S aplikací Foap můžete vydělat, i když do ní nenahrajete jedinou fotografii

30. října 2017
TWEET SDÍLET
Foap je služba, ne nepodobná Instagramu, která nabízí možnost zpeněžení vašich fotografií. Zároveň v ní ale můžete vydělat i na snímcích nahraných od ostatních uživatelů.

Služeb, které vám umožní zpeněžit vaše fotografie je poměrně hodně. Jejich aplikace najdete jak v App Storu tak v Google Play. Vesměs ale platí, že vydělávat v nich můžete jen na svých fotografiích. Foap však nabízí možnost přivydělat si i na těch, které do sítě nahráli ostatní uživatelé.

To se mi opravdu líbí

Aplikace nabízí klasické rozhraní dělené do záložek, podobně jako každá jiná sociálka. Jde v ní vyhledávat, hodnotit snímky i sledovat uživatele, ostatně jako kdekoli jinde. Rozdíl je jen v tom hodnocení, kdy je škála od jedné do pěti hvězd a neomezuje se jen na „To se mi líbí“.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
I ve Foap jde o to sledovat a být sledován

Jakmile aplikaci spustíte a přihlásíte se, máte na výběr z pěti možností. Newsfeed vám doporučuje uživatele, které byste mohli chtít sledovat. Explore poskytuje procházení snímků podle toho, které byly nově přidány, nebo také prodány.

Následující ikonou fotoaparátu přidáte nějaký snímek ze své galerie. Režim fotoaparátu přítomný není. Po výběru je vhodné snímek řádně popsat, čímž jej učiníte více viditelným a hlavně lépe dohledatelným.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Ideálně popsat vkládanou fotografii je opravdu důležité

K tomu jsou přítomny štítky, které vám aplikace sama nabídne dle jejího chytrého algoritmu, jenž si fotografii oskenuje. Přidat však můžete i vlastní. Před odesláním snímku ale musíte ještě odpovědět na otázky ohledně práv – zda jsou na fotografii lidé a zda je jim vidět do tváře. Následně bude vaše fotografie indexována a do sítě Foap nahrána.

Vzhůru na misi

Záložka Missions nabízí jednotlivé výzvy, do kterých se můžete zapojit. Odměnou vítězi budiž vypsaná finanční odměna. V každé misi tak zjistíte, co se po vás chce a to, kolik za to dostanete, pokud vyhrajete. Také jsou zde informace o tom, kolik snímků už bylo do soutěže nahráno a kolik času do konce výzvy zbývá.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Nechcete-li čekat, než nějaký snímek prodáte, můžete si přivydělat účastí v různých misích

Výběrové řízení na fotografie zde nabízí nejen zástupci sítě, ale třeba i společnosti jako Nivea, Bank of America, nebo Poland Travel. K účasti stačí výzvu rozkliknout a zvolit Join Mission. V horní záložce si pak můžete ještě rozkliknout vítěze minulých misí. Toto žádným velkým unikátem není, protože podobné mise nabízí třeba i titul Snapwire nebo sociální síť EyeEm. V čem se ale odlišuje, jsou právě zmíněná alba.

Alba jako žádná jiná

Záložka Menu skrývá informace o vaší osobě a množství dalších možností. Po rozkliknutí svého jména se dostanete na svou zeď, na které vidíte všechny své nahrané snímky. Rozkliknout si zde ale můžete i svá alba, ta vytvoříte v předchozí nabídce Menu. Zajímavé je na nich hlavně to, že se nemusejí skládat jen z vašich fotografií.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Alba mohou obsahovat nejen vaše fotografie. Přidat můžete i ty ostatních uživatelů sítě

Nemusíte tedy umět fotit, ale stačí mít alespoň základní cit a ve Foap dokážete vydělat nějakou tu korunu. Jde o to vytvořit specifické album, které si někdo koupí. Za každou vaší fotografii v albu dostanete 5 dolarů, ale za každou fotografii, která vaše není, dostanete i tak pořád alespoň 0,25 dolarů.

Hlavní je album řádně popsat, aby se dostalo do co nejvíce vyhledávání a oslovilo tak více uživatelů (a hlavně editory sítě, kteří jej doporučí). Není navíc obsaženo jen ve Foap Marketu, ale zobrazují jej i vyhledávače Google a Bing.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
O svých výdělcích najdete v aplikaci i podrobný přehled

Jako je tomu i jinde, je to hlavně o vašem čase a jeho množství, které jste síti ochotni věnovat. Musíte být aktivní k tomu, aby si vás ostatní všimli a oslovili jste je svými snímky, které jde samozřejmě prodat i jednotlivě. Protože je ale aplikace zdarma, nic vám nebrání v tom to zkusit.

Plusy:

  • Můžete vydělávat i na fotografiích ostatních
  • Automaticky nabízené štítky při vkládání fotografie
  • Přehledné a „čisté“ uživatelské rozhraní
  • Mise

Mínusy:

  • Ostatní mohou vydělávat na vašich fotografiích
  • Chybí rozhraní fotoaparátu

Základní informace:

Témata článku: Fotografický software, Fotoaparáty, Fotomobily, iOS, Fotoaplikace, iPhone, Telefony s iOS na Heureka.cz