Rybí oko, které vidí i za vás, je dostupné pro Sony E. Za astronomickou sumu

Rybí oko, které vidí i za vás, je dostupné pro Sony E. Za astronomickou sumu

​Téměř přesně před rokem jsme na našem webu informovali o unikátním projektu, v jehož rámci vznikl prototyp hyper širokoúhlého objektiv C-4 Precision Optics 4,9 mm F3,5 s bajonetem pro full-frame Sony.

Objektiv, který vidí i za vás, si nyní lze koupit nebo pronajmout. Zájemci z řad fotografů nebo filmařů však musejí sáhnou velmi hluboko do kapsy. Chtějí-li tento exkluzivní kousek vlastnit, musejí investovat 39 000 USD (cca 900 000 Kč), týdenní pronájem pak vyjde na 1 250 USD (cca 30 000 Kč).

c-4-ultra-fisheye-lens-sony-attached_copy_II.jpeg

Za sestavením tohoto rybího rybího oka stojí půjčovna fototechniky Lens Rentals, kterou čtenáři znají díky pravidelným rozborkám (i velmi drahého) fotografického příslušenství. Původně se jednalo o aprílový vtípek.

V článku zveřejněném 1. dubna 2015 zakladatel firmy Roger Cicala představil trojici projektů pro full-frame fotoaparáty – kromě hyper rybího oka například představil plán na sestavení objektivu s přezdívkou „Znamení ďábla“ a parametry 66,6 mm F0,666 a objektiv „Night Stalker“ se specifikacemi 150 mm F1. „Létající talíř“ už je na trhu, uvidíme, zdali se dočkáme i zbývajících dvou objektivů.

Screen-Shot-2019-02-07-at-11.32.03-AM-1.png

C-4 Precision Optics 4,9 mm F3,5 je se šířkou svého záběru světovým unikátem – nejvíce se k němu blíží legendární Nikkor 6 mm F2,8 s úhlem záběru 220 °. Vysoká hmotnost (kolem 10 kg) a velké rozměry objektivu vyžadují speciální trojnohou konstrukci pro stabilní připojení fotoaparátu – rybí oko tak vypadá jako vesmírný modul.

c-4-ultra-fisheye-sample-image-high-res.jpeg

Pět čoček s nízkou disperzí v optické konstrukci potlačuje chromatickou aberaci. Objektiv je určen především k natáčení 360° videa a tvorbě virtuální reality, využít ho lze například i při focení interiérů.

Určitě si přečtěte

Články odjinud