Rozhýbejte své fotografie. Těchto 5 aplikací vám v tom pomůže

10. dubna 2020
TWEET SDÍLET

Minimálně v sociální síti Instagram, ale poslední dobou i čím dál častěji na Facebooku, se setkáváme s fotografiemi, které vlastně až tak fotografiemi nejsou. Teče na nich voda, hýbají se mraky atd. Za vším však stojí aplikace, které toto dokážou. Činí tak přitom ze statických snímků, nikoli videí.

Hodně v nich záleží na vhodné fotografii a samozřejmě i vaší kreativitě. Pokud totiž nemáte nápad, jednoduše nebude výsledek stát za nic. Samozřejmě se můžete soustředit především na vodu, oblohu, ale i oheň plápolající svíčky, šaty či vlasy ve větru atd.

Budete-li skutečně zruční, pomalu nepoznáte, že za pohybem stojí k tomu určené funkce v daných aplikacích. Ty, i když jsou si zejména v určení pohybu v mnohém podobné, liší se zejména možnostmi dalších efektů.

Enlight Pixaloop

(Android/iOS, zdarma s předplatným – měsíční 169 Kč, roční 539 Kč, plná verze 1 539 Kč)

Enlight nabízí poměrně širokou škálu titulů, kdy je právě Pixaloop určen pro editaci pohybu. Přítomno je mnoho nástrojů, jejichž vhodným polohováním docílíte kýžené animace.

Činíte tak za pomoci umisťování šipek, které určují směr pohybu, ale zároveň je nutné umístit po snímku kotvy, které naopak docílí toho, aby se už nehýbalo to, co nemá. K tomu slouží i zmrazení objektu.

Klepněte pro větší obrázek
Exportovat záznam můžete jako video, živou tapetu, GIF, přímo jej odeslat na Instagram, Facebook, Snapchat nebo Twitter. Lze si určit i délku sekvence od 6 do 138 s a kvalitu (1080p, 2K, 4K).

Témata článku: Fotoaplikace, iOS, Android

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Proč s sebou nosit mobil a fotoaparát, když můžete mít vše v jednom, navíc i s velmi slušnou videokamerou. Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty. Po kterých byste měli sáhnout?

16 Petr Březina

Jak na mobilní Instagram v počítači

Jak na mobilní Instagram v počítači

Instagram je vyvinut speciálně pro operační systémy přenosných chytrých zařízení. Existují však způsoby, jak limity operačního systému obejít a s aplikací plnohodnotně pracovat i v počítači.

5 Helena Vyplelová

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

Na internetu najdeme řadu tzv. free fotoeditačních programů, které se mohou stát alternativou k placeným aplikacím. Řada z nich nabízí opravdu široké možnosti úprav fotografií. Které patří mezi ty nejlepší?

33 Helena Vyplelová

Akt v těhotenství – ženy, které se nestydí za holé bříško

Akt v těhotenství – ženy, které se nestydí za holé bříško

Gravidita je příznačná silou pocitů, které dokáže hra světel a stínů zachytit lépe, než cokoliv jiného. Následující výběr aktů ukazuje, že tento žánr není cizí ani našim čtenářům.

DIGIarena.cz