Rozhýbejte své fotografie. Těchto 5 aplikací vám v tom pomůže

10. dubna 2020
TWEET SDÍLET

Minimálně v sociální síti Instagram, ale poslední dobou i čím dál častěji na Facebooku, se setkáváme s fotografiemi, které vlastně až tak fotografiemi nejsou. Teče na nich voda, hýbají se mraky atd. Za vším však stojí aplikace, které toto dokážou. Činí tak přitom ze statických snímků, nikoli videí.

Hodně v nich záleží na vhodné fotografii a samozřejmě i vaší kreativitě. Pokud totiž nemáte nápad, jednoduše nebude výsledek stát za nic. Samozřejmě se můžete soustředit především na vodu, oblohu, ale i oheň plápolající svíčky, šaty či vlasy ve větru atd.

Budete-li skutečně zruční, pomalu nepoznáte, že za pohybem stojí k tomu určené funkce v daných aplikacích. Ty, i když jsou si zejména v určení pohybu v mnohém podobné, liší se zejména možnostmi dalších efektů.

Enlight Pixaloop

(Android/iOS, zdarma s předplatným – měsíční 169 Kč, roční 539 Kč, plná verze 1 539 Kč)

Enlight nabízí poměrně širokou škálu titulů, kdy je právě Pixaloop určen pro editaci pohybu. Přítomno je mnoho nástrojů, jejichž vhodným polohováním docílíte kýžené animace.

Činíte tak za pomoci umisťování šipek, které určují směr pohybu, ale zároveň je nutné umístit po snímku kotvy, které naopak docílí toho, aby se už nehýbalo to, co nemá. K tomu slouží i zmrazení objektu.

Klepněte pro větší obrázek
Exportovat záznam můžete jako video, živou tapetu, GIF, přímo jej odeslat na Instagram, Facebook, Snapchat nebo Twitter. Lze si určit i délku sekvence od 6 do 138 s a kvalitu (1080p, 2K, 4K).

Témata článku: Fotoaplikace, Android, iOS


Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Proč s sebou nosit mobil a fotoaparát, když můžete mít vše v jednom, navíc i s velmi slušnou videokamerou. Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty. Po kterých byste měli sáhnout?

Petr Březina
Fotomobily
Vyšlo podzimní ZPS X 2021: Až 6× rychlejší a s podporou nového formátu AVIF

Vyšlo podzimní ZPS X 2021: Až 6× rychlejší a s podporou nového formátu AVIF

Jakub Čížek
Zoner Photo StudioFotografický software
Fotografie měsíce: Sušáky

Fotografie měsíce: Sušáky

Společným jmenovatelem většiny vybraných snímků je netradiční pohled na fotografii. Autoři a autorky ukazují, že dokumentaristika nemusí být jedinou rovinou fotografování.

Michal Černý
Fotografie týdne