Na trhu jsou další dvě řešení

24. února 2020
TWEET SDÍLET

Nedávno jsme vás informovali, že společnost Moondog Labs uvedla držák pro mobilní telefony, který vám umožní použít jakýkoli šroubovací 52mm filtr. Nyní podobné řešení přinášejí i společnosti Moment a PolarPro.

Společnost Moment, známá především díky svým objektivům k mobilním telefonům, vydala sadu 67mm filtrů s jednoduchým držákem, který uchytíte na jakýkoli mobilní telefon. Pro specifické využití svých objektivů totiž nabízí kryty s bajonetovým mechanizmem, na který je připevňujete. Toto příslušenství však můžete použít nehledě na kryt a nehledě na telefon. Díky své velikosti jej navíc snadno využijete např. i se všemi třemi objektivy iPhonu 11.

62mm ND filtr je nabízen za 149 dolarů (cca 3 500 Kč), držák, který disponuje i prostupy k lepšímu průniku zvuku k mikrofonu stojí 30 dolarů (cca 700 Kč). Na telefon jej uchytíte velice snadno a to díky šroubovacímu mechanizmu. Vzhledem k tomu je tak použitelný se širokou škálou modelů. Kupovat můžete na stránkách Moment, doručovat se však začne až mezi 21. a 28. dubnem.

Společnost PolarPro pak vydala příslušenství pojmenované jako LiteChaser Pro. Tento systém je kompatibilní pouze s iPhony 11, 11 Pro a 11 Pro Max a spoléhá se také především na filtry. Počítá s použitím speciálního pouzdra, které je vyrobeno z gumy a mělo by pomoci k lepšímu úchopu telefonu, a to i díky možnosti instalace speciálního gripu. Filtry jsou dostupné dva, konkrétně kruhový polarizační za 50 dolarů (cca 1200 Kč) a proměnný ND filtr za 90 dolarů (cca 2 100 Kč).

Introducing: LiteChaser Pro | iPhone 11 Filter System from PolarPro on Vimeo.

K dispozici je i možnost zakoupit celou sadu filtrů s krytem a gripem, který se hodí pro dané použití – pro fotografování stojí 99 dolarů (cca 2 300 Kč) a pro filmování 119 dolarů (cca 2 800 Kč). Ceny však platí jen pro předobjednávky, posléze budou o 20 dolarů vyšší. Máte-li o toto řešení zájem, navštivte web společnosti polarprofilters.com.

Témata článku: Fotomobily, Příslušenství

Určitě si přečtěte

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

Desetitisíce fotek na disku ve stovkách složek, jejichž obsah je takřka nemožné ručně roztřídit – noční můra nejednoho zapáleného (a trochu líného) fotografa. Nejeden správce fotek přitom pomůže tohle peklo vyřešit.

15 časopis Computer

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

Na internetu najdeme řadu tzv. free fotoeditačních programů, které se mohou stát alternativou k placeným aplikacím. Řada z nich nabízí opravdu široké možnosti úprav fotografií. Které patří mezi ty nejlepší?

32 Helena Vyplelová

11 fotoaparátů s výměnnou optikou, které se dnes nejvíc vyplatí koupit

11 fotoaparátů s výměnnou optikou, které se dnes nejvíc vyplatí koupit

Doporučíme nejlepší fotoaparáty s vyměnitelným objektivem, které by mohly potěšit nejen zkušenější fotografy, ale i ty začínající.

92 Helena Vyplelová