Rollei Prego da3 má svého nástupce da4

26. srpna 2004
TWEET SDÍLET

Německá firma Rollei oznámila před týdnem nový fotoaparát. Jedná se o čtyřmegapixelovou variantu třímegového Rollei Prego da3, který letos v srpnu započal novou Prego-serii.

Rollei Prago da4 má D-VarioApogon objektiv s 3× zoomem a světelností F2,8–F4,9, a přepočteno na kinofilm rozsah 36–108 mm. Zaostřovat může již od půl metru a při režimu makro lze snímat ze vzdálenosti 15–50 cm. 1,8 palcový displej disponuje 61 tisíci pixely, což není zrovna mnoho, takže lze očekávat hodně hrubý obraz.

Klepněte pro větší obrázek
Rollei Prego da4 bude k dostání ve dvou variantách - stříbrné a černé


Rozlišení ozvučeného videa ve formátu AVI zůstalo stejně jako u Prego da3 nižší – pouze 320 × 240 px při frekvenci 20 fps. Dokumenty je možné ukládat do interní paměti přístroje, která činí 16 MB, nebo na karty SD/MMC. K počítači se připojuje rychlým rozhraním USB 2.0.

„Da čtverka“ vstoupí na trh již příští týden, její předběžná cena je stanovena na 249 Euro, což je o 70 Euro víc než u „da3“.

 

Témata článku: Rollei

Určitě si přečtěte

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Aktuální novinka z dílny Nikonu je nástupcem modelu P900 a pyšní se přímo obřím rozsahem optického zoomu. Že bychom stáli opět na pokraji války, jejímž motem bude kdo z nás má větší objektiv?

35 Petr Březina

Fotografie týdne: Poslední ..... světlo

Fotografie týdne: Poslední ..... světlo

Martin Heidegger proces poznávání připodobňuje k prozkoumávání světliny v lese – obcházíme ji ze všech stran, nikdy ji nevidíme celou, každým okamžikem se mění.

Michal Černý

11 fotoaparátů s výměnnou optikou, které se dnes nejvíc vyplatí koupit

11 fotoaparátů s výměnnou optikou, které se dnes nejvíc vyplatí koupit

Doporučíme nejlepší fotoaparáty s vyměnitelným objektivem, které by mohly potěšit nejen zkušenější fotografy, ale i ty začínající.

92 Helena Vyplelová